Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten ha letezne milyen...

Isten ha letezne milyen vallasu lenne?

Figyelt kérdés
2018. szept. 16. 21:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

1. Isten létezik

2. Jézus zsidó volt

3. Ennek a kérdésnek semmi értelme 😂😂😂

2018. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Ööö, hogy lenne már egy isten vallásos? Képzeld el pl Zeuszt Odinhoz imádkozni! Ugye hogy hülyeség? :D
2018. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Hát önvallású.
2018. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Én Zeuszban hiszek! Ő az igazi! És azért gondolom így, mert! És nekem van igazam! Csak nekem! Mindenki más hülye!
2018. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
27%

Én Zeuszban hiszek! Ő az igazi! És azért gondolom így, mert! És nekem van igazam! Csak nekem! Mindenki más hülye!

xd, megmosolyogtattál :D

2018. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Mind tévedtek. A totenizmus az egyetlen igaz hit. A természet az úr.
2018. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
A South Park szerint Isten buddhista, mert megnyugtatja, tisztán lát tőle, és mindig az egyenlőséget keresi.
2018. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

Létezik, és Isten nem vallásos.


Ugyan is Isten soha nem hozott létre vallásokat. Saját magának erre nincs is szüksége, mert akkor nem Ő lenne az Isten.

Az embereknek sem vallást, vagy vallások sok féleségét alapította, ezt az emberek teszik, Isten elvárásaival szemben.

2018. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Az utolsónak van igaza, nem tudom, miért pontoztátok le?
2018. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%
Isten minden hitrendszerben megvan. Legyen az vallásos hit vagy sem. Csupán több vallás is ezt egy személyként írja le. Isten gyakorlatilag egy kulturális mém. Az egyik legősibb, gyakorlatilag egyidős az emberi civilizációval. Isten az ami lehetővé teszi hogy az emberek ne egymást gyilkolják állandóan, hanem képesek legyenek közösségeket kialakítani. Például a Buddhizmusban Isten mint megszemélyesített karakter nincs. Ehelyett (akárcsak a humanizmusban) az emberi kultúrát emeli az istenek helyére, és kimondja hogy minden amit teszünk (mi emeberek közösen) a magunk felelőssége. Ezt hívják mára úgy hogy erkölcs. Arra viszont vigyáznunk kell hogy sosem ronthatjuk le Isten karakterét az emberekhez hanem az emberiségnek kell törekednie arra hogy minél inkább fel tudjon emelkedni Istenhez, bár azt a szintet sosem érheti el.
2018. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!