Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia velemenyezeshez kéne...

Biblia velemenyezeshez kéne segítség. Ti értitek?

Figyelt kérdés

Miután befejezte minden beszédét, amelyet a nép füle hallatára mondott, bement Kapernaumba.Egy századosnak volt egy szolgája, akit nagyon kedvelt, s aki most beteg volt, és haldoklott.Amint hallott Jézusról, elküldte hozzá a zsidók véneit, és kérte: jöjjön el, és mentse meg a szolgáját.Amikor odaértek Jézushoz, sürgetve kérték: „Méltó arra, hogy megtedd ezt neki,mert szereti népünket, ő építtette a zsinagógát is nekünk.Jézus erre elindult velük. Amikor pedig már nem volt messze a háztól, a százados eléje küldte barátait, és ezt üzente neki: „Uram, ne fáradj, mert nem vagyok méltó arra, hogy a hajlékomba jöjj.De magamat sem tartottam méltónak arra, hogy elmenjek hozzád, hanem csak szólj, és meggyógyul a szolgám.Mert én is hatalom alá rendelt ember vagyok, és nekem is vannak alárendelt katonáim. Ha szólok ennek: Menj el, elmegy; és a másiknak: Jöjj ide, idejön; és ha azt mondom a szolgámnak: Tedd meg ezt, megteszi.Amikor Jézus ezt meghallotta, elcsodálkozott rajta, és hátrafordulva így szólt az őt követő sokasághoz: „Mondom nektek, Izráelben sem találtam ekkora hitet.Mire a küldöttek visszatértek a házba, a szolgát egészségesen találták. Ezután elment egy Nain nevű városba, és vele mentek tanítványai nagy sokasággal együtt.Amikor közeledett a város kapujához, íme, halottat hoztak kifelé, egy özvegyasszony egyetlen fiát, és a városból nagy sokaság követte.Amikor az Úr meglátta az asszonyt, megszánta, és így szólt hozzá: „Ne sírj!”Azután odalépett, és megérintette a koporsót. Akik vitték, megálltak, ő pedig így szólt: „Ifjú, neked mondom, kelj fel!”Erre felült a halott, és elkezdett beszélni; Jézus pedig átadta az anyjának.Félelem fogta el mindnyájukat, dicsőítették az Istent, és ezt mondták: „Nagy próféta támadt közöttünk, és meglátogatta Isten az ő népét.Ez a hír elterjedt róla az egész Júdeában és az egész környéken.

Segítsetek légyszi ezt véleményezni holnapra mert en ilyenbe nagyon buta vagyok.



2018. dec. 10. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Hittan házi vagy mi ez? Hát olvasd el ér írd le a véleményed... Vagy miben kell segítség?
2018. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 spectator ***** válasza:
76%
Nincs mit ezen véleményezni. Jól érthető bibliai történet, ebben még absztrakt, jelképes esemény sincs. Kíváncsi lennék, h. melyik iskolában "értelmezik" a bibliát.
2018. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugy gondolja a hittan tanár hogy van valami jelentése, csak nemtudom hogy mi.. Egyebkent a jobb jegyért kell csinalni
2018. dec. 10. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:

ez akkor sem elég kérdés, gondolom a tanár megadta, hogy mi alapján véleményezd, vagy mire kéne koncentrálni. Vagy csak azt mondta véleményezd a fejezetet? Akkor segítek, mond ezt: Csodálatos!

De lehet, nem teológia dolgokat akar boncolgatni a tanár persze, akkor is csak ilyeneket lehet mondani, hogy a százados igaz hitről tett bizonyságot, vagy hogy Jézus bebizonyította hogy ő Iten fia, és a megjövendölt messiás.

Másold be a feladatot, mert ez így nekem nem tiszta.

2018. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

A Bibliában írottakat FELTÉTLEN HITTEL kell HINNI, nem véleményezni.

Egy vallás sem tűri a "véleményem szerint" magyarázatát.

2018. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Vélemény?

Ezek a csodák azért kellenek, hogy az egyszerű ember jól tűrje az életét, és zokszó nélkül haljon meg, ha úgy hozza a sorsa.

Hiszen így még az is előfordulhat - ESETLEG - hogy csoda történik vele, és mégis életben marad, talán még a sorsa is jobbra fordul.

Míg ha örök elégedetlen, akkor miért is segítene rajta Jézus?

2018. dec. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szia

A történet egy nem zsidó ember rendkívüli hitéről szól. Krisztus elsősorben a zsidó néppel foglalkozott, de a százados hitét látva segít neki.

Talán ez is a segítségedre lehet: [link]

2018. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Bibliának ne keresd az értelmét! Rész igazságból álló marhaság az egész!
2018. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!