Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok arról aki...

Ti mit gondoltok arról aki nem vallásos, méhis közel áll Istenhez?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 22:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Szerintem teista istenkép esetében nem lehetséges. Egy deista pedig miért akarna közel állni Istenhez?

De ahogy látom a válaszaidból, te úgy is jobban tudod itt mindenkinél (kivéve ha valaki egyetért veled), csak tudnám, hogy akkor mindek kérdezed.

2018. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

"Egyedül Jézus Krisztuson keresztül lehet Istenhez jutni, őt megismerni. Jézus nélkül nem állhat senki "közel" Istenhez."


Ha Jézus a szeretet tanította,és valaki tényleg hajlandó gyakorolni a szeretetet,mi az akadálya,hogy közel álljon Istenhez?


jelina72


"Az örökkévalóságba vezető keskeny úton sok a szenvedés, lemondás, fájdalom és gyötrődés, Jézus is ezen járt, a kárhozat széles útja viszont csupa "jó" dologgal csábít, hogy azon járj, ez vonzóbb, ez a könnyebbnek látszó út, de sajnos nem a jó irányba visz."


Na azért ez nem ilyen fekete-fehér.Az életben van szenvedés,fájdalom,kemény megpróbáltatások,és van béke,boldogság,nyugalom.Honnan veszed,hogy aki nem a te általad jónak tartott úton törekszik Isten felé,azt nem érik megpróbáltatások? De bizony,a felhőtlen béke mellett vannak kemény próbák is,tapasztalatból tudom.

Gondolom volt már benne részed keresztényként,hogy cikiztek a vallásod miatt,rosszindulatú emberek megérezték rajtad a lelki békédet,és könnyű prédának gondolván rád szálltak.Na,ez alól az sem mentes,aki nem jár templomba,gyülekezetbe,nem olvas rendszeresen Bibliát.

2018. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm, KakasManó!

Engem nem hogy nem cikiztek, hanem el sem fogadták hogy én ezt a spirituális utat járom.Aki meg azt írta hogy nem fogadom el a nem egyetértők véleményét, annak megsúgnám, hogy én is voltam ám elsőáldozó, meg minden és mégis amikor megismertem Istent, akkor kezdtem eltávolodni a vallásoktól.Nincs bajom Jézussal,ő egy megvilágosodott ember volt, csak azidő elnúltával felnagyították a dolgot, mintha a valóság nem lett volna elég.Hatalmas lélek ő.

2018. szept. 15. 12:13
 14/33 anonim ***** válasza:
0%

Bár nem vagyok némely dologban egy véleményen a 7-es és 10-es hozzászólókkal, de ebben az esetben egyet kell értsek velük.


Jehova soha nem használt spirituális módszereket, hogy az embereknek bemutatkozzon, vagy ilyen módon kövessék, vagy imádják Őt. Túl van ez misztifikálva sajnos, a Te esetedben is.


Bizony mondom neked, hogy az ember ballépésére, Isten nem húny csak úgy szemet, bár a szeretete arra indította, hogy még is segítsen a vétleneknek. Ezért találta ki azt a megoldást, amit Te nem annak értelmezel, ami. Jézusnak hatalmas szerepe volt, hogy az emberek, Ádám ősapjuk butasága miatt, újra Isten családjába tartozzanak.


Persze, jogod van azt hinni, amit jónak látsz, szabad akaratod van, ahogy Ádám is élt ezzel a lehetőséggel. S lám rosszul döntött.

Jehova konkrétan közöl kéréseket, dolgokat, és nem misztifikálja el, vagy spirituális formában kezelje.

Ennyire nem elvont, vagy megközelíthetetlen, az életadónk.

2018. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

"nem vallásos"


Talán annyit még a kérdésedhez, hogy nem "vallásosnak" kell lenni, hanem keresztény életet kell élni. Ami azt jelenti, hogy Isten erkölcsi alapelvei alapján kell formálnunk, és élnünk a minden napjainkat. Isten nem hobbiból hozott, vagy közölt elvárásokat, mert unatkozott volna.

2018. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Mint írtam a kérdésben, közel állok Istenhez.Ebből nem esett le, hogy pontosan tudom, hogyan éljem az életem?
2018. szept. 15. 13:00
 17/33 A kérdező kommentje:
Jehova Tanúi kíméljenek.
2018. szept. 15. 13:01
 18/33 A kérdező kommentje:
Számomra meg az elvont ahogy ti álltok Istenhez.
2018. szept. 15. 13:02
 19/33 anonim ***** válasza:
51%

Én keresztényként úgy gondolom, hogy a saját "spirituális" útjaidon keresztül egy általad kitalált valamihez eljutottál, ami most neked egy jó kis lelki wellnesst nyújt, ezt hívod te Istennek. Akár a spagettiszörny is lehetne ez, nem jobb semmivel.

Ahogy írták, Jézus mutatta meg nekünk, hogy milyen az Isten azzal, hogy emberré lett és a történelmünk részévé vált. Persze, neked szabad másképp elképzelni Istent, ez a te dolgod. Az ilyenekből lesz aztán az, hogy "csalódtam Istenben, inkább ateista leszek". Aztán igazából nem Istenben csalódik, hanem a saját fiktív istenképében.

2018. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Miért te találkoztál már Istennel, Utolsó?

Szörnyen képmutató vagy.És még csak elképzelésed sincs arról amit én tapasztaltam meg.

2018. szept. 15. 16:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!