Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Beleszerettem egy lányba, aki...

Beleszerettem egy lányba, aki "hitgyülis" Mi ebben a rossz?

Figyelt kérdés

Katolikusként neveltek, hívő vagyok, de rossz keresztény. Mindegy, nem nem megyek bele, nem rólam van szó, hanem a lányról, aki mélyen hívő, Hit gyülekezetének a tagja, (felőlem lehetne Jehovás, mormon, stb) ezen kívül mindenben olyan, mint bárki más. Amikor elmeséltem barátoknak, ismerősöknek, hogy vannak érzelmeim iránta, mintha hülyének néztek volna, hogy de hiszen hitgyülis! Ez ennyire kizáró ok? Tegyük fel, hogy bejövök neki, de nemet mond, mert én nem vagyok tagja a gyülekezetének? Amúgy jól néz ki, és évek óta szingli (27 éves) ez lehet az oka?

Engem nem zavarna, hogy vallásos, sem a felekezete, de fordítva ez ilyen tűrhetetlen?

Főleg hit gyülekezetében lévők, nektek mi a véleményetek erről? Ha egyedül lennétek (vagy vagytok) akkor nem fogadnátok el párotoknak olyan embert, aki nem hitgyülis?



2018. okt. 3. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Majd megtudod...
2018. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
64%

Szerintem nincs vele probléma, ha nem erőlteti senkire a nézeteit :)

Engem nem zavarna, ha nem egész napom a vallásról szólna. :)

Meg kell próbálni, később lehet megbánod :)

2018. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked más a meggyőződésed, mint neki, akkor nem vagytok egymással kompatibilisek.


"Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel? És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?" (1Kor 6,14-15)


Azaz alapvető, hogy ne legyen köztetek világnézeti különbség. Ez jóval többet jelent annál, minthogy esetleg ugyanabba a gyülekezetbe jártok. A másik dolog az, hogy lehet, hogy nemcsak a meggyőződésed és az övé között kell választanod, hanem a barátaid, ismerőseid és ö közötte. Arról nem is szólva, hogy még fel sem merült, hogy mit szólna maga a lány.

2018. okt. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem az számit hogy milyen gyülekezetbe jár hanem hogy vallásos.

Ő hitgyülis én viszont templomba járok a lényeg ugyan az: hiszünk Jézusban...


Viszont a válaszom a kérdésedre hogy ha valóban mélyen hivő akkor biztos vagyok benne hogy a következő férfiakat vissza fogja utasitani (100%):

-Ateista azaz tagadja Isten létét

-Más vallású ember (világnézeti probléma)

-Agnosztikus ember (félig hisz félig nem)

-Jehova tanui (nem hisznek Jézus Isteni mivoltában)

2018. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Probálj vele beszélgetni és minden kiderűl,de engem meg hit gyülis révén mélyen felháborít h mi vagyunk mi UFÓ?látom h te is és a környezeted is ugy gondolkodtok rolunk mintha nem is ugyanolyan keresztények lennénk mint bki más- sőt talán még jobb-de vban ennyire gáz 2018-ban hit gyulisnek lenni?egyébként ha a lány komolyan gondolja a kereszténységet akkor kedvesen de határozottan elhajt vagy bizonyságot tesz és megkér h te is menj el kozéjuk gyűlibe mert mindenkire rafér az ISTENISMERET.
2018. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Na igen, a hitgyülivel kapcsolatban a legtöbb ember negatív érzelmeket táplál. Hogy van-e valami racionális ok hogy miért egy katolikusnak miért rosszabb a hitgyüli mint mondjuk a református egyház, azt nem tudom. Ha ismerkedtek és dűlőre tudtok jutni vallási kérdésekben, akkor nincs baj. Hosszú távon ilyen nehéz kérdések például hogy az esküvő milyen templomban legyen, a gyerekek milyen hit szerint nevelkedjenek fel, stb.


Kicsit ironikus és eléggé szomorú tény, de ilyen szempontból egy nem hívő párral könnyebb a dolog mivel neki mindegy hogy milyen templomban házasodtok és a gyerekeket milyen templomban keresztelik meg.

2018. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A nem hívő párnak miért kellene templomba esküvő, és a gyerekeknek keresztelő?
2018. okt. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7


Úgy gondoltam hogy ha te hívő vagy, és a férjed / feleséged nem hívő.

2018. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hitgyülis, s mára már keresztyén sem.

De azért van rálátásom dolgokra...

Az ilyen kisegyházakkal, mint a hitgyüli az a probléma, hogy híveiktől nem csak hitet, hanem komplett életmódot követelnek meg. Hitgyüliseknél tudtommal elvárt - ha "igaz hívőkről" van szó - hogy gyülekezeten belül válasszanak párt, vagy a párjuk vegye fel a hitet.

Szóval, a kiszemelted vagy "nem igaz hívő" - és akkor van esélyed, vagy emiatt a dolog miatt idővel komplikációk fognak fellépni köztetek.

2018. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 fxmaster ***** válasza:
kedves 6valaszolo persze hogy az emberek negativan gondolkodnak a hit gyulivel kapcsolatba latall mar szent szellem betoltekezes videot vagy nyelveken szolas imadsagokat ezek mind hamis tanitasok es persze hogy az ember joban elfogad egy reformatust mint egy szektat.
2018. okt. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!