Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Lifeless kérdése:

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés

Igazából azért teszem fel ezt a kérdést, mert én keresztény vallású családból származom, magam is egészen mostanáig keresztény voltam, vakon hittem Istenben, sokat imádkoztam hozzá, de ahogy az elmúlt pár napban visszaemlékeztem, hogy mennyire több rossz történt velem, mint jó, és végigtekintettem a történelmet (hogy csak a múlt században mennyi értelmetlen háború volt, emberi gonoszság, kapzsiság, zsarnokság, különböző ideológiák miatt hány ártatlan embernek kellett szörnyű halált halni) és hogy a mai napig mennyi minden rossz történik világszerte, és hogy ma is hány fiatalnak kell meghalnia egy súlyos társadalmi problémára visszavezethető jelenség miatt, gondolok itt a bullying-ra (hogy hányan lesznek öngyilkosok emiatt, és hogy, főleg Amerikában, előtte sok elszenvedő iskolai lövöldözést is csinál előtte), megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy létezik-e Isten, és ha igen, miért hagyta és miért hagyja, hogy ezek a dolgok megtörténjenek.

Erről szeretnék véleményeket kérdezni.



2019. máj. 29. 21:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
A legjobb, ha Isten létének a kérdése nem befolyásolja az életedet és a döntéseidet.
2019. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem ez nem olyan egyszerű.
2019. máj. 29. 21:49
 3/38 anonim ***** válasza:
83%
Miért, most miben befolyásol?
2019. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Mint leírtam a kérdésben, keresztény családba születtem. Apám zongorista, kicsikoromban sokszor hallottam, hogy ilyen vallásos zenéket játszott, főleg karácsonykor. Meg olyankor a Bibliából is szokott felolvasni. Meg mindig azt mondogatja, "majd az Isten megsegít". Szóval az otthoni dolgok által azt gondolom.
2019. máj. 29. 22:00
 5/38 anonim ***** válasza:
91%

Te nem tűnsz ateistának, viszont meghasonlottál az isteneddel.

Ha ateista lennél, akkor nem hinnéd azt, hogy istenek léteznek.

Egy se.

De te hívő vagy, csak most éppen nem vagy kibékülve az isteneddel.


Ez nem jó állapot, rosszul érzed magad emiatt.

Pedig a Biblia pont ezt mondja, csak nem olvastad el jól.

2019. máj. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

Én személy szerint agnosztikus / ateista vagyok, de nem ezért amit te írsz. (Most hadd ne menjek bele hogy miért, nem célom senkinek se a térítgetése. Sőt sokáig nagyon vallásos voltam, ismerem alaposan a Bibliát, nem tartom alapvetően rossznak a keresztyén vallást.)


De a te feltevésre relatív könnyű lenne a vallásos válasz: Isten szabad akaratot adott, az iskolai szekírozás meg zsarnokság meg háború meg ennek a következménye.

2019. máj. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

Nincs róla véleményem, mert az átlag ateista nem csinál filozófiát belőle. Éli az életét abban a tudatban, hogy nincs (vagy valószínűleg nincs) Isten.


Vannak ateista gondolkodók, akik filozófiai szinten kezelik az ateizmust, pl. Richard Dawkins akinek a könyveit olvasom. Sok dologban egyetértek vele, de mivel én vagyok ateista, ezért bizonyos dolgokban nem.


Részemről ennyit tudok elmondani az ateizmusról

2019. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

#5 Lehet, hogy igazad van, de a Bibliára, és Jézus történetére (csodák, Jézus az összes bűnt magára vette, feltámadás, stb.) most tekintek először teóriaként, ami lehet, hogy igaz, de lehet, hogy nem, pedig mostanáig a hitvallásom volt.

2019. máj. 30. 01:19
 9/38 A kérdező kommentje:
Ráadásul egy ellentétet is észrevettem Jézus tanításában. Hegyi beszédében azt mondja, ő nem békét hoz, hanem a kardot, azért hogy viszályt szítson. Majd később azt mondja, aki kardot ragad, az maga is kard által vész el.
2019. máj. 30. 01:41
 10/38 anonim ***** válasza:
41%
Hát, hogy az a véleménye, hogy nincs Isten. kb ennyi a véleményem róluk. Még annyi, hogyha pl a szeme előtt történne valami szó szerinti csoda, és nem hinné el, az már azért nekem eléggé durva lenne. Tehát ha az ateizmusa mellett nem nyitott egyébként, és nem mérlegelne új dolgokat. :)
2019. máj. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!