Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért "képződnek" mindig és...

Miért "képződnek" mindig és mindig újra a "semmiből" az ilyen vakmerő emberek, akik Jézus nevével csábítják be valami egyházba az embereket, de az egész mondanivaló az emberi egóról szól? Lásd a részleteket alább.

Figyelt kérdés

Egy magát kereszténynek nevező egyház (nem nevezném meg melyik, mert nem ez a lényeg) kiplakátolt hirdetésében egy "Találkozás Jézussal" c. előadássorozat előadásainak címe az alábbi volt:

1. Hogyan kezeljem a bűntudatot?

2. Miért vagyok itt?

3. Hogyan lehetek együttérzőbb és összeszedettebb?

4. Miért akarnám az üdvösséget?

5. Életem nagy álmai

Az előadások címei (mind az öt alanya az "én") tanúskodnak arról, hogy az egész előadásssorozat központja az ember egója, az Isten Igéjét egy önfejlesztő módszerré lealacsonytó törekvés, nem Jézusról szól, bár az előadássorozat megtévesztő főcíme ezt sugallja. Az egó fejlesztéséhez egyáltalán nem kell Jézus, akkor már érdemesebb elmenni agykontrollra, nem? és nem ingerelni még nagyobb haragra Istent azzal, hogy visszaélnek a Fia nevével.



2019. júl. 7. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mi a probléma az önszeretettel. A kereszténység sosem tanított olyat, hogy ne szeresd magad, csak annyit hogy másokkal is foglalkozzál. (nem az a cél, hogy senkinek ne legyen, hanem a szeretet megosztásán van a hangsúly).

Ha neked taszító, hogy az emberek szeretik jól érezni magukat, akkor sem az szimpatikus Jézusnak, ha őt imádod, hanem ha elmész önkénteskedni, betegeket ápolni.

Ha jól értem, akkor nem akarod az üdvösséget?

Egyik pontot sem látom problémásnak.

A nevét meg igazán megnevezheted a csoportnak.

2019. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ök igy hisznek. Te másképp. Miért gondolod, hogy jogod van felettük itélkezni?
2019. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elég sokat olvastam a Bibliát, és azt látom benne, hogy azok a szentek és próféták, és igaz aemberek, akik elnyerték Isten jóindulatát és az üdvösséget, nem úgy gondolkodtak, hogy "Hoppá, ide pottyant egy mindenható Isten! Ez tök jó. Hát mire is tudnám akkor ŐT HASZNÁLNI? Mit tud ő tenni, hogy én jobban meg tudjam valósítani magam, és el tudjam érni a céljaimat?" Ők így tették fel a kérdést: "Ó, itt van egy mindenható Isten, aki élet és halál Ura! Ez félelmetes! Mire akar Ő HASZNÁLNI ENGEM? Mivel tudok dicsőséget hozni az ő számára? Mi a célja és akarat az én életemre?"

Másrészt hiába akarok én üdvözülni. A Biblia világos arról, hogy az üdvösség "nem azé, aki fut, nem is azé, aki akarja, hanem a könyörülő Istené". Én csak arra tudok törekedni, hogy úgy éljek, ami kedves neki, az ítélet mindig az az ő kezében lesz, nem magam fogom magam megítélni az utolsó napon.

2019. júl. 7. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:
A kérdésekkel alapból nincs gond, de ezek a jehovisták. Velük meg szinte csak gond van.
2019. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

"de ezek a jehovisták."


Kedves előttem szóló. Olyan vallási csoport, hogy jehovisták, nem léteznek. Jehova tanúi pedig ilyen c előadást, hogy :""Találkozás Jézussal"" nem hírdetnek.

2019. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyébként Lucifer, szíved joga, hogy ne érezz semmi problémát az önszeretettel. Nekem Isten Igéje azt tanítja, hogy az önszeretet nem elfogadható, mert ellehetetleníti az önmegtadadást és az igazi szeretet, az igazi szeretet mindig valaki másra irányuló áldozattal jár. Lásd

2 Tim 3:1-4

Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők jönnek. Az emberek ugyanis ÖNZŐK, pénzsóvárak lesznek, dicsekvők, gőgösek, istenkáromlók, szüleikkel szemben engedetlenek, hálátlanok, szentségtelenek; [Róm 1,28-32 ] szeretetlenek, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, féktelenek, jóra nem hajlandók, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, akik inkább az élvezeteket szeretik, mint az Istent.

A fenti szövegben az, amivel kezdődik az "önzők, pénzsóvárak" az eredeti görögben úgy hangzott, hogy "ön-szeretők, pénz-szeretők". Jó tudni, nem?

2019. júl. 7. 21:15
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert az üdvösség egyéni dolog. A Biblia azt írja, hogy Isten azt akarja, hogy mindenki üdvözüljön és ehhez egyéni döntés kell, és ezek a kérdések remekül végigvezetik az embert.

Te pedig olvasd nyitottabban a Bibliát, mert se alázat, se ítélkezés mentesség nincs meg benned, ahogy a józan ész sem. Semmi gond nincs ezekkel a mondatokkal. Veled viszont annál inkább. Jobban tudod náluk?? Hát akkor csináld, de ne kritizálj senkit! Ők legalább teszik!

2019. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem a Jehova Tanúi voltak egyébként, de teljesen mindegy kik, mert egyre elharapódzik a fajta jelenség, és egyre több egyházban, hogy Isten Igéjét egy önfejlesztő tréning használati utasításaként használják fel.

1. Istennek attól még elfogadható valaki, ha hajlamos a bűntudatra (a Biblia János levelében azt írja, hogy aki azt mondja, hogy nincs bűne, az hazuggá teszi Jézust, annak a felismerése pedig, hogy bűnt követünk el, mindig jár egy lelki embernél fájdalmas érzésekkel, pl. bűntudattal is)

2. Istennek simán elfogadható, ha nem tudja miért van itt a világban (Jézus birkáknak nevezi több helyen a követőit, akik nem tudják, hogy merre az arra...)

3. Bár Isten elvárja ugyanazt a tökéletességet tőlünk, amilyen ő maga, ennek ellenére Isten képes elfogadni a hiányosságainkat, azt is, ha nem vagyunk tökéletesen együttérzők vagy összeszedettek, az nem váltja ki belőle, hogy a pokolba küld, mert ezek relatív dolgok, mindig lehet még együttérzőbbenk lenni stb. csak nap mint nap törekedni kell a tanulásra, fejlődésre, becélozva azt az életet, amit Jézus élt).

4. Az üdvösséget sokan akarják, és sokan áltatják magukat, hogy megvan nekik az üdvösség, de a Biblia szerint csak kevesen üdvözülnek.

5. Életed nagy álmai? Ha nem esnek egybe Isten álmaival, akkor a halálodkor elvesztesz mindent, amiről álmodtál, és amit az álmaidat kergetve megszeretél magadnak.

Még mindig olyan jónak tűnik ez az előadássorozat? Ami igazán lehetetlenné teszi az üdvösséget, az meglátásom szerint nem a lelki, érzelmi, kapcsolati, teljesítménybeli hiányosságok, az "töröttség", mert mindenki elfajult, és mindenki "törött" és mindenki bűnös és mindeki teljesítménye elfogadhatatlanul kevés Isten szemében. Az üdvösséget szerintem ellehetetlenítő dolog az az öncentrikus élet, az "én", az egó uralma.

2019. júl. 7. 21:42
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves #7-es. Alapjában nem bűn ilyen dolgokról előadást tartani vagy ilyesmikről beszélni. Csak nem oldja meg a világ problémáját. Nevezetesen azt, hogy az ilyen előadások miatt még senki sem fog hinni Jézusban, hiába ez van a főcímben. A hit és a bizalom továbbra is "misplaced", mert saját magára az emberre mutat vissza. A Szentlélek pedig bizonyságot tesz minden bűnök ősatyjáról, nevezetesen a hitetlenségről, azaz hogy rossz helyre van a bizalom vetve. Ezt mondta Jézus a Szentlélekről: "És meggyőzi a világot az bűnről, az igazságról és a ítéletről. A bűn az, hogy nem hisznek bennem..., " Az Édenkertben Sátánban volt a bizalom, nem Istenben, a vége halál. A mai világban egyre inkább az emberben magában, a saját képességeiben, érzéseiben, saját megítélésében, saját magának választott vezetőiben (gurukban, pásztorokban, papokban) van a bizalom, ennek a vége is halál lesz. Csak Jézusból ered az élet, a többi mind sötétség és halál. És Jézus elég, nem kell nekem a te megítélésed, vagy bárki más ember megítélése arról, amit írtam. Nem kell nekem a te kedvességed vagy jó szándékod irántam, Jézus nekem elég.
2019. júl. 7. 22:07
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

"Isten Igéjét egy önfejlesztő tréning használati utasításaként használják fel."

Vajon nem ez a célja Jézus küldetésének, és Isten szándékának, Hogy az ember változtasson, és hozza összhangba az életét Isten szándékaival, bizonyos erkölcsi területeken, és így megbékéljenek az emberek Istennel?

Isten a szavában arról ír, hogyan valósíthatod meg, hogy helyes módon élj és helyes imádatot mutass be. S nem azért hogy egós, vagy Én központú legyél, hanem önfeláldozó szellemmel élj, mint a megváltód.

Ebben a világban pedig nem az a cél, hogy az álmaidnak élj, mert ezek azon a napon elvesznek. Ugyanakkor méltó a munkás arra, hogy amiért megdolgozott, azt élvezze is. Illetve segítségre is használja mások érdekében amennyire módjában áll.


Jehova Tanúit pedig pont azért támadják, hogy nem fogadják el Jézust, miközben az Ő életét utánozva igyekszenek élni, amennyire a tökéletlenségük engedi, önfeláldozó szellemmel.

Mert a szolgálat helyett akár otthon tévét is nézhetnének. S bár van idő a kikapcsolódásra, és kell is a lazítás, de van amikor lemondanak erről mások érdekében, hogy halljanak Isten királyságáról, ami egyedüli megoldása az emberek problémáinak.

Nem de Jézus is és az első követői is ezt tették?


A nagy álmokat pedig Jézus szavai szerint a messiási királyságban érheted el, valósíthatod meg, nem ebben a világban ami elmúlóban van.

(Máté 6:33) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.

(1János 2:15–17) 15 Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; 16 mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. 17 Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


Azt pedig, hogy Sajnos a Tanúk között is néha felüti a fejét, egy-két ilyen ember, azon nincs mit csodálkozni, hiszen nem írja, vagy nem mondta a Teremtő, vagy Jézus, hogy nem lesznek ilyenek. Sőt, kifejezetten utal rá, hogy beszivárognak ilyen emberek, de ki is fognak esni.


Hogy kevesen lesznek az sem véletlen. Erőfeszítést, és alázatot kíván, hogy az ember Krisztust utánozva éljen ebben a világban, ahol jelenleg Sátán az uralkodó.

2019. júl. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!