Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus misén milyen kereszt...

Katolikus misén milyen keresztvetés van amikor azt mondja a pap: „ Evangélium Szent xy könyvéből”?

Figyelt kérdés
Homlokon, állon, mellkason van a keresztvetés, miért? Mit jelképez?
2019. máj. 9. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekem úgy magyarázták, hogy ezzel azt fejezzük ki, hogy az elhangzó evangéliumot az értelmemmel megértem (homlok), számmal hirdetem (áll/száj), szívembe bezárom (mellkas).
2019. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lilla64 ***** válasza:
88%

Áldást kérünk magunkra,hogy Jézus tanitását értelmünkel megértsük,ajkunkkal megvalljuk és szivünkbe fogadjuk.

A homlokra rajzolt kereszben az is benne van,hogy Jézus tanitása nem értelmetlen,meg kell maradjon bennünk,nem szabad hagyjuk,hogy a világ dolgai kiirtsák belőlünk.

Mi így tanultuk.

2019. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy a keresztvetés legelső formája az volt, amikor az őskeresztények ujjukkal keresztet rajzoltak homlokukra. Tehát ilyenkor ehhez is visszanyúlunk.
2019. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Eszemmel felfogom, számmal hirdetem, szívembe bezárom.
2019. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm szépen, ez nagyon tetszik!!!
2019. máj. 10. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!