Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apácák, mit dolgoznak?

Az apácák, mit dolgoznak?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Katolikus, ortodox keresztény, anglikán, evangélikus vagy buddhista és dzsainista szerzetesnők életéről kérdezel?
2019. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy milyen rendben vannak. Lehetnek ápolók, taníthatnak, segíthetnek a lelki gondozásban, zárda körüli munkákat ellátják, szociális munkát végezhetnek, stb...
2019. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Kezimunkaznak
2019. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Katòlikusra gondoltam.

De megvan a válasz,tehát zárda körüli munkát is vègezhetek.

Köszönöm.

2019. febr. 1. 15:50
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Jó a kézimunkás válasz is. Anya egyszer nekem mondott egy ilyet (egyikünk se apáca, sose voltunk, de anya hallotta, hogy ilyen) kézműves cuccokat árulnak ők. Saját kezükkel megcsinálják, és akkor azt. Pl nemtom, nekem most az edényfedőemelgető jutott az eszembe, aminek nemtom , mi a neve, de lehet például olyat is talán; nem tudom:)
2019. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igazából az egyház mint a katonaság világ a világban. Vannak egyházi ügyvédek,orvosok(talán)de ápolók,takarítók,idősgondozók, egyházi boltok is vannak,ahol egyházi kertekben termelt zöldséget gyümölcsöt virágot,zárdakonyhán készűlt lekvárokat ...árúlnak. Igazából a világi életben ismert szakmák 75%megtalálható a katolikus apácák közt is.
2019. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 2. 14:06
 8/15 jdfGabrella ***** válasza:
Kerti munkát.
2019. febr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt nem szeretem :)
2019. febr. 3. 11:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az apácák nem dolgoznak semmit. Isten szolgálata a feladatuk. Semmi más.

Ennek jegyében végezhetnek különféle feladatokat, de ezeket is Isten dicsőségére. A szerzetesekhez hasonlóan a fenntartásukhoz szükséges munkákat elvégzik, a lélek táplálása nem elegendő.

Szóval mosnak, vasalnak önmagukra, főznek takarítanak, ami minden halandó napi létezéséhez szükséges.

Az étkezéshez a növényi alapanyagokat gyakran maguk állítják elő, s a húst is előfordul (pl. tyúkokat tartanak.)

Vannak tanítók, ápolónők, elesett embereken segítők is.

2019. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!