Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy öngyilkos üdvözülhet?

Egy öngyilkos üdvözülhet?

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 18:24
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
17%
Csak ha mártírhalált hal.
2019. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
Egy öngyilkos is gyilkos. Sámson vagy Jézus halála nem tekinthető öngyilkosságnak, őket megölték. Az öngyilkos egy undorító tettel, tevékeny maga-gyilkolással fejezi be az életét. Esélye az üdvösségre minimális. Azért minimális, mert Istennél nincs lehetetlen. Pl. felvágja az ereit, folyik ki a vére, de megbánja a tettét, és bocsánatot kér Istentől, akkor üdvözülhet. De nem érdemes ezzel játszani, remélem csak elméleti kérdés.
2019. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%

" Jézus halála nem tekinthető öngyilkosságnak"


Erről a Die hard film harmadik része jut eszembe, mikor Willis bácsinak meg kellett jelennie New York legveszélyesebb fekete negyedében egy "Rühellem a nigákat!" feliratú táblával a nyakában. Tehát ha én szándékosan kiprovokálom, hogy az aktuális uralkodó halálra ítéljen, az nem minősül öngyilkosságnak? Az a szerencsétlen elmeháborodott hittérítő, aki nemrégiben addig-addig piszkálta a szentinelézeket, míg azok ki nem nyírták, akkor ő is üdvözült?

2019. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%
Ha te hiszel ebben a cuccban: igen.
2019. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
Nincs a halál után semmi, tehát a kérdés értelmetlen.
2019. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Igen, például ha nem volt tudatánál, amikor elkövette, például valami mentális probléma miatt roham jött rá és közben követte el.

Vagy akkor is van esélye, ha már elkövette, de még utolsó perceiben, pillanataiban őszintén megbánja és próbálja visszafordítani.

2019. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Juj, de csúnyán lepontoztatok. :( Azt hiszem, hogy a pokolba kerülök. Hüpp-hüpp.
2019. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Csak ha nem terrorista volt.
2019. jan. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem nem üdvözülhet, de ez nehéz kérdés. Ha egy hívő öngyilkos lesz, akkor lehet, h nem is volt megtérve?


" Tehát ha én szándékosan kiprovokálom, hogy az aktuális uralkodó halálra ítéljen, az nem minősül öngyilkosságnak?"

Beteg materialista gondolkodás... Jézus az igazságot cselekedte, ezzel provokálta anno a hasonszőrűeket, akik meg is ölték. Ételt osztott, halottat támasztott, gyógyított. Plusz kijavította a teológiai tévedéseket, amiket, ha hajlandóak lettek volna gondolkozni, belátták volna.

Ma ugyanez zajlik. Benyaljátok a törzsfejlődést, pedig csak picit kellene gondolkodni:)

Ne feledd: Pilátus felmentette. Idézem: "Semmi bűnt nem találtam ebben az emberben"

Az uralkodó osztály felmentette!

Ennyi, viszlát!:)

2019. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
*hasonszőrűeket= mai "ateista" materialistákra gondoltam
2019. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!