Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért találtak ki...

Az emberek miért találtak ki tabu témákat?

Figyelt kérdés
Isten teremtése tökéletes, a bűn pedig létezik, attól hogy nem beszélünk róla.

2019. jan. 25. 18:55
1 2
 1/11 KZitus ***** válasza:
33%
Melyik bűnről gondolod, hogy tabu téma?
2019. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen bűnre kell gondolni. Akármiről lehet beszélni.

Tegyük fel, hogy ha azt kérdezném, hogy Isten mi alapján döntött, hogy milyen íze legyen a spermának, már egyből provokátor lennék. Egyáltalán miért teremtett neki ízt?

Persze ez most értelmetlen kérdés. De sokak nem értelmetlennek ítélik, hanem betegnek vagy támadásnak, vagy elítélendőnek.

2019. jan. 25. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Ha engem kérdezel egyszeruen megmondom hogy nem tudom.

Azt se tudom hogy miert találnak ki tabutémákat, lehet hogy manipuláció céljából, vagy mert nem birnak szembenézni az adott dologgal, vagy mert ettől biztositottnak érzik a lelki nyugalmukat..

2019. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem látod, hogy miért zavarja az embereket az, ha te a sperma ízéről beszélsz vallásos környezetben?

Vagy ennyire troll vagy?

2019. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2019. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kicsinek én is prűd voltam, de szerintem a prűdéség a betegség.
2019. jan. 25. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Lucifer,te az idiotizmus nevű vallást képviseled?
2019. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van a tabu, mint tettek amiket soha semmilyen esetben nem tehetünk meg, még akkor sem ha amúgy logikailag elfogadható lenne, vagy meg lehetne ideoligizálni, szerintem ez az ami esetleg valláshoz, de inkább erkölcshöz köthető lehet.

A tabu téma viszont csak illem, egy társadalmilag elfogadott viselkedési norma és nincs összefüggésben a vallással, még akkor sem ha vallási nézetekre hivatkozva alakították ki ezeket maguk között az emberek.

Vallásban nincs olyan téma amiről ne lehetne beszélni, ugyanakkor van olyan téma amire nem azt mondják, hogy "nem illendő" beszélni róla, hanem hogy adott keretek mellett vagy arra érzékeny személyek jelenletében akkor és oda "nem illő". Vagyis lehet beszélni bármiről, csak nem bárhol, bármikor, bárhogyan, bárkivel.

Pl. keresztelőn ne kérdezgesd miért van a spermának íze, reggelizés közben se hozd fel a témát, utalva az orális szex lehetőségére sem lenne jó beszélgetni erről egy pappal, de gyerekeknek se tedd fel ezt a kérdést. Viszont itt is simán meg lehet kerdezni bármit, vagy barátokkal is lehet ilyenekről beszélgetni, de akár gyónás közben egy paptól is meg lehet kérdezni, meg hát ennél sokkal durvább gondolatai vannak az embereknek és nem tartják magukban.

2019. jan. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És Luci, a szemérmesség meg a prűdség, az két különböző dolog, az infantilizmus meg egy harmadik, ami nem betegség, hanem annak a korosztálynak tök normális jellemzője.
2019. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ennyi az egész, de tényleg. Így kell értelmesen és hasznosan válaszolni egy kérdésre puffogás helyett.

Te egyébként melyik egyházhoz tartozol kedves, aki a "mirőlszól" nevet kapta?

2019. jan. 25. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!