Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a hit gyülekezetes munkálta...

Ha a hit gyülekezetes munkáltató automatikusan levonja a 30%-ot attól a dolgozótól is, aki nem hívő, az ellen mit lehet tenni úgy, hogy ne derüljön ki, hogy ki sérelmezi ezt?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki egy olyan családnál dolgozik, akik a hit gyülekezetének a tagjai. A fizetéséből automatikusan levonják az egyháznak járó 30%-ot, és győzködik, hogy illene lenne eljárni az istentiszteletekre is. Ő viszont nem hívő, nem akar oda menni és a pénz levonásával sem ért egyet, viszont más munkalehetősége nem lévén, nem igazán tud váltani sem. Én mondom neki, hogy az ilyet ott kell hagyni, és fel kell jelenteni, de ő nem akarja, mert a munkáját meg szereti, és ezért inkább eltűri ezt is. Gondoltam, hogy majd én névtelenül felnyomom az illetőt, de félek, hogy kiderülne és a barátnőm inná meg a levét, meg különben sem akarok a háta mögött kavarni.

Az egyértelmű, hogy ez nem etikus, és szerintem az egyház sem biztos, hogy tud arról, hogy a pénz olyantól van, aki nem önként adja, de nagyon sajnálom a barátnőmet is. Tudom neki kellene lépnie, de szegény olyan naív, ezért is használják ki. Én viszont ezt egyáltalán nem tartom helyesnek, és segíteni szeretnék neki.

Mit lehet ilyenkor egyáltalán tenni?


2019. márc. 3. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Hogy vonja le? Feketén dolgozik?
2019. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Van jogi segítség, jogsegély szolgálat. De csak akkor, ha nem feketén dolgozol, különben nem lehet tenni semmit.
2019. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
A tized tíz százalék. Valami sántít a sztoriban.
2019. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Ez a munkáltató egyszerűen lop. Egyébként is az Ószövetségben tized volt, nem a bruttó 30%-a. Én nem gondolkodnék azon, hogy feljelentsem-e, előtte gyűjtenék bizonyítékot, pl hangfelvétel és perre is vinném a dolgot.
2019. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 imakommandós ***** válasza:
45%

Nagyon tré ez a sztori. Bartus rászabadult a Gyk-ra?

Az a válaszoló pedig aki ezt bekajálta elgondolkodott azon, hogy ilyen konkrétumok nélküli idi@taságot százával lehetne gyártani akármelyik felekezetet sározva?

Szegény barátnőd ennyire naív azért használják szegény naivkát jaj szegény. 😲 Csak úgy tudunk segiteni neki, hogy nagyon sokat gyülöködünk, hogy milyen gonoszok ezek a "hit gyülekezetesek"

2019. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Moncsa111 ***** válasza:
50%

A Hit Gyülekezetébe járó emberként mondom, hogy központilag kizárt hogy vonnának tőle. Nekem több ismerősöm is dolgozott/dolgozik a gyülekezeti körbe tartozó embernél, munkahelyen, illetve intézményben és ilyet még nem tapasztaltam. Nem vonnak semennyit, ha az összejövetelen adsz akkor adsz, de nincs kötelező adás, sem összeg.


TANÁCS: Mindenhol vannak visszaélések. Attól hogy valaki kereszténynek mondja magát még nem biztos hogy úgy is él. Javaslom keress rá neten a Gyülekezet elérhetőségére és jelezd nekik. Kérj diszkréciót és mondd el amit tudsz. (A felek hozzáállását is). Hidd el hálásan fogják fogadni, mert igyekeznek az ilyen vállalkozókat kiszűrni és jó irányba terelni, mert a gyülekezetre is rossz fényt vet, emiatt nagyon komolyan veszik. Volt már ilyen eset és megoldódott. Nekünk is jó ha fény derül rá, mert az ilyen emberek sokszor a gyülekezeti tagokból is hasznot akarnak húzni.


Kitartást és sok sikert! :)

2019. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!