Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a kereszcsények?

Kik a kereszcsények?

Figyelt kérdés

Ugyebár régebben a keresztyén forma volt az általánosan elfogadott, utána a keresztény jött be a nyelvújítás miatt. A protestánsok a keresztyénnek mondják magukat, a katolikusok, vagy mások kereszténynek. Viszont kik atok a kereszcsények? Olyan keresztények, aki…?


Egy könyvben találtam ezt a mondatot: "Keresztény és kereszcsény közötti házasságot nem engedélyezték."


Elírás lehet, azaz keresztény és keresztyén közötti házasság, vagy tényleg létezik egy ilyen jó, más jelentéssel?



2019. jún. 12. 17:06
 1/5 Ozmium42 ***** válasza:
A Google 4 találatot ad, ha beírod a szót a keresőbe, ebből egy a te kérdésed. Ebből valószínűsíthető, hogy elírás.
2019. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan.
2019. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre valami cseresznye ugrott be, de valószínűleg elírás.
2019. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jonwick ***** válasza:
Szerintem te a "keresztyén" szóval kevered. Eredetileg így, "ty"-vel használták ezt a szót a magyarok, egészen a 18. századig, minden felekezet és minden bibliafordítás így használta. A "keresztény" forma a nyelvújitás miatt terjedt el. A keresztyén a hagyományos egyébként.
2019. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4-es!


A kérdésem alatt részleteztem ezt, amit te is írtál…

2019. jún. 21. 17:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!