Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Paráznaságnak számít a masztur...

Paráznaságnak számít a maszturbáció? (Szerinted)

Figyelt kérdés

Kérlek nemet (Pl: fiú, lány, nő, férfi) és kor és vallást is írjatok.

Köszönöm!


2018. okt. 30. 21:54
1 2 3
 11/21 KZitus ***** válasza:
26%

Szia


Azt kérdezed "szerinted", de én azt a nézetet fogadom el, amit a Biblia ír erről.

A Biblia nem említi meg konkrétan a maszturbálást, azt, amikor valaki szándékosan felgerjeszti a szexuális vágyait és kielégül. Isten Szava azonban erre utasítja a keresztényeket: „Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a helytelen nemi vágyakozás . . . dolgában” Kolosszé 3:5.

Aki önkielégítést végez, annak torz képe alakul ki a szexualitásról, és önzővé válik. A Biblia biztosít bennünket, hogy Isten „a szokásosnál nagyobb” erőt ad azoknak, akik mindent megtesznek, hogy felhagyjanak ezzel a szokással (2Korintusz 4:7; Filippi 4:13).

2Korintusz 7:1

"Mivel tehát ezeket az ígéreteket kaptuk, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat mindattól, ami beszennyezi a testet és a gondolkodást, és miközben mélységesen tiszteljük Istent, váljunk egyre tökéletesebbé a szentségben."

Kolosszé 3:5

"Ezért öljétek meg a földi testrészeiteket, nehogy szexuális erkölcstelenséget kövessetek el, tisztátalanok legyetek, féktelen szexuális vágyak ébredjenek bennetek, káros dolgok után áhítozzatok, vagy mohók legyetek, ami bálványimádás."

2Péter 3:11,12

"Milyen embereknek is kell lennetek a viselkedés szent cselekedeteiben és az Isten iránti odaadás tetteiben, mialatt várjátok és élénken elmétekben tartjátok Jehova napjának jelenlétét!”

Tisztátalan cselekedetnek számít a fenti versek szerint.

egy tanú

2018. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%

Ok bűn. Igazgatok van. Nem akarok bűnben élni. Akkor most mi a teendő?

Mit csináljon egy férfi aki nincs párkapcsolatban? HERÉLTESSE ki magát?

Várjon hónapokig, amikor a teste már nem bírja tovább? Mert az nem bűn ugye?

Mi a megoldás, várom a válaszokat.

Következő kérdés az lesz, hogy bűn -e ha a nőnek kilátszik a bokája? És majd jönnek megmagyarázhatatlan, hogy igen.

2018. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Megmagyarázni
2018. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem,mivel meglepő módon hozzátartozik az önszeretethez(persze nem kötelezően)

Lepontozók,értelmes ellenérveket is várok!:)


Ffi,37

nincs konkrét vallásom már(kereszténység volt)

2018. okt. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

És ha orvosi vizsgálatra mintát kell adni?


Szerintem nem, de ezt sem szabad túlzásba vinni, abból mindig csak a baj van.

2018. nov. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan tisztátalanság a Biblia szerint. A görög szó jelentése jogtalan haszonra vezethető vissza. Mert a szexualitást Isten a házasságba adta ajándéknak és nem önzésre. Jobb házasságban élni mint égni, ez a Biblia üzenete azoknak akik nem tudják megtartóztatni magukat.

40f keresztény

2018. nov. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16 Uh, bassus, ez olyan mintha azt mondtad volna ha nem bírod szex nélkül, házasodj meg.
2018. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem bűn, de én elszakadtam az istentől.

Mondjuk az első 20-22 évemet elvitte a pokoltól való félelmen alapuló hit.

2018. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%
Ja 25f. Előző voltam.
2018. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen ha nem akarsz megvakulni meg megsüketülni abba hagyod.
2019. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!