Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok, ateisták, ti...

Vallásosok, ateisták, ti befogadnátok menekülteket olyan országból, ahonnan erőszak és háború elől menekülnek?

Figyelt kérdés

Most készült egy felmérés erről, az eredmény:

[link]

(support=támogatja; oppose=ellenzi)


Te mit válaszoltál volna? Légyszi, írd meg azt is, milyen vallású vagy.



2018. szept. 22. 08:52
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

19

"kizárólag keresztényeket fogadnék be, azok tényleg életveszélyben vannak az iszlám országokban, és nem akarnak zsidókat meg keresztényeket ölni."


Háború súlytotta országokról szól a kérdés, ott minden ember veszélyben van, vallástól függetlenül.


Ha nem titok, milyen vallású vagy?

2018. szept. 22. 14:29
 22/40 anonim ***** válasza:
54%

Yagami te akkora bődületes baromságokat beszélsz, hogy az hihetetlen.

"Akkor javasolnék nekes néhány beszélgetést pár igénytelen rockerrel. Kíváncsi vagyok, így gondolod-e továbbra is. Fogadni is mernék, hogy egy igényest se fogsz köztük találni, ellenben dőlni fog belőlük a hülyeség. Nem igaz, amit mondasz tehát."

Ezzel tisztázódott, hogy a szövegértésed átlagon alatti. Nem fogom ismételgeti magamat, ha nem érted meg, mit írtam, akkor felesleges is lenne.


Az az egyetemi tanár pedig nem lezüllött, hanem hitelcsapdába került. A pontos részletekre már nem emlékszek, de nem is lényeges, nap mint nap hallani, hányan kerülnek utcára. És nem, nem azért, mert alkoholisták lettek vagy bármi ilyesmi. Elég egy beteg gyerek is, akinek milliós értékű kezelés kell.

2018. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%

Ezt írtad előző:


:Az igénytelennek tűnő ember is lehet intelligens."


Erre hoztam példát. Szerintem te nem értetted meg.


Értem. Nos, hoztál 1 példát. Te is tudod, hogy nem ez az általános azonban.

2018. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
94%

Egy igénytelennek tűnő ember is lehet intelligens.

Erre te felhoztál egy példát (ami még csak nem is reprezentatív), és azt írtad, hogy ezzel tehát nem igaz, amit írtam. Ekkora logikai bukfencek után engem cáfolsz azzal, hogy nem értem?:D

Azt írtam, hogy LEHET, tehát egy igénytelennek tűnő ember is LEHET intelligens. Ez nem azt jelenti, hogy minden igénytelennek tűnő ember intelligens, és nem is az ellenkezője.

Felhoztad a rockereket. Ezzel még mindig nem cáfoltad meg azt, amit mondtam.

2018. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
94%

Megpróbálom másképp elmagyarázni: tehát ez az állítás: Egy igénytelennek tűnő ember is lehet intelligens. Ennek a tagadása (szerinted nem igaz amit írtam, tehát ezzel a tagadással értesz egyet): Egy igénytelennek tűnő ember sem lehet intelligens.

Erre felhoztam az egyetemi tanár példáját, amivel máris megcáfoltam a tagadást. Egyetlen (ellen)példa is elég ahhoz, hogy egy állítás ne legyen igaz/hamis. Innentől kezdve már csak valószínűségekről beszélünk.(Valószínűbb, hogy egy igénytelennek tűnő ember nem intelligens, ésígytovább) Szimpla logika.

2018. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%

Látom 79% százalékos, nagyon fontos nekes a vita, akkor én is komolyan veszem:


Állítod:


"Egy igénytelennek tűnő ember is lehet intelligens"


Állítom, hogy ez nem igaz. Volt barátnőmtől én is hallottam már arról, hogy volt egy hajléktalan haverja. Nem is vonom kétségbe ezt. Az az ember azonban a lehetőségeihez kepest nem volt igénytelen, mert bizonyára nem dőlt belőle a piaszag, meg nem fetrengett a saját hányásábann különben a csaj nem beszélgetett volna vele.


Az igénytelen ember azért igénytelen, mert elhagyja magát, nem törődik magával. Tök mindegy, hogy mi volt a múltban, már lehet úgy leépültek az agysejtjei, hogy egy két ismeretlenes egyenletet sem tudna megoldani, noha régen tanította.


Migránsok között én igényest nem láttam. Első ránézésre mindegyik ugyanolyannak tűnik. Olyannak, akik miatt tele van a kuka félig megrágott kajamaradékokkal, mert eldobálják az ételt, akik nőket erőszakolnak meg. Nemrég megjelent egy könyv is a migránsok bűnözéseiről, amiket a mediában nem mondtak be. Valami német szerző írta, ha jól emlékszem.


Szóval bocs, de nekem a védenceid nem tűnnek igényesnek. Persze elszórva lehet köztük egy pár intelliges, de nagy tömegekben olyanok, akik mellett nem szívesen engedném el az aktuális barátnőmet.

2018. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

A felhozott tanár meg semmit nem bizonyít. Lehet, hogy csak a te szemedben tűnik intelligensnek, máskülönben egy értelmes ember nem lenne vele egy liftben. Ha meg igen, akkor már a - lehetőségeihez képest - annyira igénytelen nem lehet, tehát ő nem tartozik azokhoz, akikről beszéltem.


Te keresztény vagy egyébként? Akkor megtehetnéd azt, hogy segítesz a rászorulókon, és nem a GYIK-en járatoda pofádat. Így ugyanis nem kereszténynek, hanem egy okoskodó alaknak tűnsz, akinél még egy wiccá-t is értelmesebbnek nézek.

2018. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Nekem nem fontos ez a vita, az emberi hülyeség viszont irritál. Velem ellentétben a te 37%-od tökéletesen leírja az értelmi szintedet. Ha már a százalékról beszélünk.

Az undorító személyeskedést nem veszem magamra, már csak azért sem, mert képtelen vagy felnőni egy vitához, és ez az egyik, ami nagyon szépen tükrözi.

Mellesleg még csak keresztény sem vagyok.:)

2018. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
17%
Az emberi hülyeség éppenséggel rád jellemző, mivel a GYIK-es százalékokból próbálsz következtetni arra, hogy milyen lehetek. Elárulom: ki**szottul, nem érdekel a GYIK. Voltam 85%-on is, és ismét lehetnék ha akarnék, mivel veled ellentétben nekem valóban vannak ismereteim több témakört illetően. Te ellenben a felvetéseimre semmiféle választ nem tudtál adni, mèg a neved sem vállalod fel. Stílusodból adódóan egyébként nyugodtan lehetnél keresztény, és nem csodálkoznék, ha pár év múlva valamelyik gyülekezetben hallalujáznál. Valószínűleg nagyobb esélye van ennek, minthogy felfedezel valami érdekeset a Higgs bozonmal kapcsolatban.
2018. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Na, nem tudom milyen felvetéseidre kell, hogy reagáljak, de tessék:

1. "Egy igénytelennek tűnő ember is lehet intelligens"


Állítom, hogy ez nem igaz."

Erről már írtam.

És itt megjegyezném azt is még, hogy egy depressziós ember is nagyon gyakran elhanyagolja magát. Szintén lehet ugyanúgy intelligens. És ettől nem épülnek le csak úgy az agysejtjei.

2. "Migránsok között én igényest nem láttam"

Én viszont igen. Sőt, meg együtt is dolgoztam velük.

3. "Olyannak, akik miatt tele van a kuka félig megrágott kajamaradékokkal, mert eldobálják az ételt, akik nőket erőszakolnak meg. "

Ezek szerint mi nagyon szerencsések vagyunk, mert fehér/magyar ember ugye nem dobál el kaját, és nem erőszakol meg senkit.

4. "Nemrég megjelent egy könyv is a migránsok bűnözéseiről..."

Fehérek/magyarok ugye tudjuk, hogy szintén nem bűnöznek.

Te szimplán rasszista vagy.


Amúgy áruld már el, hogy egy anonim oldalon miért kéne felvállalnom a nevem?

És nem kell engem elképzelned hallelujazni valami gyülekezetben, baromi távol áll tőlem minden vallás.

2018. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!