Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak-e homoszexualitásra...

Vannak-e homoszexualitásra utaló jelek az Evangéliumban?

Figyelt kérdés

2020. jan. 27. 19:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondolsz vagy mire akarsz kilyukadni a homoszexualitással kapcsolatban.


Ami tény! Már jézus előtt is nagy divat volt ahomoszexualitás főleg a görögöknél és a rómaiaknál! Ez nem titok Ez akkor abban az időben, mejdhogynem természetes volt. Bűnbánat és lelkiismeret nélkül minden O.K. minden belefér. A homoszexualitás és a biszexualitás is.


De Isten kijelenti, hogy ez bűn! Ez nem betegség, hanem bűnből eredő testi gerjedelem, vágy és vonzalom a saját neműek iránt!

2020. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
egy heteroszexuális, vallásos ember, aki fiúnak születik és neki is fiai születnek és egészségesek, addg a világ nem gondolkodik el rajta, hogy hogyan lehetne befolyásoni a természet ilyen olyan degenerációs megnyílvánulásait
2020. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
nem minden genetikus homoszexuális, de minden homoszexuális genetikus
2020. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
és egy homoszexuális keresztény embernek, ha lányai vannak, nem biztos, hogy leszbikusok
2020. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tudatosan az ember nyílván tudja, hogy a vallákritikának van valahol egy olyan alapja, hogy ismeri valaki a vallási tanokat, tudat alatt mindegy
2020. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Nekem volna kérdésem a válaszokkal kapcsolatban..

az első,ha egy keresztény vallásos ember tudja magáról,hogy omoszexuális,akkor miért megy bele egy párkapcsolatba egy nővel,akitől lányai születnek (ikrek)?

Nekem valahol az erkölcsi normák lábbal tiprását jelenti az,ha úgy kezdek bele egy kapcsolatba -méghozzá olyan komolyba,amiből gyermekeim is születnek,ha tisztában vagyok azzal,hogy soha az életben nem tudok teljes társa lenni egy nőnek,mert a férfiakhoz vonzódom férfiként...

Nekem ez egy abnormális feltevés...


Másik válaszhoz: anno 1980valahányban Dombóváron jártam általános iskolába,ahol az iskolagondnokok ikrek voltak,a megszólalásig hasonlítottak egymásra,abban is,hogy mindketten homoszexuálisak voltak (vagy transzneműek).

Ebből nem tudom milyen messzemenő konzekvenciákat lehet levonni abban a kérdésben,hogy az egypetéjű ikrek,amennyiben homoszexális egyikük,akkor a másik is...


Másik kérdés: hogyan lehet Jézusnak azt a mondatát homoszexuális utalásként értelmezni,hogy: "az én testem,vegyétek.."

Azért ez elég nyakatekert,hacsak nem szánt szándékkal magyarázzuk bele ezt a nemi kérdést.

Az "engedjétek hozzám a kisdedeket" meg egyébként sem homoszexuális,ha már ezen pörgünk,hanem pedofil....-már amennyiben erre hegyezzük ki. Megjegyzem szerintem baromság így magyarázni ezeket a mondatokat..

2020. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Aztán az is érdekes,hogy a középkorban és az újkorban is kutatták ezt a kérdést...


Véleményem szerint,a középkorban azért erősen fellelhető volt,hogy az egyház ellen úgy "lázadtak",hogy hasonló formában magyarázták a Bibilia egyes tartalmait-szerintem ez is inkább amolyan "antireklám" akart lenni,válaszul az eretnek- és boszorkányüldözésekre.


Az újkorban nyilván azért jelent meg ez a téma,mert a "felvilágosodással" megérkezett a mindennapjainkba a homoszexualitás hétköznapisága,és erre "isteni" magyarázatot kell találni,ami lehetőséget ad arra,hogy esetlegesen homoszexuális emberek is beleférjenek mondjuk a katolikus egyház batyujába...


Magam részéről azt gondolom,de mivel sem genetikus,sem orvos nem vagyok,pusztán ez az elképzelésem a dologról,hogy valamilyen szinten mindannyiunkban jelen vannak homoszeuális indítattású megnyilvánulások. Értem ezalatt pl beszédstílus,mimika (tanult viselkedési forma,vagy berögződött),kéztartás,nemi vágyak,és akár még az elfogadás,a lojalitás terén is abban a formában,hogy aki nagyon befogadó/elfogadó tud lenni ebben a témában,az talán hajlik efelé (esetleg csak gondolati szinten).


Szerintem ez választás kérdése. A nemi ösztönök,vágyak elég meghatározóak az életünkben,hiába púderezzük be folyton a kérdéskört.

Nyilván ha valaki kicsit "perverzebb" az átlagnál és jobban irányítják a testi/nemi szükségletei,akkor mondhatja: én jobban gerjedek a fiúkra.."

Ha meg mondjuk olyan neveltetést kap,vagy megtanítják disztingválni,akkor visszafolytja ezeket az igényeit,és átlagéletet él egy feleség oldalán.

Aztán mondjuk,ha gyerekei születnek,és azok felnőttek (ergo már nem kell pesztrálni őket),akkor mondhatja: megtettem amit megkövetelt a haza,akkor most elválok,és egy férfival élem tovább az életem.


Nem tartom betegségnek a homoszexuális életmódot (vagy hogyan is fogalmazzak). Mondjuk nem is értem,miért szeret egy férfi egy férfit. Szerintem Isten nem erre teremtette a nőt és a férfit,hanem,hogy: gyarapodjanak és sokasodjanak. Ami ugye azonos nemű párnál természetes úton nem valósul meg.



Bár a kettő két különböző kérdés,de ott van Onán története,amiben az öncélú örömkeresést sem fogadja el Isten,mert az nem jár gyermekáldással,illetve nem azt a célt szolgálja.

2020. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 MrPifta ***** válasza:

A Bibliában több azonos nemű párról is szól esik, egyikről sem szól az írás elítélően.

De ez még így is nehéz kérdés, mert ezt a szót nem ismerték. A két férfi vagy a két nő közötti szoros viszony, amiről ír a Biblia, akár erős barátság is lehetett.

Isten elítéli a hűtlenséget, az erőszakot, a "pénzért vett szerelmet" (tehát a prostitúciót), de olyan nincs a Bibliában, hogy 2 felnőtt ember kölcsönös szerelme helytelen volna... De igazából nem ezt kérdezted, hanem hogy vannak-e homoszexualitásra utaló jelek. IGEN, vannak.

Egy példa: 2Sám 1:26 : "Jonathán, kedves valál nékem nagyon, hozzám való szereteted csudálatra méltóbb volt az asszonyok szerelménél."

2020. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nincs
2021. nov. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!