Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért árulta el Jézust Judás?

Miért árulta el Jézust Judás?

Figyelt kérdés
Pénzt kapot érte, de visszaadata, tanítványa volt, a csucson voltak Jeruzsálemi bevonulás után, de mi volt az amiért kiszolgáltatta?
2019. febr. 11. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Judas erre volt predesztinalva,erre rendeltetett el az elete.
2019. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hollófernyiges ***** válasza:
Vagyis nem volt szabad akarata? A Mester és Margaritában írták? már nem emlékszem, hogy azért dobta fel őt a rómaiaknak, mert félt, hogy ha a zsidó hatóságok kapják el, akkor helyben megölik, de a római törvények szerint nem követett el komoly bűnt.
2019. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Számomra érthetetlen. Bár az sokkal jobban, hogy a "sátán" miért árulta el Istent.

(Esküszöm örülök a kérdésednek. Teljesen kitörölt információt hozott elő az agyamból, nem is tudom, hogyan felejthettem el. Köszönöm!)

2019. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenki csinál életében jó nagy hülyeséget, neki ez volt a mélypont. Amit aztán megbánt, de még akkor sem volt képes teljesen Isten felé fordulni. Amúgy meg a Biblia nem írja le, hogy ő valójában milyen ember volt. Nem ismerjük a múltját és a jellemét.
2019. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Van olyan elmélet mely szerint Júdás ezzel akarta kiprovokálni, hogy Jézus állítsa vissza zsidók függetlenségét. Tehát ő is egyfajta politikai messiást várt, ebben lehet valami.

Olvastam olyat is, hogy Júdás igazából egy pénzre éhes hitetlen volt. De szerintem ez az elmélet hülyeség és inkább rosszindulatú.

2019. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Júdást Jézus választotta ki tanítványául, Jézus viszont - miven Isten emberi megtestesülése volt - előre tudta, hogy Júdás el fogja őt árulni. Ergo ezért választotta ki, hogy majd később ő maga el legyen árulva, különben hogy következett volna be a keresztre feszítés és a feltámadás?
2019. febr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Júdás Soros ügynöke volt.
2019. febr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de Ady verse szerintem tök jó a témában:

[link]

2019. febr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Szomorúan olvasom, hog még mindig azt tanítják itt némelyek, hogy van eleve elrendelés.

Júdás, ahogy Ádám és Éva is, szabad saját elhatározásukból tettek helytelenséget, és nem azért mert Isten így rendelte. Ellenben aljas dolog lenne megbüntetni valakit. Isten nem gyönyörködik senkinek a halálában, ezért nem is rendelte el, azt.

2019. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Júdás kapzsisága volt az, ami miatt elárulta Jézust.

Júdás nemcsak kapzsi tolvajjá lett, hanem a kapzsiság lett az egyik fő tényező abban, hogy elárulta Mesterét. A kapzsiságra való hajlama megmutatkozott, amikor felemelte tiltakozó szavát az ellen, hogy Mária drága olajjal kenje meg Jézus lábát


Júdás egy ideig olyan tanítvány volt, aki Isten és Jézus kegyét élvezte; már önmagában az is emellett szól, hogy ki lett választva mint apostol. Ráadásul megbízták Jézus és a 12 apostol közös pénzügyeinek a kezelésével. Ez azt tükrözi, hogy akkoriban megbízható volt, valamint rátermett vagy képzett is, különösen arra gondolva, hogy Máténak volt tapasztalata a pénzzel és a számolással, mégsem ő kapta meg a feladatot


A Bibliában lefektetett alapelvek nem engedték, hogy Isten előre elrendelje, hogy Júdás mit fog tenni.

Mivel Jézus szerette volna bölcsen és jól kiválasztani a 12 apostolát, egy egész éjszakán át az Atyjához imádkozott, mielőtt tudatta a döntését a tanítványaival

Ha Isten már korábban elrendelte volna, hogy Júdás áruló lesz, akkor nem lett volna következetes a saját útmutatásait és vezetését illetően, és a korábban említett elv szerint részes lett volna Júdás bűneiben.

2019. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!