Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy megszállt az...

Lehetséges, hogy megszállt az ördög?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírok igazán szeretni. Hiszek Istenben de sajnos az az érzésen hogy haragszom Rá, pedig tudom hogy nem szabadna, tudom, hogy Ő mennyire szeret engem és hogy soha nem hagy el. Az emberek iránt nem tudok szeretetet érezni, sőt egyszerűen idegesít minden ember(a családomon kívül). Nagyon sokszor hallok az emberektől durva káromkodásokat es sokszor gondolok ezekre a szavakra pedig nem akarok, van olyan, hogy szinte elkezdek magammal vitatkozni úgy hogy amikor ezek a szavak az eszembe jutnak akkor a fejemet rázom és félhangossan mondom hogy nem. Mostanában nagyon magányos vagyok, csomószor sírhatnékom van és el vagyok keseredve. Lehet hogy tényleg megszállt az ördög, mert egy pár hónapja még nagyon mélyen hívő ember voltam de egyszerűen elmúlt az a hit
2019. febr. 10. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szállt meg az ördög a leírtak alapján.
2019. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem, hogy akaratlanul olyan gondolatom támad, hogy azt a személyt akit nem igazán kedvelek elképzelem hogy hogyan ütném el vagy rabolnám el. Soha nem tennék ilyet de már sokszor azon kaptam magam hogy ezeken gondolkozok
2019. febr. 10. 23:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szereted őket, mert nincs bennük semmi szerethető. A kérdés: vajon benned van? Te jobb vagy rosszabb vagy?

Nyugi, kapsz tőlem egy piros kis szivet ❤

Hidd el fontos vagy. A rossz gondolatok önmagukban nem bűnösek. A kérdés, hogy miért jelentek meg? Mi lett más az életedben?

2019. febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szállt meg az ördög, de túlvilági démonok próbálják uralmuk alá vonni az elmédet. Ne hagyd magad, állj a sarkadra! Étkezz egészségesen, sportolj, vezesd el a feles energiáidat úgy hogy a negatív gondolatokra már ne jusson. Az se ártana, ha gyakrabban élnél a szex adta örömökkel.Próbálj napi szinten jót cselekedni. A belső monologgal he nagyon törődj, a legtöbb embernél napi szinten előfordul.
2019. febr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
A hit nem statikus állapot hanem folyton bombázzák a körülmények meg az ellenség is. Pl ilyen felelőtlenül teszel fel kérdéseket magaddal kapcsolatban akkor hivod vendégségbe a legnagyobb ellenségedet. A nyelv tűz amely lángba boritja életünk folyását. A negativ érzéseidről való ömlengés helyett olvass inkább. Pl a próféciák hallgatása reménységet ad. Várjad az Urat és legyél erős.
2019. febr. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy látom, hogy Isten elzárta azt a csapot, amelyből a pozitív önképed vagy önbizalmad táplálkozott eddig. Valamit biztos meg akar tanítani neked. Nem azt, hogy nincs hited, inkább azt, hogy milyen irányba menjen a hited tovább.

Ha mások gonoszsága belőled is gonosz gondolatokat, vagy bosszúálló haragot vált ki, akkor nem te győzted le a gonoszt, hanem neki sikerült legyőznie téged. Miért van ez? Ahhoz hogy valakinek van hite, még kell maga Isten ereje is, hogy egy győzedelmes életet éljen. Ha a magad erejére támaszkodsz, az nem dicsőíti Istent, ezért ő megmutatja neked, hogy semmi esélyed Nélküle.

Ha hallottál már a barlangban rekedet iskolásokról pár hónappal ezezlőtt a hírekben, külső segítség nélkül semmi esélyük nem volt, hogy kiszabadulhatnak.


Jézus nem egy átlag emberi színvonal feletti életet akar adni neked, hanem annál többet. De amíg nem születtél újjá és nem kaptad meg a Szentlelket, addig legfeljebb a magad szemében vagy magadnál rosszabbakhoz, gyengébbekhez viszonyítva vagy elég jó vagy elég megfelelő vagy eléggé hívő.

Csak úgy lehet Istennek tetszően végigélni ezt az életet neked is, nekem is és mindenkinek, hogy nap mint nap Istennel jár az ember. Hogy nap mint nap imádkozik, kifejezi Istennek, emnnyire nagy szüksége van rá, rendszeresen kutatja az Ő akaratát a Bibliában, és tevékeny tagja egy olyan közösségnek, ahol az emberek szeretik Istent teljes szívükből, lelkükből és erejükből.

Más különben nem csak nehéz győztesen távozni az élet porondjáról, hanem LEHETETLEN. ("Apostolok: Hát akkor ki üdvözülhet? -- Jézus: Embereknek ez LEHETETLEN, de Istennek nem, mert az Istennel minden lehetséges.")


Isten vágyik rá, hogy megadja ezt a szeretetteli kapcsolatot, de úgy látszik, az első lecke számodra most az, hogy te sem vagy különb senki másnál. Akár magadban káromkodsz, akár nyíltan, minden gonosz gondolat a szívből jön, és valóban tisztátalanná tesz, úgyhogy nem csoda, hogy rosszul érzed magad. Az, hogy kimondod vagy sem, az csak az embereknek jelent plusz információt rólad, Isten tudja azt is pontosan, mi van a gondolataidban és a szívedben már jóval előtte hogy neked magadnak tudomásod van róla.


Annak ellenére Isten szeret téged, és nem akarja, hogy elvesszél. Az ő terve a fejlődés és nem a romlás.


üdv

Stefán

2019. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!