Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Itt egy öngyilkossági tervről...

Itt egy öngyilkossági tervről beszél Jézus?

Figyelt kérdés
"Azért szeret az Atya, mert odaadom az életemet, hogy majd újra visszavegyem. 18Nem veszi el tőlem senki, magam adom oda, mert van rá hatalmam, hogy odaadjam, és van rá hatalmam, hogy visszavegyem. Ezt a parancsot kaptam az Atyától.”

2019. szept. 25. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom mennyire beszélhetünk öngyilkosságról, ha tudta, hogy feltámad. Ráadásul mint később kiderül inkább arról van szó, hogy hagyta magát meghalni, nem megölte magát. És az "odaadni az életem" nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki megöli magát.

És azt tudta, hogy az emberiség miatt majd meg kell halnia, azt azért mégsem mondhatta, hogy "hát igen... Hagyom, hogy kinyírjatok, nekem mindegy úgyis feltámadok..."

Persze, nem vagyok lelkész vagy ilyesmi, ez csak az én véleményem. De természetesen lehet öngyilkossági tervnek is nézni, ha csak ezt a pár sort olvasod, de még ebbe is bele lehet magyarázni, hogy miért nem az.

2019. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló leírta a lényeget, így én megyek kávézni :)


"hagyta magát meghalni"

itt gondolom azt szeretted volna, hogy "hagyta magát megölni".


"odaadom az életemet"

És igen, ebből logikailag nem következik kizárólag az öngyilkosság

2019. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azon az éjszakán, amikor Jézust elárulták a Getsemáné kertben s amikor Péter megkísérelte karddal megvédeni Őt, Jézus ezt mondta: „Azt gondolod, nem tudnék Atyámhoz fordulni, hogy gondoskodjon számomra ebben a pillanatban több mint tizenkét légió angyalról? Ebben az esetben miként teljesednének be az Írások, amelyek szerint mindezeknek így kell megtörténniük?”

Ezzel Jézus nem dobta el magától az életét. Jézus hatalmat kapott mennyei Atyjától arra, hogy ezt az utat válassza, de ennek megtevése a saját szabad akaratától függött.

Az a hatalma, hogy a feltámadás által újra megkapja a lelkét, attól függött, hogy hajlandó-e önként odaadni azt. Mivel valóban önként halálra adta a lelkét, mennyei Atyja felruházta Őt azzal a hatalommal, hogy ismét megkaphassa azt attól az Egyetlentől, aki képes volt feltámasztani őt a halottak közül.

Semmilyen hatalom égen vagy földön nem gátolhatta meg Jézust abban, hogy újból megkapja „lelkét” vagy életét.

2019. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másokat is erre bíztat.

25Aki szereti életét, az elveszíti, de aki gyűlöli életét ebben a világban, az megmenti az örök életre. 26Aki nekem szolgál, az engem kövessen, s ahol én vagyok, ott lesz a szolgám is. Aki nekem szolgál, azt megtiszteli az Atya.

2019. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jézus sose mondott ilyet.
2019. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!