Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan unalmas hely a menny?

Miért olyan unalmas hely a menny?

Figyelt kérdés
Elolvastam róla a bibliai leíràsokat. Nem túl vonzó, sőt, gyerekes.
2019. ápr. 17. 22:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
29%

"7#


Tudok a Mennyben koncertekre járni?


Tudok olvasni, filmet nézni?


Folytathatom a munkámat, amit szeretek?


Találkozhatok a családommal, a barátaimmal, a kutyáimmal?


Túrázhatok?


Elmehetek nyaralni azokra a helyekre, amiket eddig nem láthattam?


Megismerkedhetek történelmi személyekkel?


Lesznek extrém sportok (amiket már veszély nélkül űzhetek, hiszen a halál már megtörtént)?"


Felesleges ennyi kérdés, ugyanis a Biblia elég világosan írja, hogy Krisztus 2. adventje után a hívők az örök életet testben folytatják, az új Földön. És bizony itt lesz koncert, utazgathatok, stb, stb... Te meg kizárod magad a létből, ráadásul úgy, hogy saját magad vered át saját magadat, vagy olyant olvasol, aki szintén át akar verni. Nem túl racionális

2019. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%

"Tudok a Mennyben koncertekre járni?

Tudok olvasni, filmet nézni?"


Nem, de a pokolban sem. Mindkettő egy másik létállapot.


Kíváncsi vagyok, hogy a kérdező milyen gyerekes vagy nem vonzó dolgot olvasott a Bibliában a mennyről. Valószínűleg semmit, mert nincs is ilyen leírás, mivel senki nem járt még ott. Csak azt tudjuk, hogy a lét teljessége az üdvösség, de igazából emberi fogalmakkal nem tudjuk sem elképzelni, sem leírni, mert ott nincs sem anyag, sem tér és idő.

2019. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Rachel Warner ***** válasza:
45%
Inkább te vagy a gyerekes kérdező. Hány éves vagy?
2019. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

A Biblia szerint szàmos hívő ember is, kàrhozatra fog jutni.


Ha igaz a szadista istenkép, amit hirdetnek, akkor a pokol az oda jutó keresztényeknek lesz csak igazàn pokol. Vagy mit gondoltok, az ördögök kit fognak majd a legjobban szívatni? Azokat, akik csak élték az életüket, vagy azokat a nagypofàjú keresztényeket, akik egész életükben a pokoli birodalom ellen prédikàltak? Akik Istent dicsőítették (noha bort ittak és lehordtàk az ördögöket mindenféle "bukott angyal"-nak?


Biztos vagyok benne, hogy az ördögök a vasvillàjukat a legjobban nem a hitetlenekre fedik, hanem a keresztényekre igazàn, és az ő fenekekük lesz igazàn megszurkàlva.

2019. ápr. 18. 11:31
 15/25 anonim ***** válasza:
31%

Azért kezdünk ám átmenni hülyeségekbe. Amit a pokolról tudunk az annyi, hogy az örök szenvedés és fájdalom színhelye az elkárhozott léleknek.

Mégis melyik keresztény tanítás mondja, hogy az ember halála után testben feltámad? Jusoon mennybe vagy pokolba, te ott nem jársz koncertekre, meg lucifer barátod sem császkál vasvillával sehol.

De szeretem olvasni a hitetlenek képzelgéseit, úgyhogy jöhet még a hülyeség nyugodtan :D

2019. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#15


Nem írok hülyeséget. A neoprotestàns, szadista eszkatológiàból ez következik, amit leírtam.


Többféle elképzelése van a pokolnak, én most csak az egyikről írtam.

2019. ápr. 18. 12:07
 17/25 anonim ***** válasza:
Na akkor az alapján amit olvastál róla, mégis mi nem vonzó a mennyben?
2019. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Mi lenne benne vonzó? Az angyali kórusban énekelni, meg összezàrva egy rakàs prűd kereszténnyel? A gyülekezetben sem bírtam elmenekültem onnan. :D
2019. ápr. 18. 13:38
 19/25 anonim ***** válasza:

Lol

Ezek után érdemes lenne elolvasnom a Bibliát,de olyan hosszú :/ és annyi változata van.


Én a mennyet és a poklot elmeállapotként tudom elképzelni.

Ha olyan mint ahogy leírod,simán lehet hogy aki odakerül mindenképp élvezni fogja,akárhogy is volt előtte.

Ilyen szempontból mindegy hogy előtte mit gondolt.

2019. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

9-es válaszolónak.


Olyan kérdéseket tettél fel, amik Fizikai élet formában gyakorolnak az emberek. A feltámadás ígérete pedig a Földre szól, ahol igen is lehet zenét hallgatni.


Az extrém sportról pedig annyit, hogy ami veszélyezteti valakinek az életét, az tilos, mert nem játszunk avval csak azért, hogy Isten megmentsen, az adrenalin függőséged miatt.

Milyen sajnálatos, hogy az élet fogalmát, csak ehhez tudják kötni. Régen is éltek emberek és boldogok voltak, pedig nem volt videó, meg wifi, stb.


A családok többet is voltak együtt, és szerették egymást.

2019. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!