Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Krisna Tudatú Hívők Közösség...

A Krisna Tudatú Hívők Közössége (Krisnások, Hare Krisna Mozgalom) szektának minősül, vagy nem?

Figyelt kérdés

Mit tudtok róluk? Tudom, hogy van saját honlapjuk is, de azt már végignéztem, elolvastam. Van valakinek esetleg személyes tapasztalata is?


Ja, és mit gondoltok az alábbi videókról?


http://www.youtube.com/watch?v=Lu6QlXkzAwg


http://www.youtube.com/watch?v=mJUTgfikFP4&NR=1


2010. júl. 10. 13:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs a Krisna tudatú hívőkkel, de szerintem nem szekta.

A hinduizmus egyik istene volt Krsna vagy Krisna, és az ő követői lettek a Krisna-tudatúak. A hinduizmusban nagyon-nagyon sok isten van, vannak, akik Visnu-t követik, vannak, akik pl. Sívát, és vannak, akik Krisnát. A hinduizmus az egyik legrégebbi vallás, szóval szerintem a Krisna tudatúakat semmiképp nem lehet szektának nevezni.

A videóról milyen vélemény érdekel? :)

Amúgy nem vagyok szakértő, de én így tanultam ezt.

2010. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

A Hinduizmusban a trimurtit Brahma, Visnu és Siva alkotja. Krsna Visnu egyik inkarnációja. Ez a hinduizmus.


Ugyanakkor a Krisna Tudatú Hívők azt vallják, hogy Krisna a fő, és neki a kiterjedése maga Visnu is. Továbbá, hogy Siva is csak Krisnát szolgálja.


Egy nemrég olvasott vélemény szerint, amit Krisnások írtak, a Krisna Tudatú Közössége (a Hare Krisna Mozgalom) NEM a Hinduizmus egy ága, vagyis nem hinduként definiálják magukat. Továbbá az eredetileg hindu szent iratoknak van saját közösségük általi fordítása, ami szerintük a tökéletes, az összes többi fordítást pedig elvetik, amit nem ők készítenek, természetesen saját kommentárokkal kiegészítve. (Ez engem a Jehova Tanuinak Újvilág Biblia változatára emlékeztet)


Ilyen dolgok miatt érdekelne, hogy most akkor mi a helyzetük.


A videóval kapcsolatban (amin krisnások vannak), csak érdekelne, hogy kinek tetszik, nem tetszik.


Köszi a választ.

2010. júl. 10. 14:24
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem semmi bajom nincs a Krisnásokkal, sőt én bírom őket :) voltam már a magyarországon lévő Krisna völgyben is , pár milliárd Ft beruházása lehetett az biztos! mert nagyon gyönyörű az egész, szórakozni is tudnak elég szépen ahogy azt látom a videóban :D

én pécsi vagyok és sokszor kijönnek a széchenyi térre és ott énekelnek meg zenélnek, ez szerintem azért jó mert próbálnak segíteni az embereken, úgy hogy egy kicsit elfelejtsék a gondjaikat és beálljanak énekelni vagy táncolni :) szóval én bírom őket !

2010. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm és az ő kedvese krisnások. Nagyon jó emberek, amire ez a vallás még rátesz egy lapáttal. :) Nagyon szimpatikus eszméket vallanak, nekem egy kicsit talán a buddhizmusra hasonlít, bár megvallom őszintén, nem ástam bele magam komolyabban a témába. Segítenek a rászorulókon ha adományt gyűjtenek, és a fesztiválokra is kijárnak, ahol ingyen ételt osztanak... Illetve, mivel megvannak a saját dogmáik (pl. vegetáriánus életmód), egymást is segítik, egy erős, összetartó közösséget formálva.

A videóról... :) egyszer elkísértem a barátnőmet egy ilyen hogyishívjákra, én istentiszteletnek fordítottam. :) Jó buli volt, kifejezetten tetszett az egésznek a menete. Lótuszülésben kellett lenni a földön, míg az éppen aktuális tag felolvasott a könyvükből, megmagyarázta a tanítást. Aztán mantráztak, majd mindenki felkelt, előkerültek a dobok, és táncolva mondtak köszönetet az istenüknek: ha ők boldogok, akkor Krisna is boldog lesz. És tényleg vidám volt az egész, mindenki mosolygott mindenkire. Utána össznépi kajálás következett, autentikus indiai főztekkel, természetesen vega módra.

2010. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ez miatt is tettem fel a kérdést...


http://www.youtube.com/watch?v=qCKiJmN0AKA


Ezek után is olyan szimpatikus?

Amikor beáll úgy az ajtóba, hogy a másik ne tudja bezárni, szegény meg már menekülne...

Na, meg az adománnyal elégedetlenkedik, pedig előtte maga mondta, h annyit adjon, amennyit jó szívvel tud.


Ja, és közölték ezekkel az emberekkel, hogy mindezt rögzítik, hogy majd a neten meg közzéteszik?


Vélemény?

2010. júl. 10. 17:00
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a hinduizmust, úgy az egészét, bár van benne egy-két szimpatikus dolog.
2010. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"A Hinduizmusban a trimurtit Brahma, Visnu és Siva alkotja. Krsna Visnu egyik inkarnációja. Ez a hinduizmus.


Ugyanakkor a Krisna Tudatú Hívők azt vallják, hogy Krisna a fő, és neki a kiterjedése maga Visnu is. Továbbá, hogy Siva is csak Krisnát szolgálja."



Ez a lényeg! Ezt benézték. Már nem tudják visszacsinálni. Ciki...

2010. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ma 14.09-kor írónak


Akkor az alapján mondhatjuk, hogy ők egy új irányzatot alapítottak (félremagyarázva az eredetileg hindu iratokat)....és mivel ez már ciki javítani, így gyorsan gyártottak, gyártanak hozzá egyéb kommentárokat, saját értelmezéseket, ami a saját félreértelmezésüket igyekszik elfogadtatni. Illetve akkor az sem véletlen, hogy a krisna hívők a saját kiadású, fordítású, saját magyarázatukkal ellátott könyveiket terjesztik, és elutasítják a nem krisnás kiadásokat, azzal érvelve, hogy azok nem hitelesek...


Ilyenek miatt írtam ki a kérdést.

Nem a támadás a szándékom, hanem csak meglátni a dolgokat úgy, ahogy valójában vannak, és nem csak az elfogultak véleményére alapozni.

2010. júl. 13. 15:10
 9/26 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy mondod. Ez régi történet. Nem vagy elfogult. Benézték.
2010. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2010. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!