Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hal meg nap, mint nap...

Miért hal meg nap, mint nap annyi bűntelen ember (pl:csecsemők), a világban, míg a csalók és háború kezdő emberek hosszú életet élhetnek?

Figyelt kérdés
Ez Isten akarata?

2019. júl. 8. 07:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Mert Isten a földi életet adta bűntetésül, a halál pedig üdvözít.
2019. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
40%
Egyszer mindenki meghal. Na de ami utána jön...
2019. júl. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Mert nem ez az élet számít. Nézd logikusan: ha nincs Isten, akkor valóban tök feleseleges élni és a halál is. Értelmetlen minden. De így nem is tudsz számon kérni senkit.

Viszont ha van Isten, akkor neki az a célja, hogy akit ő megálmodott és megteremtett, az vele legyen. Ez egy bűnös világ, aminek előbb utóbb vége lesz, de tényleg mindenki meghal, kivéve akik akkor ragadtatnak el, amikor Jézus visszajön, de a test halála már a fogantatás pillanatában egy tény lesz. Ha a kicsik mellé kerülnek, ahol már nincs több gyász és sírás és szenvedés, akkor az csak jó, nem? Ez szimplán logika, csak ismerni kell a teljes sztorit hozzá.

2019. júl. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
A halál nem mindenkinek büntetés. Ha azt nézzük, egy hosszú boldog élet után valaki idősen megfáradva egyszer csak végleg elalszik, az nem büntetés. A csecsemő ha nem szenved, tudattalanul hirtelen, vagy rövid szenvedés után meghal, az neki nem büntetés, a szüleinek annál inkább. Ezzel szemben az élet nagyobb büntetés lehet annak, aki végig szenvedi.
2019. júl. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem Isten akarata, hiszen azt Te is jól tudod, hogy a szándéka megvalósítása kezdetén, mindent úgy készített elő, hogy boldog békés életnek örvendjen mindenki.

A tervében sehol nem szerepelt sem a boldogtalanság, sem a szenvedés, sem a halál.

(Zsoltárok 51:5)  5 Íme, vétekben születtem, úgy vajúdtak velem, És bűnben fogant engem anyám.

Mindenki meghal, mert a bűnért halállal fizet most még az ember, kortól függetlenül. Dávid király is felismerte, hogy amikor még meg sem született, már a bűnnel fogant a szülei által. Ezért alázattal elismerte, hogy már akkor sem volt tökéletes.


(2Timóteusz 3:1) 3 Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek.

Nem Isten akarata, hanem az ember lázadásának következménye. Isten tervét, egy picit kisiklatták az eredeti helyéről, azonban Isten nem adja fel, és megtervezte ennek az állapotnak a kimenetelét. Hamarosan változás következik, Jézus halála nem hiába való.

2019. júl. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

"csalók és háború kezdő emberek hosszú életet élhetnek?"

Ez sem teljesen igaz, hiszen az ilyen életet élők is meghalnak, vagy bármikor kaphatnak olyan betegséget, vagy érheti baleset.

Azonkívül, ha még most úgy is látszik, az délibáb. Ha ezek az emberek nem változtatnak a stratégiájukon, akkor azon a napon mindenképen elpusztulnak, a feltámadás lehetősége nélkül. Ez azt jelenti, hogy az életünk Forrása visszatudja adni az életét bárkinek akinek akarja, és akarja is, és meg is valósítja. azoknak akik erre méltatlanok a nem létezésben maradnak, és soha többé nem élhetnek semmilyen módon.


Isten, aki nem hazudik ígéretet tett, áldozatot is hozott ezért, és ez a biztosíték ennek megvalósítására.

2019. júl. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Auswitz-ban egy zsidó vésést találtak a falban, az alábbi szöveggel: Ha van Isten, könyörögnie kell a megbocsátásomért.

Elképzelni nem tudom azt az átvert érzést, amit egy hívő érez, amikor valami oknélküli borzalom történik vele.

És erre sose kap választ, se a Bibliától, pláne nem más hívőktől.

2019. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
22%

Szia

Nem Isten akarata. Istennek négy fő tulajdonsága van, de csak az egyikről írja a Biblia: "Isten szeretet"- Tehát bár mit alkot, létrehoz, mond vagy tesz, mindenre a szeretete motiválja.

Sok ezer évvel ezelőtt Jób ezt írta Istenről:" Figyeljetek hát rám, ti értelmes emberek! Elképzelhetetlen, hogy az igaz Isten gonoszul cselekedjen, hogy a Mindenható rosszat tegyen!" Jób 34:10

De a kérdésed jogos. Ha ilyen Isten hozta létre az életet a földön, akkor miért torténik mindaz amiről kérdeztél, és még sokkal rossabb dolgok is?

A Bibliáan benne vannak a válaszok, de magadnak kell kikutatnod, és megtalálnod őket, mert az Alkotónk elmondja miért kerültönk ebbe az átkozott heyzetbe, és azt is, hogyan kerülhetünk ki belőle! A kulcs Jézis Krisztus.

2019. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

Zitus!

"Tehát bár mit alkot, létrehoz, mond vagy tesz, mindenre a szeretete motiválja."

Puszta szeretetből gyilkolt le mindenkit az özönvíznél, igaz?

Különösen az állatokat szereti, de nagyon. Vagy minden állat is bűnös volt?

2019. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"Auswitz-ban egy zsidó vésést találtak a falban, az alábbi szöveggel: Ha van Isten, könyörögnie kell a megbocsátásomért."

Ezt meg szintén a II. világháborúban egy elesett orosz katona zubbonyában találta egy német katona:

"Hallasz engem, Istenem? Életemben még nem beszéltem így veled... még ma, ma meg akarom ezt neked köszönni.

Tudod, gyerekkoromtól kezdve azt mondták: nem létezel. És én elhittem. Bolond voltam. Teremtésed szépsége így

sohasem tárult föl előttem. Ma éjjel is igazat adok Neked a bennem felszakadt kráter mélyéből, amely fölött ott ragyog a csillagos ég. Ámulva értettem meg üzenetedet....

Nem tudom, Uram, vajon kinyújtod-e értem a kezed. Mégis azt akarom mondani Neked, s Te bizonyára megérted: egy csoda az, hogy a látható pokol közepette a szívem könnyűnek tűnik és felismerlek Téged.

Mit is mondhatok? Csak azt, hogy boldog voltam, amikor felismertelek. Nagyon jó Nálad lenni..."

Van aki a sok szenvedésben nem találja Istent, de van aki viszont megtalálja. Auschwitzban Szent Kolbe atyával (aki egy gyerekes apa helyett vállalta a halált) az éhségkamrába zártak addig imádkoztak, amíg életben voltak.

2019. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!