Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő ember fogyaszthat e...

Hívő ember fogyaszthat e mértékkel sört vagy bort, pálinkát van egy valamilyen tiltás ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Fogyaszthat! Jėzusėk is boroztak.
2018. okt. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Már nem vagyunk törvény alatt! Kegyelem Korszakában vagyunk!


Ha meg tudod állni akkor lehet, de napi szinten szenvedély állhat fent, ami nem jó.

2018. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%
Ihat. A középkorban a legjobb söröket a szerzetesek főzték.
2018. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind az Ó-, mind az Újszövetségben is van rá példa. Tehát fogyaszthat, viszont csak mértékkel. Tehát nem részegedhet le tőle, ha pl. megiszik minden nap 2 deci vörösbort, akkor ezzel nem vét és egészségesebb is lesz. Mondjuk hozzáteszem, hogy én nem szeretem az alkoholt.
2018. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


Figyeld meg kérlek, Isten a bort(mert abban az időben főleg az volt) az ételek közé sorolja:

Zsoltárok 104:15

" és bort ad, mely megvidámítja az ember szívét, olajat, mely fénylővé teszi az arcát, és kenyeret, mely élteti a halandónak szívét."

a keresztény korban pedig:

1Timóteusz 5:23

"Ne igyál többé vizet, hanem fogyassz egy kevés bort a gyomrodra és gyakori betegeskedésedre való tekintettel."

ez csak két utalás a Bibliából az itallal kapcsolatban, de ír róla más helyeken is.

2018. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet függő.

Aki minden áldott nap iszik (akár csak 1 pohárral) és nem tudja kihagyni, az függő!

Az is, aki nagy kínnal ki tudja ugyan hagyni, de akkor egész nap csak arra gondol!

Az meg főleg függő, aki "ki tudná hagyni", csak éppen most nem próbálja ezt ki, és ez megy minden nap!

2018. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es, példa a mértéktelenségre pedig Noé... :) Mondjuk ha azt átélném, amit Ő, könnyen lehet, hogy én is arra az útra léptem volna.

Kérdező, minek után nem jelölted meg, melyik vallásról van szó, így hát nyilván te is tudod, hogy vannak olyan vallások, ahol tiltott!

2018. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ihat, de mértékkel. A részegség már bűn.
2018. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!