Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kerulhetek meg a mennybe?

Kerulhetek meg a mennybe?

Figyelt kérdés

Egy fiu velem csalta meg a baratnojet aki mar a felesege es meg mindig csalja. En pedig annyira szeretem, hogy mas pali szobase johet nem birok massal lenni csako van nekem. Banom amiket tettem de ha vissza forgathatnam az idot akkor is vele lennek, mert tiszta szivembol szeretem o az egyetlen akot valaha is szerettem.

Sokszor elhagyttam mar ot, mert hat na felesege van. De hiaba mindig vissza jon mindig megtalal mindig megy ugyan az elorol es barmennyire is szeretnem nem birom ki nelkule.

Ha ot az alkalom ha latom akkor meg valtozik minden gondolatok olyankor senki es semmi nem erdekel.



2019. febr. 26. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez vallási kérdés.

Amúgy elég baj, hogy így alakult. Tenned kéne ellene.

2019. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogyan?

Először is magadat kellene megerősíteni. Most egyértelműen a hatalmában tart, és azt csinál veled, amit akar.

Aztán a legközelebbi megkeresésnél mondd meg neki, hogy elmondod a feleségének, ha nem hagy békén.

2019. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mansour ***** válasza:
100%

Most ne azon gondolkozz, hogy kerülhetsz-e a mennybe, mert az elsősorban nem ezen múlik. Viszont az életedet rendezned kell, mert ez így nem tartható helyzet, senkinek sem jó így. Illetve a pasinak jó, addig, amíg ki nem derül a dolog...

Az egy dolog, hogy szereted, de az egész életedet így akarod leélni? Akkor is, ha ő nem szeret téged? Mert ha nem veled akar élni, nem hagyja ott a feleségét miattad, akkor igazán nem szeret, csak kihasznál.

2019. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem nagyon jól látod, hogy vagy a házasságon kívüli szex, vagy a mennyország. A kettő együtt nem megy, ezt a meglátásodat megerősíti Isten Igéje:

Efezus 5:5 "Hiszen jól tudjátok, hogy egyetlen paráznának, tisztátalannak vagy nyerészkedőnek, azaz bálványimádónak sincs öröksége Krisztus és Isten országában."


Szóval, amit tenned kéne, arról szerintem a Mt 5:27-30 szól:

"Hallottátok, hogy ezt mondták a régieknek: ‘Ne törj házasságot!’ (Kiv 20,14) Én viszont azt mondom nektek, hogy mindaz, aki asszonyra néz azért, hogy megkívánja őt, már házasságot tört vele a szívében. Ha pedig a jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és dobd el magadtól; mert jobb neked, hogy elvesszen egy a testrészeid közül, mint hogy az egész testedet a gyehennára vessék. És ha a jobb kezed megbotránkoztat téged, vágd le azt és dobd el magadtól; mert jobb neked, hogy elvesszen egy a testrészeid közül, mint hogy az egész tested a gyehennára jusson."


És hasonlóan a Mk 9:43-48:

Ha megbotránkoztat téged a kezed, vágd le azt, mert jobb, ha csonkán mégy be az életre, mint ha két kezeddel együtt jutsz a gyehennára, az olthatatlan tűzre, ahol férgük nem pusztul el, és a tűz nem alszik el. És ha a lábad megbotránkoztat téged, vágd le azt, mert jobb, ha sántán mégy be az életre, mint ha két lábaddal együtt vettetsz a gyehennára, ahol férgük nem pusztul el, és a tűz nem alszik el. És ha a szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt, mert jobb, ha fél szemmel mégy be az Isten országába, mint ha két szemeddel együtt vettetsz a gyehennára, ahol férgük nem pusztul el, és a tűz nem alszik el.


Szóval ezt a két fenti idézetet te hogyan értelmezed? És persze, ha hiszed, hogy a Biblia Isten Igéje, és akarod követni, akkor hogyan tudnád a saját helyzetedben a gyakrolatban megvalósítani a Mk 9:43-48-at?


üdv

Stefán

2019. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is egy olyan családból jövök amit többek között házasságtörés tett tönkre ezért nehéz elfogulatlanul nyilatkoznom.

Talán segíthet ha arra a gyerekre vagy gyerekekre gondolsz akiknek miattad nem lesz apjuk.

Vagy arra hogy az ószövetségben ez olyan bűn volt amit halállal büntettek.


Azt hogy ki jut a mennybe mindig csak Isten tudhatja de Jézus nagyon szigorúan nyilatkozott a témában.

Először egy döntést kell hozni hogy mi az amit akarsz és ha Isten mellett döntesz akkor kérheted a segítségét. Imádkozni kell érte és akkor biztos hogy segíteni fog, nélküle pedig nem fog menni.

2019. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha szakítasz vele, és megbánod, akkor igen.
2019. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Látom nem vagy igazi hívő de belül érzed, hogy amit csinálsz azzal vétkezel valami örök törvény ellen. Kerülhetsz még a mennybe ha abbahagyod a házasságtörést és megtérsz. Van mindenre bocsánat Istennél de ahhoz bizalom és hit is kell, hogy odajárulj a kegyelmi székéhez. Jézus meghalt helyetted is a bűneidért, hogy Te megbékélhess Istennel. Jézus vérébe vetett hit által kerülhetsz szövetségbe Istennel.
2019. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne paráználkodj, ezt írja a Biblia. Nem túl bonyolult.

Te is tudod, hogy ez bűn és nem törekszel rá, hogy elhagyd a bűnt. Ez a férfi sokkal fontosabb az életedben, mint Isten.

A Biblia is írja, hogy akit bűnre visz a keze, vágja le.

Ha nem tudsz tőle elszakadni, költözz el, kérj segítséget.

2019. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Szerintem foglalkozz a valós problémákkal. Ne legyél önző és ne a saját mennybemeneteled miatt aggódj,inkább gondolkozz el azon,hogy reagálnál,ha a feleség rájönne a dologra és összetörne? Nem lenne bűntudatod,hogy tönkretettetek egy számodra idegen embert,aki semmit nem ártott neked? Nem célom,hogy belédrúgjak,de voltam már megcsalt feleség és tudom milyen ezen az oldalon lenni. Amikor egyszerre érzel megaláztatást,szeretetlenséget és hirtelen abban is elbizonytalanodsz,hogy kivel éltél együtt. Mikor a saját férjed idegennek tűnik. Gondold ezt át mélyebben,ne mesevilágokon agyalj.
2019. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen kihasznál ,te meg hagyod magad mert neked is jó a sex.

De amint minden másra is ,erre is csak Jézus a megoldás.

2019. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!