Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelve, de...

Nem vagyok megkeresztelve, de mindig megyek templomba! Napi kétszer imádkozok is, hiszek Istenben! Vehetek én is az ostyából mise végén, vagy bűn? Hogy lehet gyorsan megkeresztelkedni (a csalad ellenzi, külföldön dolgoztam, stb. )

Figyelt kérdés

2019. máj. 12. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ahova templomba jársz, odamész a paphoz és megkérdezed!!!
2019. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 lilla64 ***** válasza:
97%

Ostyát csak az vehet aki volt elsőáldozó,de ehez előbb meg kell keresztelkedni.

Ha nagykorú vagy,nem kell a család beleegyezése.Elmész a legközelebbi egyházközösséghez és elmondod mit akarsz.Ők tovább megmondják mit kell tenned.

2019. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Szörnyű ez az rengeteg emberek által kitalált szabály.
2019. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha azt mondod, hogy hiszel Istenben, rendszeresen imádkozol, akkor gondolom a Szentírást is olvasod. Tehát tudhatod, hogy nem kaphatsz belőle, hiszen Szent Pál írja:

"Aki tehát méltatlanul eszi a kenyeret, vagy issza az Úr kelyhét, vétkezik az Úr teste és vére ellen. Vizsgálja meg tehát az ember önmagát, és úgy egyék e kenyérből és igyék a kehelyből, mert aki úgy eszik és iszik, hogy nem különbözteti meg a testet, saját ítéletét eszi és issza."


Az első lépés az, hogy megkeresztelkedsz, hitoktatásra jársz.

2019. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a helyi plébánossal ő elfogja magyarázni mi a teendő ilyenkor.Ami a családot illeti a vallás sok embernek szemet szúr.Nem értem miért ha valaki erkölcstelen életet és az jobban szemet kellene,hogy szúrjon,de manapság ha egy fiatal vallással foglalkozik azt nagyobb szégyennek tartják mintha iszogatna,váltogatná a partnereit,stb.
2019. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

"Ami nem hitből van, az bűn." Róm 14:23

Ha kételkedsz, máris elítéltettél. Ezek az emberek, akik itt -- feltételezem, jószándékból -- tanácsokat osztogatnak neked, nem lesznek ott melletted, amikor a kétségeid rád törnek majd, és a lelkiismereted vádolni fog.

Sem a keresztelő, sem az Úrvacsora nem olyan dolog, amit olyan egyszerű pikk-pakk megérteni a mai "keresztény"-nek nevezett káoszban. A nagy tömegeket tömörítő egyházakban emberi okoskodással, humanisztikus elképzelésekkel találkozhatsz inkább, és aligha vannak sokan, akik ezeket helyesen értik és alkalmazzák.

Vissza kell menni a Bibliáig, hogy mi ezeknek az értelme, és milyen feltételekkel, mikor részesülhetett bennük valaki.

Van egy testvér az egyházban, aminek tagja vagyok, aki kereste az igazságot ezekről a kérdésekről is, és ennek során elment egy katolikus paphoz feltenni a kérdéseit. A pap azt mondta neki:

- El tudom mondani, mit tanít erről a katekizmus.

- Engem az igazság érdekel - mondta erre az ismerősöm. Mire a pap némi gondolkodás után:

- Akkor sajnos nem segíthetek.

Hát, ez alapán akkor talán érdemesebb kinyitni a Bibliát, mint papokhoz járni.

üdv

Stefán

2019. máj. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen megkeresztelkedhetsz, felnőttként ez már a te szabad döntésed (nem kell hozzá szülői engedély).

A plébánián tudsz jelentkezni, általában fél év - 1 év a felkészítés a beavató szentségek felvételere (keresztség, bérmálás, Eucharisztia). Ezeket felnőtt korban együtt szolgáltatják ki. Ezután tudsz majd "venni az ostyából". Addig nem vagy tagja a Katolikus Egyháznak, tehát nem részesülhetsz az Oltáriszentségben (kivétel, ha életveszély van, de ilyen ne legyen. :) )

2019. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én pl. meg vagyok keresztelve és első áldoztam is. De miért olyan fontos neked az a pap által összefogdosott ostya? A boltban is van kakaós ostya vagy vegyél Pilóta kekszet.
2019. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem elmondani, hogy csak bűnök meggyónása és megbánása után veheted el az ostyát. Tehát pl. meggyónsz vasárnap ostyát eszel, a következő héten hazudozol mindent, akkor a következő vasárnap már nem ehetsz ostyát. Legalábbis így tanultam.
2019. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Majd a pedofil, bűnpártoló, képmutató, álszent papoknak fogok hinni nem? Kerülöm azt a helyet amilyen messze csak tudom
2019. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!