Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik Jézus születése előtt...

Akik Jézus születése előtt éltek, ők mind a pokolba kerültek?

Figyelt kérdés
Nem igazságtalan ez?

2019. jan. 4. 22:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Igaz emberek nem léteznek" Ok. Értem, mire gondolsz. (Bár reméltem, hogy ezen a megfogalmazáson nem akadsz majd fent.) De azért ettől függetlenül, remélem érthető volt, amit írtam.


Amit, a #4-nek válaszoltál, azt már nem is értem:

"#4 "visszakapják az életüket a Jézus előtti időkben élők." Ez így igazságtalan. Azok is visszakaphatnák, akik nem látták és nem hallották őt személyesen." De hát, ezt írta. Hiszen akik Jézus előtt éltek, azok nem látták őt személyesen.

2019. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Megijesztettél. Már azt hittem, hogy az ellenkezőjét írom annak, amit gondoltam. Mostanában kicsit zavaros dolgok történnek errefelé...

A lényeg, hogy azokra gondoltam, akik utána éltek. Velük szemben igazságtalan, ha nem támadnak fel. Mert ők sem látták Jézust. Hallani meg ezt is azt is hallottak a (próféták)"szájából".

Egyszerűbb lett volna, ha Jézus sosem születik meg és az igaz emberek kapnap egy esélyt.

2019. jan. 5. 20:29
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves szaja! Köszönöm a választ! Viszont nem értem, hogy Isten miért váratta meg a halottakat.
2019. jan. 5. 20:33
 14/20 anonim ***** válasza:

"9"

Kérdező: "#4 "visszakapják az életüket a Jézus előtti időkben élők."


Ez így igazságtalan. Azok is visszakaphatnák, akik nem látták és nem hallották őt személyesen.


Lehet jobb lett volna soha nem bántani Jézust. Akkor elég lenne levágni a fejét egy kosnak vagy még annyit sem."


Kedves kérdező!


Minden ember fel fog támadni! Ki az örök életre, ki az örök kárhozatra.


Lesz első feltámadás, amikor Jézus visszajön. Akkor azok támadnak fel, akik Jézus Krisztusi hitben haltak meg.

Lesz második feltámadás, amikor megszűnik a halál. Ők akik Jézus nélkül haltak meg. Ők Jézus visszajövetelét követően ezer év múlva fognak feltámadni, amikor a mennyből tűz száll alá és mindent megemészt. Ők a cselekedeteik szerint, ill. lelki ismeretük szerint valamint saját vallásuknak való engedelmesség szerint, azaz cselekedeteik szerint lesznek megítélve.

2019. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Kedves szaja! Köszönöm a választ! Viszont nem értem, hogy Isten miért váratta meg a halottakat."


Kedevs Kérdező:


A teremtett világban mindennek rendelt ideje van! E világnak is rendelt ideje van.

Mindennek van oka és miértje. Sok dolog van az életünkben, amit most még nem értünk, csak amikor eljutunk a teljességre.


Így azt sem tudjuk és nem is értjük pl. Jézus születési idejének a miértjét. Miért akkor és miért nem korábban vagy miért nem később?

2019. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kedves szaja, te melyik egyház tagja vagy egyébként?
2019. jan. 5. 21:59
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Kedves szaja, te melyik egyház tagja vagy egyébként? "


Ezt már mások is, többen is kérdezték tőlem, de hidd el nem ez a fontos és nem ez a lényeg.


Mert mi van akkor, ha valamelyikhez tartozom, de mi van akkor ha egyikhez sem tartozom.


Nem én vagyok a lényeg, hanem amit mondok, amit írok, mert én nem a magam igazságát közlöm.

2019. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ebben a materialista világban nem létezik pokol, nem létezik földön kívüli élet (spirituálisan)
2019. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"18": "Ebben a materialista világban nem létezik pokol, nem létezik földön kívüli élet (spirituálisan)".


Nos az a helyzet, hogy bizony léteznek "dimenziók" (más világok) melyekről nincs gyakorlati tudomásunk. A Biblia ezeket "egeknek" nevezi. Pál pl. a harmadik égben járt.

A Biblia említést tesz a föld alsóbb részeiről is, melyek szintén egy más létformáról (dimenzioról) beszél. Ezek lefele irányulnak a sötétség és tudatlanság felé, míg az "egek" felfele irányuló dimenziók, melyek a világosság, a fény felé, Isten felé iriányulnak.


Ezekben a világokban bizony léteznek Angyalok, engedetlen, bukott Angyalok, démonok, gonosz és tisztáttalan lelkek valamint a már korábban meghalt emberek lelkei kik közül néhányan a Paradicsomba mennek, néhányan a Seolba és néhányan a Pokolba.

A Biblia tudósít arról is, hogy az Angyalok képesek testet ölteni. Ők a másik, magasabb dimenzió létformából jönnek. Tehát, ha így nézzük, akkor bizony van földönkívüli élet!


A Világ nem materialista, csak a mi világunk van beszorítva a 3D-ba. A mi világunk csak árnyéka a valóságnak és a teljességnek. Amit itt látunk és tapasztalunk, annak mind van egy magasabb rendű tökéletesebb létezése, létezési formája, amit mi emberek nem látunk és amiről nem tudunk, ha csak nem Isten meg nem engedi némelyeknek, hogy betekintést és kinyilatkoztatást nyerjenek.

2019. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 világvége1 ***** válasza:
Aki nem vétkezik, az nem kerül a pokolba.
2020. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!