Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyennek képzeled istent?...

Milyennek képzeled istent? Szerinted hogy néz ki?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 14:04
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
0%
mint oldalt a reklámhirdetésben(napbarnitott)
2010. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
15%
Nem hiszek "istenben".
2010. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
az a baj, hogy én már egy csomó képen (hittan könyvben pl) láttam úgy lerajzolva istent, hogy vékony teste van, barna félhosszú haja és barna körszakálla, és fehér lepel szerűségben van...bennem így maradt meg és már nem is tudnám máshogy elképzelni!:)
2010. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
9%

Lehet, hogy van "Isten", "Sors", "Véletlen", "Végzet", "Budha", "Jahve" etc. de szeretinem mindezek egyetlen egy "személy".


Én úgy gondolom, hogy-akkor hívjuk Istennek-nem egy kézzel fogható dolog, hanem benne van a levegőben, a lélegzetvételben, a gondolataidban HA hiszel benne. Szerintem egy áttetsző, láthatatlan, színtelen, szagtalan "valami".

2010. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy hiszel, vagy nem. Más kategóriában is válaszolsz, például egy kutyás kérdésnél leírod, hogy te ezt nem tudod, mert nincs kutyád. Ennek semmi értelme. Ha nem érint téged a kérdés, akkor nem kell rá válaszolni.
2010. jún. 30. 14:22
 6/25 A kérdező kommentje:
Másodiknak szól.
2010. jún. 30. 14:23
 7/25 anonim ***** válasza:
Saját képére formált. Tehát olyan, mint én. Vagy Te. Vagy akárki.
2010. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szép és hosszú haja van és szakálla. Mindig mosolyog és megértő.
2010. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Isten lélek, tehát nincs teste. Azt kérte tőlünk, hogy ne ábrázoljuk őt sehogyan, mert nem lehet. Képileg nem tudnánk megfogni a lényegét. Euért aztán sosem képzelem el, hogy hogyan néz ki.


Isten nekem leginkább olyan, mint az édesapám, az édesanyám, a legjobb barátom és a házasársam egy személyben.

2010. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Isten megteremtette saját képmására az embert, miután Chuck Norris megteremtette Istent a saját képmására. Tehát úgy néz ki mint Chuck Norris, de nem Chuck Norris nem Isten... megalázó lenne számára ha Istennek neveznénk!
2010. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!