Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzi sok régen rosszfiú...

Miért érzi sok régen rosszfiú emberke hogy a kereszténységben találják meg a helyüket utólag?

Figyelt kérdés
volt a városban átutazóban egy vallásos társulat, random ott elsétálva megálltam hallgatni ahogy zenéltek, rögtön megállított egy kétajtós szekrény karakterű szerény emberke, mint kiderült a hit gyülekezetétől voltak, érdeklődni a vallási beállítottságom felől megminden. hivatalosan református vagyok de nem gyakorlom, és sajátos hitrendszer alapján élek, mégis szegény negyedórát kezdett beszélni arról mit és hogy kéne tennem, a durva múltbeli dolgairól, bennem egész idő alatt az jött le hogy őt a régi alvilági múltjából hogyan tudta ez a keresztény felekezet kirángatni. egyrészt azt érzem hogy valamilyen szinten jó is lehet, másrészt hogy pont ezek az emberek lehetnek a legnagyobb áldozatok, akiket végleg elveszettként erre terelgetnek és kezdenek játszani egy keresztény gyülekezet. rosszul éreztem magam mikor ő végül közös imádkozásra hívott, én pedig közöltem hogy köszönöm nem, ezt én magamban szoktam intézni. miért éreznek sokan mai napig kapaszkodónak, kitörő lehetőségnek a keresztény vallás egyes ágait ez lenne a kérdésem
2019. febr. 9. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ennek meg van a maga pszichológiája. Az ilyen... nevezzük őket kisegyházaknak, keresek a kiszolgáltatott életállapotban lévő embereket, legyen szó akár bűnöző múltról, drogról, más függőségekről, gyászról, stb... Például hallottam több olyan esetet, hogy jehovások gyászolókat kerestek fel, vagy szcientológusok drog ellenes kampányokat indítottak. A kiszolgáltatott emberekre sokkal könnyebben tudnak hatni és ezt használják ki.
2019. febr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 eric_one ***** válasza:
41%
Talán mert jobban közvetítik Isten szabadító erejét, a bűntől való szabadulást, a megváltás kegyelmi ajándékának az átvételét, és annak gondozását a mindennapi életben. Lehet az ülj be vasárnap a templomba, aztán éld tovább az életed ahogy szeretnéd a "sajátos hitrendszered alapján" nem működne, de ez nyilvánvaló.
2019. febr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Engem mindig elborzaszt, hogy az ilyen bizonyságtételeket van, aki nem csak nem érti, de nem is érdekli, pedig aztán ezek erősek.
2019. febr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

igen, vagyunk így egypáran bár távol vagyok a kétajtós szekrénytől meg a hitgyülitől, de megértem az embert. Azt tudni kell, hogy Jézus a bűnösöskért jött el, nekik szól a Biblia sok helyen.

Igazság szerint az emberünknek az alvilági ismerettségében kéne bizonyítani Isten igazságát, de persze jobban jár, ha a falhoz beszél.

Én is voltam úgy, hogy az ilyeneket gúnyosan kiröhögtem, sose vettem komolyan a történetüket, álszent semmire kellő emberek, akiknek kimosták a buta agyukat. És lám én is közéjük kerültem. És lám az életem a lezüllésből hihetetlen pozitív irányba tart!

Azt értsétek meg, ha nem is hisztek, de a hit tényleg valós kiút a sötétségből. Aki tényleg megtért a kereszténységbe annak átformálja a gondolkozását, személyiségét, és az egész életét.

Persze akiknek ez szól úgysem olvassák. Mint a Bibliát...

2019. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pelgrim ***** válasza:
19%
Talán azért, mert Názáreti Jézus, kinek tanítására a keresténység alapul, az emberek, a népek (ön-)tudatának felemelését, felszabadítását látta feladatának, belátta hogy a bűntudat az egyik legnagyobb akadály ebben. Míg a zsidó hitvallás szerint a bűnöket csak Isten bocsáthatta meg, Jézus adott az embereknek egy lehetőséget, hogy megszabaduljanak a bűntudat terhétől. A kereszténységben megvan ez a lehetőség még ma is, sőt megmaradt az a lehetőség is, hogy az így megtértek „átessenek a ló másik oldalára” mint például Pál apostol, aki a keresztényeket tüzzel vassal üldözte, majd megtérése után ugyanazzal az erővel és fanatizmussal terjesztette a kereszténységet. Ezt látjuk a mai "rosszfiúk" életében is.
2019. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
más világvallások is hasonló kiutat látszatnak engedni, sőt, meg merem kockáztatni hogy az ateisták is teljesen rendben vannak belül. ez mind csak emberi képzelőerőn múlik
2019. febr. 10. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Mert Isten megbocsát. Nemcsak a korábbi bűnökért, hanem a későbbiekért is bocsánatot lehet kérni.
2019. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rachel Warner ***** válasza:
37%
Azért,mert ez a bevett térítési szöveg,valamelyik nap itt is promózta valaki a hitgyülit valami Gera Zoltán történetével. Ez csak reklám,mint amikor engem betalált az utcán egy vega,hogy halálos beteg volt,aztán mikor abbahagyta a húsevést és elkezdte bio sz*rságokkal tömni magát,egyből jobban lett. Utólag kiderült,hogy csorinak egy csőd szélén álló bioboltja volt,tönkre is ment már. Az emberek mindig kikiáltják a saját cégüket vagy szervezetüket megváltónak,hogy jól legombolják a másikat. Tojd le.
2019. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rachel Warner ***** válasza:
37%
Abban egyetértek,hogy nehéz sorsú embereket könnyedén beszippanthatnak ezek az agymosodák,de igazából az a véleményem,hogy az ilyen sztoriknak kb a fele igaz,csak azért találják ki sokan,mert marha jól hangzik szerintük,hogy drogosok voltak és a hitgyüli milyen frankón kihúzta őket belőle. Pedig ez már eléggé klisé szerintem,nekem ennél kicsit több kéne,ha be akarnának hálózni.
2019. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!