Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Isten miért...

Jehova tanúi! Isten miért hagyta hogy a zsidók babonás félelemből elhagyják nevének használatát? Miért hagyta hogy helyettesítsék?

Figyelt kérdés

Ahogyan arra egy Jehova tanúja is utal!

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


35. komment!


"...amit a Zsidók babonás félelemből kezdtek elhagyni."


És miért hagyta Isten hogy az apostolok szintén ne használják az ő nevét?


2019. nov. 23. 16:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Rátapintottál a tanúk egyik gyengéjére. Mikor vannak itt olyan kérdések,hogy a sátán meghamisíthatta-e a Bibliát,kb a tanúk az elsők,akik odaírnak,hogy ezt isten nem engedi neki. Közben másik kérdés alatt meg már az általuk annyira mélyen preferált jehova névről írják,hogy simán el lehetett tüntetni a Bibliából,mikor több ezerszer volt meg benne.

Ezek szerint 1: isten nem hagyja meghamisítani a Bibliát,tehát eleve nem volt benne semmiféle jehova.

2: valóban kiszedték a jehova nevet,de akkor isten igenis hagyja,hogy belehamisítsanak a Bibliába,mert innentől semmi nem garantálja,hogy minden más épségben megmarad,ha egyszer isten a számára elvileg oly fontos jehova nevet is engedte eltávolítani.

2019. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Van még valami ezzel kapcsolatban!


Cselekedetek 9:15 Az Úr azonban ezt mondta neki: „Menj, mert kiválasztottam őt hogy tanúskodjon rólam a nemzeteknek és a királyoknak, és az izraelitáknak is. 16 Világosan megmutatom neki, mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért.” 17 Elment hát Anániás, és belépett a házba, rátette a kezét, és így szólt: „Saul, testvér, engem az Úr Jézus küldött el – aki megjelent neked az úton, melyen jöttél –, hogy visszanyerd a látásod, és áthasson téged a szent szellem.” (Ú.V.F.)


Azért kiemelem lényeget, mert talán nem mindenki látja meg!


"...tanúskodjon rólam a nemzeteknek és a királyoknak és az izraelitáknak is."

"...mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért."

"Saul, testvér, engem az Úr Jézus küldött..."

2019. nov. 28. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!