Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok! Mit szóltok a...

Vallásosok! Mit szóltok a szolgálólány meséje című sorozathoz?

Figyelt kérdés
2019. jún. 7. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Először is, nem szeretem a sorozatokat, így ebből sem láttam soha egy részt sem.

Csak mivel neten hivatkoznak rá, így kb. tudom, hogy miről szól.

Eddig sokszor keresztényellenes felhanggal hallottam hivatkozni rá, hogy a kereszténység szerint a nőnek egy feladata van: szülni. Ami egyébként hülyeség. Ha így lett volna, akkor nem jelennek meg a férfi szerzetesrendek mellett egyből a női rendek. A másik: a szülés, gyermekvállalás a házaspár szabad döntése. Egyrészt kvázi prostituáltként kezelni nőket, hogy szüljenek, az a test és az emberi méltóság elleni egyik legsúlyosabb bűn.

Szóval eddig általában keresztényellenes céllal találkoztam ezzel a témával, ami konkrétan ferdítés, mert az Egyház nem ezt tanítja a női méltóságról.

2019. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Még nem néztem meg, eddig nem volt hozzá gyomrom, de tervben van. Mindenesetre itt egy jó cikk a témában:

[link]

2019. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes, magyarországi viszonyokat nézve inkább a politikában törekednek arra, hogy a nő egy gyerek gyár legyen.
2019. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
3-as, csak azért, mert egy több gyermekes házaspár kap kedvezményeket? Mit fáj az neked? Neked, mint gyerektelennek jogod van többet dolgozni, majd nyugdíjas korodban felvenni azt a nyugdíjt, amit ezeknek a pároknak a gyerekei keresnek meg. Jó, tudom, ilyenkor minden ilyen azzal jön, hogy úgyse lesz nyugdíj, csak hogy ezt már harminc éve hallgatom és még mindig van. 😆
2019. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én hívő katolikusként nagyon szeretem! :) Igazából amit bemutatnak, az tulajdonképpen nem egy valláskritika. Egy "vallásos köntöst" húztak fel egy elnyomó diktatórikus rendszernek, tehát ami ott vallásként jelenik meg, az csak színjáték. Én többször véltem felfedezni az igazi hit értékeit (például az a jelenet, amikor a főhősnő emlkéket állít a falnál elhunytakért és imádkozik értük) és azok a momentumok meg egyáltalán nem negatívumként jelennek meg, sőt! :) Tehát tulajdnképpen ami megjelenik az igazi vallásosságból, azok pozitívumak, a többi meg igazából csak egy köntös, ami egyáltalán nem fedi a valóságot. Például mikor egy matematikatanár felszólal a biológia tanárok nevében, hogy mi legyen a biológia tankövetelmény, pedig a matematikatanárnak annyi köze van ahhoz, hogy az ő foglalkozása is tanár. (Elnézést ezért a gyenge példáért, remélem érthető voltam! :D )
2019. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nekem ugyan nem fáj. Szerintem a mondandóját sem ezt tükrözte. Viszont amikor olyanokat durrogtat egy politikus, hogy kevesebb lenne a családon belüli erőszak, ha a nők több gyereket vállalnának, valamint Kedves kövér László meg egyenesen ezt tulajdonítja a nőkben a legnagyobb értéknek. Nha, az szerintem elég meredek.
2019. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Habár a keresztények nem állnak az ószövetségi törvény alatt, egyes keresztény csoportok merítenek belőle. Még akkor is, ha ezzel ellentmondanak Jézus tanításának; de továbbra is rá hivatkozva kereszténynek nevezik magukat.


5 És Jézus felelvén, monda nékik: A ti szívetek keménysége miatt írta néktek ezt a parancsolatot;


6 De a teremtés kezdete óta férfiúvá és asszonnyá teremté õket az Isten.


7 Annakokáért elhagyja az ember az õ atyját és anyját; és ragaszkodik a feleségéhez,


8 És lesznek ketten egy testté! Azért többé nem két, hanem egy test.


9 Annakokáért a mit az Isten egybe szerkesztett, ember el ne válaszsza.


Valahányszor a férj nem a feleségével, hanem a szolgálójával szexel, házasságot tör. Persze kérdés, hogy mennyire szám,ít ez bocsánatos bűnnek, ha az adott felekezet túlélését kívánja biztosítani. De ekkor is tiszteletben kellene tartani a nőben a másik embert.


Az efféle egyházak magukat hűségesebbnek szokták tartani magukat a korai egyház életéhez, mint a többi, különösen a bírálatok középpontjában álló katolikus egyház. De mit is írtak az apostolok?


Ha valaki mégis úgy véli, hogy igazságtalanul bánna hajadon lányával, mert eljárt fölötte az idő, ha úgy van rendjén, tegye, amit akar. Nem vétkezik, kössenek csak házasságot.

1Kor 7.37

Akinek azonban szilárd a meggyőződése, s minden kényszerítő ok nélkül, teljesen szabadon úgy döntött, hogy megőrzi hajadon lányát, jól teszi.

1Kor 7.38

Tehát aki férjhez adja hajadon lányát, jól teszi, aki pedig nem adja férjhez, még jobban teszi.


Lenézni, alacsonyabb rendűként sem szabad kezelni a másik embert:


28Nincs többé zsidó vagy görög, rabszolga vagy szabad, férfi vagy nő, mert mindannyian eggyé lettetek Krisztus Jézusban. 6Krisztus Jézusban ugyanis nem az számít, hogy valaki körülmetélt vagy körülmetéletlen, hanem csak a hit, amely a szeretetben teljesedik ki.

2019. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak a filmet láttam nagyon régen, az tetszett. Ahogy már írták, csak felhasználnak hozzá egy vallásos elemet, de nem erről szól.
2019. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Én mostanában csak sorozatokat nézek, mert szeretem ha jó film sokáig tart. Mostani nagy kedvencem pl. a Supergirl (nem vicc, mindenkinek javaslom).


A szolgálólányt is elkezdtem nézni, de azt 5-6 rész után befejeztem, mert egyáltalán nem fogott meg.

Egyébként tényleg semmi köze a valláshoz. Arról szól, hogy befogtak lányokat akik termékenyek maradtak és nekik kell gyereket szülni a gazdag családokban, ahol a feleség nem képes rá. Ezt egy Biblia idézettel magyarázzák.


Mózes I (teremtés) 30. fejezet

1

És látá Rákhel, hogy ő nem szűle Jákóbnak, irigykedni kezde Rákhel az ő nénjére, és monda Jákóbnak: Adj nékem gyermekeket, mert ha nem, meghalok.

2

Felgerjede azért Jákób haragja Rákhel ellen, és monda: Avagy Isten vagyok-é én, ki megtagadta tőled a méhnek gyümölcsét.

3

És monda ez: Ímhol az én szolgálóm Bilha, menj be hozzá, hogy szűljön az én térdeimen, és én is megépüljek ő általa.

4

Adá tehát néki az ő szolgálóját Bilhát feleségűl, és beméne ahhoz Jákób.

5

És teherbe esék Bilha és szűle Jákóbnak fia



És tényleg van ilyen szertartás, hogy a szolgálóleányt ott dugják a felesége térdén. Meg van egy vallási fanatikus nő, aki képzi a szolgálóleányokat és elég kegyetlen meg beteg. De ő sem Isten nevében cselekszik. (egyszer talán ki is javították, amiért megkínozta az egyik szereplőt).

2019. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Ráadásul az még az ószövetségi idők elötti történet. Nem csak Ráhel, de Sára esete is ott van példának.
2019. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!