Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki ismeri ezt a történetet...

Valaki ismeri ezt a történetet a keresztény mártír nőről?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értettem, de ma hallottam egy prédikációt, amire kíváncsi vagyok bővebben. Nagyjából a római időkben egy rabszolga nőt arra késztették hogy tagadja meg a hitét (ha jól emlékszem gladiátor volt?) és magába döfte inkább a kardot.

Ha valaki ebből felismeri linkelje be, vagy írja le amit tud róla, ha kérhetem.



2019. ápr. 28. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A mártír nem másokért hal meg? A gladiátor inkább a sajátjait öli.
2019. ápr. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szent Perpétua és Felicitasz története lesz az (most nem emlekszem hirtelen, hogy a két nő közül melyik döfte magába a kardot)
2019. ápr. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 lilla64 ***** válasza:
75%
Szent Perpétua és Felicitász,a wikin többet megtudsz róluk
2019. ápr. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Érthetetlen. Ha szent, akkor katolikus. Ha katolikus, akkor szerintük az öngyilkosság bűn. Ha öngyilkos lett, akkor nem lehet szent. Valaki magyarázza már el.
2019. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez az, köszönöm! 🙏
2019. ápr. 29. 08:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamit félreérhtettél

[link]

2019. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ez az, csak gondolom sok átirata létezik, vannak hosszabb, rövidebb verziók is.
2019. ápr. 29. 09:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez Perpétua története lesz, de ő nem magát szúrta le. Akik az aránéban haltak meg, azok nem öngyilkosok lettek, hanem különböző módokon kivégezték őket. Perpétuát végül egy gladiátor ölte meg.

[link]


[link]

2019. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tertullianus leírásában van az, hogy leszúrta magát a csaj, de Tertullianus köztudottan a montanista eretnekség híve volt, akikre többek között jellemző volt, hogy a vértanúságot ilyen formán hajszolják, meg egyéb túlzásaik is voltak szóval ezt nagy valószínűséggel ő írta bele a sztoriba.
2019. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg dramatizálta a történetet, mindenesetre nagy kincs kr.u.230-ból. Ráadásul aki érdeklődik kicsivel jobban is a Római Birodalom után, annak nem tűnik hihetetlennek a sztori. Vannak ennél rosszabb történetek ebből az időszakból.

Maga az öngyilkosság más téma, csak angolul találtam meg, de ez a lényeg:


Az állatviadalok után a túlélők összegyűltek. Utoljára békét és csókot adtak, majd egyesével karddal leszúrták őket. De Perpetuát egy újonc gladiátor szúrta, akinek remegett a keze, és bordájába döfte a kardot. Hangosan felsírt, majd megfogta a gladiátor kardját, és a nyakába döfte.Így érte őt a halál.


Ez alapján a leírás alapján nem mondható öngyilkosságnak. Ez kivégzés volt.


[link]

2019. ápr. 29. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!