Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten azt várja el, hogy majd...

Isten azt várja el, hogy majd mindörökkön örökké folyamatosan imádjuk ő, vagy folyamatosan a pokolban szenvedjünk? Más opció nincs?

Figyelt kérdés
2019. jún. 10. 23:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyik se túl csábító, ugye?
2019. jún. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ilyet nem ír. Azt viszont írja, hogy az utolsó ítéletkor a pokol és a halál a tüzes tóba lesz vetve és aki nem kért Istenből, ahogy te sem, az a külső sötétségbe kerül.


Nekem bejön az első opció, de Isten sosem fogja magát rád erőltetni, nyugi.

2019. jún. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Nincs harmadik lehetőség. Jézus azt mondta, hogy vagy mellette vagy ellene....


Egyébként a "mindörökkön örökké folyamatosan imádjuk" kifejezést sokan félreértik, s ezért valami rettenetes dolgonak gondolják.

2019. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Nincs 3.opció?

De van, elveted ezt az egész dogmatikus rendszert és rájössz, hogy ez a redukált világkép talán még akár pár száz évvel ezelőtt is csábító lehetett, vagy volt, de mára túlnőtt ezen az emberiség.

2019. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem, ilyet nem mondott. Viszont azt mondta, hogy ha megbocsátasz másnak, neked is megbocsát. De ha ez alapján méltónak találtattál az örök életre, azt már nem Te fogod választani.
2019. jún. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A pokol megsemmisül a végítéletkor, addig pedig nincs benne szenvedés.

A másik fele stimmel.

2019. jún. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1 Kor.

"Amit szem nem látott, fül nem hallott, és ember szíve meg sem sejtett", azt készítette el az Isten az őt szeretőknek.


A Jézus által üdvözülők jutalma az lesz, hogy Istent "színről színre" láthatják, azaz megismerhetik.


1 Kor

Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.


Kárhozat van, ha Jézus tanít róla, de lehet kiskapu, hogy Isten az időn kívül létezik, tehát az "örök kárhozatból" is kivehet. Jézus azt mondja, "mindeneket magamhoz vonzok."

2019. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

"Isten azt várja el, hogy majd mindörökkön örökké folyamatosan imádjuk ő, vagy folyamatosan a pokolban szenvedjünk? Más opció nincs?"


Rossz vágányon vagy. Isten maga a lét, az abszolút jó, az abszolút igazság. Ennek ellentétei az Isten hiánya, a bűn, a nemlét. ezek mind mind szinonimák ebben a kérdésben.


Gondolom innentől már vágod, hogy mi a helyzet. Te választod ki, hogy örök életed, vagy örök halálod legyen. A szuper hír a dologban, hogy Istent választani a lehető legjobb dolog, amit csak tehetünk, szóval semmi ok az aggodalomra.


Nem lesz pokol. Lát vagy nemlét lesz.


Jelenések

20,14 A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

2019. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szerintem az emberek már-már törvényként értelmezik a vallást. Szerintem vedd lazábban.
2019. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Lehet hogy elvárja, de az utolsó ítéletkor bemegyek a templomába és megmondom neki hogy álljon fel a trónszékemből.
2019. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!