Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten létezik, hogyan...

Ha Isten létezik, hogyan lehet ilyen sok vallás, illetve mitológia? (amik sokszor ellentmondanak egymásnak)

Figyelt kérdés
Vannak hasonlóságok, de bőven vannak különbségek, eltérések a hitvilágok között. Egy kissé naivnak érzem azt a felfogást, hogy nekünk van igazunk, mindenki más hitvallású téved. Ha egy Isten van, akkor egy igazság van, akkor viszont hogy lehet ennyi hitvilág, ennyi mitológia? Alapvetően nem valláskritikai kérdésnek tettem fel a kérdést, mert vallásos vagyok, viszont régóta zavar ez a gondolat.

2019. jan. 7. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező!

Nagyon nem érdemes gondolkodni ilyeneken, mert akkor rájössz, hogy a vallásod nincs alátámasztva.

2019. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Mert mindenhol kitalálták hogy kell lenni valaminek, ami irányítja a dolgokat és mindenhol más elmélet született, mivel a környezet és egyéb hatások is mások, aztán ezek keveredtek , leülepedtek és kitalálták minek ennyi, ha elég egy.. kb..
2019. jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

és hogy lehet ennyiféle ember? kultúra? nyelv? Kezdetben - en arché- egy ember volt: AdamQadmon- a Kezdet embere. Isten képmása.

Isten nem egy létező. Isten a Lét. Esse est Deus - ahogy azt már a skolasztikusok mondták. Egy. A létezők meg végtelen sokaság.

A vallások transzcendens egységben vannak, noha erről azok a sötét erők, akik a vallásokat egymásnak akarják ugrasztani, nem szeretnek hallani.

Egy mint egy kristály - amelyet más-más oldalról nézve, másnak látsz. Hasonlatos egy hegyhez, melynek csúcsára sok út vezet. Milyen más az északi út, hűvös, nyirkos,kopár, sziklás a déli száraz, színes,virágillatos! De egy a hegy.

[link]

2019. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Már az őskori leletek azt mutatják, hogy az ember mindig istenkereső, vallásos lény volt. Ezt bizonyítják a sírokban talált, túlvilágra szánt tárgyak, az ilyen célú barlangrajzok, stb... Így természetes, hogy ha keveset is, de valamit csak felismertek Istenből, ezen felismerések alapján alakultak ki a különböző vallások és mitológiák. Isten tökéletesebb megismeréséhez szükség volt, hogy kinyilatkoztassa magát az emberiség számára. Ez hitem szerint Krisztusban, rajta át a kereszténységben történt meg.

Tehát szerintem mindenhol lehetnek részigazságok, de a teljes igazságot csak Krisztusban ismerjük meg.


Nagyobb probléma, hogy a sátán munkája révén a kereszténység szakadt sok részre és szakad egyre több részre manapság is. Mert míg sok Krisztus előtti vallás az istenkeresők jámborságából fakad, addig a később szakadások a gonosz tevékenységének következménye.

2019. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
Fordítva, a sátán munkája nyomán az államvallássá és politikai hatalmi tényezővé vált kereszténység elvesztette az eredeti szellemi és erkölcsi tartalmát, ezért 500 évvel ezelőtt elkezdtek az igazi Istenkeresők visszatérni az alapokhoz, az eredeti értékekhez, leszedve a rárakódott hamis emberi hagyományokat, bucsucedula üzletet, stb. Sajnos nem sikerült egy lépésben osszetörni a Sátán rabigáját, ezért különböző felekezetek alakultak ki a megújulás nyomán (református, baptista, stb).
2019. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

#5

"De nem csupán értük könyörgök, hanem azokért is, akik az ő szavuk által hinni fognak bennem, hogy mindnyájan egy legyenek; ahogyan te, Atyám, bennem vagy, és én tebenned, úgy ők is egy legyenek mibennünk, és így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem."

Bizonyára Jézus azért imádkozik, ahogy te is írod, hogy legyen 10 000 keresztény felekezet és csak én értelmezem félre, hogy az egységért szól az ima, hogy valóban egy nyáj legyen és egy pásztor, ne pedig 10 000 nyáj és 9999 önjelölt pásztor.

2019. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az előző #4-es szólóval. Mint ahogy egy kisgyereknek is vannak "elvileg" "bűnei", azaz például engedetlen vagy hazudik, de ezek nem róhatók fel neki a kiskorúsága miatt, mivel nem képes felmérni a következményeket, ugyanúgy Isten is elnéző volt a népekkel azokban a korszakokban, amikor az emberiség még "kiskorú" volt. De a rendelt időben eljött Krisztus, és Pál apostol már azt hirdeti, hogy

"A tudatlanság időszakait ugyan elnézte Isten, de most azt hirdeti az embereknek, hogy mindenki mindenütt térjen meg. Azért rendelt egy napot, amelyen igazságos ítéletet mond majd az egész földkerekség fölött egy férfi által, akit erre kiválasztott, akiről bizonyságot adott mindenki előtt azáltal, hogy feltámasztotta a halálból." (ApCsel 17:29-30).

Tehát Isten már az első században úgy ítélte meg, hogy a világ kész megismerni és befogadni a teljes igazságot. Az a mentség, hogy "én tudatlan voltam, azért nem tudtam hinni" azóta egyre inkább leépítésre került. És sosem lehet tudni, hogy mikor ítél úgy Isten, hogy már minden egyes ember elég lehetőséget kapott, hogy megtérve megismerje az igazságot, és már semmi értelme tovább a világ fennállásának. Ugyanis akkor eljön a vég és az ítélet ideje minden élő és halott felett.

Egyetlen vallás sem állítja az alapítójáról, hogy Isten volt, kivéve a kereszténységet. Éppen ez okoz nagy meghasonlásokat. Mert amíg egy vallásalapító csak egy jó ember, vagy csak egy próféta vagy csak egy megvilágosult ember volt, addig ez kibúvót kínál, hogy elfogadja-e valaki a tanítását, és engedelmeskedik-e neki vagy nem. Természetesen Isten is megadja a szabad akaratot, de figyelmeztet is a rossz döntések akár súlyos vagy végzetes következményeire is.

Ugyanis emberek mind tévedhetnek és tévednek is. Ezért az emberek által alapított és támogatott vallásokban mindig vegyesen van jelen minden, ami a bűnök által befolyásolt és elhomályosult elméjű emberek lelkében is jelen van. Van bennük drágakő, szalma meg szemét is. Jézus tanításában és szavaiban, amely végső és végleges formáját az Újszövetség könyveiben nyerte el, csak drágakő van, ezeket a szavakat az ítélet napja sem fogja megsemmisíteni. "Az ég és a föld elmúlnak, de az én szavaim nem múlnak (avulnak) el soha."


üdv

Stefán

2019. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ok, bocs, amikor írni kezdetem, akkor még előző volt a #4-es szóló, most már nem.

Stefán

2019. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen Sátán elsősorban azokat akarja eltéríteni, akik "közel kerültek a tűzhöz", ezért nem csoda, hogy ennyi hamis tanítót sikerült becsempésznie a magukat kereszténynek vallók közé.

Bizonyos szempontból azok, akik kereszténynek vallják magukat, súlyosabb megítélés alá esnek, nem azért mert Isten kétféle mércével mér, ő nem személyválogató. De mégis benne van az Igében, hogy "Hagyja el a gonoszt mindenki, aki az Úr nevét vallja" és "megítéli az Úr a z ő népét." A keresztény szó eredetileg khrisztianoi, kis Krisztust jelentett. Tehát egy komoly elvárás azok felé, akik ezt a nevet magukra veszik, hogy mutassák meg az az életükkel, beszédükkel gondolkodásmódjukkal Jézust, és a belé vetett hitüket.

Gondolom sok "keresztény" embernek, sőt vezetőnek jobb lenne, ha inkább pogánynak mondaná magát, minthogy félrevezessen és botránkoztasson másokat!


üdv

Stefán

2019. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
Az embereknek van igényük hitvilágra, és kitalálnak maguknak.
2019. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!