Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon vonzó számomra a...

Nagyon vonzó számomra a Krisnatudatú hívők közössége, valakinek tapaszzalat róluk esetleg?

Figyelt kérdés
Annyit tudok róluk, hogy ételt rendszeresen osztanak a rászorulóknak, illetve amennyit felületesen a videómegosztókon nézek.
2019. máj. 21. 10:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
91%
Rokonaim Somogyvámoson élnek,sokszor jártunk ki búcsúra is,meg találkoztunk velük falunapokon is. Viszont ott megtört a szimpátiám,mikor az egyik falunapon a vezetőjük leült a legelső padra,én át akartam menni a túloldalra,a többi pad viszont tele volt,gondoltam nem mászok át az embereket,elmegyek a színpad előtt. Erre odajött az egyik krisnás csaj,hogy inkább kerüljem meg az egész padsort,mert a vezetőjük előtt nem szabad elmenni. Hát nem mintha lusta lettem volna körbemenni,nem arról van szó,de én nem vagyok krisnás,nekem ő senkim,szóval nem fogok becsicskulni neki.
2019. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen fura dolgaik.

Támadják pl. a tudomány egyes tételeit.

2019. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Nyaraláskor voltunk somogyvámoson, a rokonunk krisna hívő lett. Szó szerint a gyereküket eltiltották mindentől ami nem a hitüknek megfelelő. A gyerek játékait kidobták,nem játszhatott a gyerekünkkel. Higiénia sincs, nincs pl víz a házukban.

A gyerek gyógyszereit nem akarták beadni. A védőnő figyelmeztetésére változtattak.

2019. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem keveritek őket a Jehova Tanúival véletlenül???
2019. máj. 21. 12:21
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem is szólt,akkor biztos nem. Legalábbis a jehovák vezetője nem maharaja,nem kopaszon egy tinccsel járkálnak,búcsút sem hiszem,hogy tartanak,de amiket fotóztam a templomukról,azt sem gondolom,hogy királyság terem lenne.

De ha nem nekem szólt,akkor sztornó.

2019. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem!

Ezek konkrétan a krisnásokra igazak.

Én is meglepődtem, mikor elkezdtem keresni, mert elsőre nekem is rokonszenvesek voltak.

De így...


Létezik még egy dolog, ami elég nagy baj:

keleten ugye sokan hisznek a lélekvándorlásban.

Emiatt viszont aki nyomorék, vagy valami örökletes bajban szenved, annak nem segítenek, hanem inkább még belerúgnak egyet néha.

Hiszen biztos az előző élete miatt kapta, büntetésnek.


Ezen kívül ugye a tehén szent ott.

De az nem tilos, hogy kis boci korában eltörjék a farkát, és aztán ne hagyják normálisan begyógyulni.

Ezért aztán, mikor húzza a szekeret, elég megrántani a farkát ahhoz, hogy csillagokat lásson, és mindent megtegyen, amire nevelték.

Sok helyen ezt így alkalmazzák is.

2019. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Értelek, igen az a Krisna völgy, ott kicsit mások a szabályok, az olyasmi féle, mint egy kolostor.

Semmilyen zárt szerzetesrend tagjai nem szeretik a kívül állokat, ugyanis energetikailag bezavarnak. Ott próbálnak tisztulni, és talán egy kis fiatal buzgó mocsing így akart a "gurunak" tetszelegni.

Megértem az ellenszenved, de vannak pl. olyan szerzetes rendek, ahol némasági fogadalmat tesznek, minimálisan étkeznek.

Mások cölibátusa olyan szintű, hogy az apácák még férfiakat se szívesen látnak.

Teréz anya állítólag pl. szinte sose fürdött, na elképzelhetd, mégsem emiatt lett nagy "vallási sztár".

Nem akarok ilyen mélységbe bele menno, dr tény, hogy egyesek sarkítottan tudják csak megélni a hitüket, legyen bármilyen is az.

2019. máj. 21. 12:35
 8/39 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesírási hibákért, kicsit gyorsan írtam.

Lélekvándorlásban én is hiszek, ugyanis megannyi torz kisgyerek születik, akik ugye, ha nem lett volna előző élet, mivel érdemlik ezt ki?

Kereszténység szerint a bűnbe esés és következményei, de akkor miért nem egyenlő mértékű mindenkire nézve.

Mérhetetlenül sajnálom azokat a gyermekeket, és hiszem hogy egy másik életben ugyanebben a fizikai létben csodás élet fog rájuk várni.

A karmát, aki szintén ilyen mocskos módon kisarkítja, az csak a saját karmáját erősíti, ugyanis nem az ő tisztje megítélni embertársát.

Sok az ellentmondás tény, ahogy a többi vallásban is, de attól még érdekel, hogy mélyebben miket rejt.

2019. máj. 21. 12:41
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,hogy csak ilyen felületes választ tudtam adni,de kicsi voltam még,akkor még nem is érdekeltek a nézeteik,de nem is igazán voltam képben velük és ez volt végülis ami megmaradt,egyébként sosem mentem bele mélyebben.
2019. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Semmi baj, ment mindenkinek a zöld kéz, hisz segíteni akartok és tapasztalatokból merítkeztek, amit köszönök.

De minden vallásban vannak elvakultabbak, vehemensebbek, és vannak igazi tanító jellegű emberek, akik ezeket próbálják féken tartani.

Rossz tapasztalat, akár a jó egy életen át elkísér sok embert, és abból merítkezik.

Így vagyok ezzel én is de ezen változtatni akarok, ezért keresek egy megfelelő utat, de a kereszténység igazán nem vonzó számomra. Egyszerűen érzem nem ez az én utam, mégis valami transzcendens kell az életemben.

2019. máj. 21. 12:49
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!