Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ennek a szimbólumnak mi a...

Ennek a szimbólumnak mi a jelentése?

Figyelt kérdés

A baptista szeretetszolgálat használja elsősorban,de egy református templomban is láttam.Hogy lehet az,hogy több egyháznál is előfordul és mit jelent?


[link] Client=opera&hs=eIE&biw=1280&bih=921&tbm=isch&sa=1&ei=PVMFXM-1N9HewQKitJM4&q=baptista+szeretetszolgálat+logo&oq=baptista+szeret&gs_l=img.1.1. 0l3j0i5i30j0i8i30j0i24l5.2878.3923.5763. 0. 0. 0.73.486.7.. 0.1. gws-wiz-img.. 0i30j0i10i30. eIb6u08uM00#imgrc=doeMESHJ0nsIJM:



2018. dec. 3. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsőre egy "b" betűnek tűnik, ami egyértelmű lenne, de mivel azt mondod mások is használják, valószínűnek tartom, hogy ez egy hal is egyben. A hal pedig keresztény szimbólum, tehát így bármelyik gyülekezet használhatja.

Lehet, hogy tévedek, nem néztem utána. Csak az elmondásod alapján tippelem. Amúgy tényleg használják? Nem lehet, hogy ott is a baptistákról szólt a kiírás? Mert nem szokás ugyan azt a logót használni, tehát legfeljebb valami hasonlót láthattál.

2018. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ugyanezt láttam, egy "befejezetlen" piramis oldalára rajzolva.A templom belső részének két oldalán van egy- egy ilyen piramis,és annak közepébe berajzolva ez a jel.

Nem a baptistákkal kapcsolatos,mert egy református templom és nem csak átmenetileg van ott,hanem azóta,mióta oda járok.Tehát minimum 2 éve,de szerintem régebben.

A csonka piramis,melynek a közepébe ezt a jelet rajzolták, a következőképpen néz ki:


[link]


A jel kb ugyanott helyezkedik el,ahol ebben az észak-dakotai piramisban a kör.Természetesen tudom,hogy a két épületnek nincs egymáshoz köze,de akkor sem értem ezek jelentését,főleg nem egy református templomban.

2018. dec. 3. 22:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem erre gondolsz? [link]

A szemet Isten jelképeként szokták használni templomokban. Nos, ha esetleg tévedtem és a baptistáknál is szem a b betű és nem hal,(vagy simán csak egy b) akkor minden bizonnyal ők is ilyen értelemben használják.

Az egészben leginkább az a fura, hogy azt írod csonka piramisban van... Nem lehet hogy tévedsz?

2018. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tévedek.Az első padsorok két oldalán bőven látható magasságban két csonka piramis van.Közeoes nagyságúak,és nem a sokszor sugarakkal ábrázolt befejezett háromszög,amelyet mutatták.Én sem tudom hova tenni,mert elől a szószéknél már a normál református cìmer van a báránnyal.Egyedül ez a jel érthetetlen.
2018. dec. 3. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a link által behozott oldalon szereplő: Portál - Baptista Szeretetszolgálat www.baptistasegely.hu aláírású kép adja meg a választ. Ez a 20-as számból a 0 :-)

Ugyanis 20 éves a baptista szeretetszolgálat.


Üdv. Péter

2018. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Ez stimmelne,csak akkor ez a jel miért van ott egy református templomban,egy befejezetlen piramis közepén.És nem azóta,mióta 20 éves a Baptista Szeretetszolgálat,hanem sokkal régebb óta. Sem a piramist,sem ezt nem tudom hová tenni. A Biblia idézetet és a református címert természetes igen.Valamiért ez nem illik a képbe.

2018. dec. 4. 16:09
 7/9 jdfGabrella ***** válasza:
Én nem látok semmilyen szimbólumot.
2018. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Belinkeltem a korábbi hozzászólásokban.
2018. dec. 8. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolkodtam rajta, hogy mi lehet, de semmi biztosra nem jutottam. (Csak nagyon bizonytalan tippjeim lennének) Én feladom. Annyit tudok javasolni, hogy vasárnap kérdezd meg a lelkésztől, ő valószínűleg egy szempillantás alatt megválaszolja majd neked.
2018. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!