Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig lesz még szükséged az...

Meddig lesz még szükséged az istenhitre? El fogod valamikor dobni ezt a mankót?

Figyelt kérdés
2019. aug. 27. 16:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
31%

Az a helyzet, hogy aki 25-30 évesen még hívő, addigra már annyira megszilárdul a jelleme, hogy gyakorlatilag nem fog többet változni egész életében.

Kivéve, ha valami nagyon súlyos változás történik az agyában, vagy nagyon nagy trauma éri.

Akkor változik, de akkor se lehet mindig előre megmondani, hogy merre.

2019. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
45%
Vajon mikor lesz nektek annyi eszetek, hogy felfogjátok a csöpp agyatokkal, hogy a hit nem mankó? Vagy ne reménykedjek?
2019. aug. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
29%

#2

Hit:

“Bizonyítás nélküli meggyőződés. Az a meggyőződés, hogy egy elgondolás úgy van, ahogy gondoljuk, függetlenül annak a fizikai univerzum keretein belüli bizonyíthatóságától.”


Mankó:

“Segédeszköz, támogató segítség, amellyel könnyebb elvégezni egy tevékenységet, megvalósítani egy feladatot.”


Így már világos?

2019. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Egyértelmű, hogy a hit mankó. Tudom, mert jártam gyülekezetbe. Amikor "az emberek lelke megnyugszik istenben" és jobban érzi magát, abban semmi transzcendens nincs, egyszerű pszichológia.


A hívők akkor is már rosszul vannak, amikor meginog a hitük. Azért, mert nem akarják elveszíteni azt a (hamis) biztonságérzetet, hogy bármi történik velük, azt isten látja. Stb... A hívőnek az istenhit kell az élet nehézségeiben, azzal jut át rajra.


Persze van olyan, akinek a hit kőkemény hagyomány. Elmegy az éjféli misére és ennyi.


De nagyon sok hívőnek a hit egy mankó

2019. aug. 27. 17:39
 5/35 anonim ***** válasza:
85%

Éppen ezért én azt mondom, hogy akinek szüksége van erre a mankóra, azt hagyjuk békén.

DE EZ KÖLCSÖNÖS!

Ő is hagyjon békén mindenki mást, akinek nincs szüksége rá!

2019. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
57%

Akkorbsem dobnám el a hitemet, ha halálra kínoznál miatta. Szó szerint inkább adnám az életemet, minthogy Istent megtagadjam.

Nem mankó ez, de tudom mennyit segített az életemben, és én hű maradok senki sem tudja elvenni, de legfõképpen nem tudom eldobni.

2019. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom miért kell egyből vérszemet kapni attól, mert valaki feltett egy normálisan megfogalmazott kérdést. Eg piszkálódó kommentet sem látok (a#2est leszámítva). Ahogy azt sem kérte senki, hogy dobjátok el a hiteteket, csupán megkérdezte a kérdező, hogy vajon valamikor elhagyjátok-e. Ha valakinek fontosabb a hite, mint bármi más, az is magánügy.

Nem tudom azt sem, miért kell megsértődni azon, hogy mankónak nevezte a kérdező a hitet. A mankó segítség, támasz stb. A hit is lehet az, elvégre irányt mutathat, megmondja mit, hogy csinálj stb.

2019. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Ez nem egy mankó, sokkal inkább egy kereszt.
2019. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:

Nem értem miért kell massal foglalkozni..

Miert zavar mast hogy ki miben hisz...

Mindenki hisz valamiben..

Neked miert baj az ha valaki Istenben hisz?!

2019. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 tgt ***** válasza:
78%
Ha majd az ateizmus is fog annyi vigaszt és megnyugvást nyújtani, mint a vallásos hit, akkor el lehet dobni azt a mankót. Addig nem.
2019. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!