Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet, hogy Jézus varázsló...

Lehet, hogy Jézus varázsló volt? Vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
2020. jan. 30. 13:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Persze magam alatt vágtam a fát... Az, hogy Jézus csodákat tett-e vagy nem, az vallási meggyőződés kérdése.

Ellenőrizni nagyon nem lehet, nyoma nagyon nem maradt, erre is irányult Anahystor #10-es válasza.


A másik viszont nem ilyen képlékeny dolog, és nagyon nem úgy volt, ahogyan te próbálod lebutítani, egészen pontosan: [link]

2020. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Jézus nem varázsló volt, hanem Ő benne lakozott az Isten egész teljessége testileg! Azaz Jézus a testben megjelent Isten (Krisztus). Bármit megtehetett volna! Viszont ezzel az Isteni htalommal igyekezett nem visszaélni, és megmaradni emberi mivoltában. Természétesen sok csoda dolgot tett, melyek szükségesek voltak, hogy igazolja és bizonyítsa állítását. De Ő azt akarta, hogy ne a csodák miatt higgyenek benne, hanem azért, amiket mondott, amikről prédikált!


Vannak varázslók, mindig is voltak mágusok, akiknek erejük, esetleg hatalmuk, tudásuk és képességük nem Istentől voltak, hanem más szellemi, Angyali lényektől, akik engedetlenek voltak Istennek. Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan van a képességük, sokan viszont tudatosan keresik és szövetkeznek ezekkel a lényekkel, szellemekkel.

2020. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Anahystor ***** válasza:

" Természétesen sok csoda dolgot tett, melyek szükségesek voltak, hogy igazolja és bizonyítsa állítását. "


Jé te is ott voltál és láttad? Úgy látszik kortársa vagy Kreatti-nak!



"hatalmuk, tudásuk és képességük nem Istentől voltak, hanem más szellemi, Angyali lényektől, akik engedetlenek voltak Istennek."


Hát az bizony szégyen Istenre, hogy lehet dacolni az akaratával.

Szegény, oda a mindenhatósága.

2020. febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyire, buta és ostoba vagy kedves #23#-as (Anahystor)! Én sem voltam más lázadó ifjú koromban!


Nem is értem, minek irogazsz ide, ebbe a támába, topic-ba, ha csak a sületlenség szól belőled? Unatkozol? Vagy valami lelki sérelmed van, amit nem tudsz feldolgozni és nem tudod magad túl tenni rajta? Semmi gond erre is van gyógymód! Ennek doktora Pedig Jézus! Fordulj hozzá hittel és bizalommal, őszinte, alázatos, megtörtívű bűnbánattal és bűnvallással! Hidd el nekem meg tud gyógyítani! És ha szükséges, kijelenti számodra az Isten mélységeit is, ahogy azt velem is tette!


Én sem születtem hívőnek, ahogy senki sem. Én sok mindent megjártam és megtapasztaltam, meg és átéletem ebben az életben! Hidd el tudom miről beszélek!!!

2020. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

#23# Anahystor:

"Hát az bizony szégyen Istenre, hogy lehet dacolni az akaratával.


Szegény, oda a mindenhatósága."


Semmiféle mindenhatóság nincs oda! Isten nem diktátor, hanem szeretetéből kifolyólag szabad akaratot adott termtményeinek!


Aztán jön a vég! Mindenki meg lesz ítélve, mindenki ítéletre jut, mindenkinek meg kell jelennie Jézus előtt!


Aztán jön a nagy csalódás minden hitetlen számára, hogy Isten és Jézus létezése nem mese és nem egy egyszerű átlagos varázslat, hanem maga a valóság!


Isten türelmesen hosszan tűr ez itt a lényeg! Eltűri a te pimaszságodat, ellenkezésedet, makacsságodat, büszkeségedet, a fene nagy egódat stb.

2020. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Anahystor ***** válasza:

szaja!


"Sajnálom, hogy ennyire, buta és ostoba vagy kedves #23#-as (Anahystor)! Én sem voltam más lázadó ifjú koromban!"


Ne zavarjon, hogy közel hatvan éves vagyok, a hozzá tartozó élettapasztalattal.


Az se zavarjon, hogy az ostobaság és irónia között van némi különbség.


Az se zavarjon, hogy ebben a topikban a valláskritika a téma, tehát ha a vallásos maszlagot lököd, akkor bizony nem feltétlenül kapsz hangos ovációt. Ha arra tartasz igényt, javasolt a VALLÁS topikban való írogatás.


Ha egy ilyen szöveget írsz:

" Természetesen sok csoda dolgot tett, melyek szükségesek voltak, hogy igazolja és bizonyítsa állítását. "

ne gondold, hogy hasra esek a mindenek feletti áhítattól, hanem bizony elvárnék némi igazolást is arra, hogy mire alapozod ezt a falrengető kinyilatkoztatást!

Mert igazolás nélkül a te fene nagy hited ezekben a csodákban egy nagy nulla bizonyíték.


Természetesen nem hiszek sem a csodákban, sem abban, hogy te igazolni tudod ezeket.

Szólj, ha képes vagy rá!



"Én sem születtem hívőnek, ahogy senki sem."


Tudom, mégis az lettél te szegény, de egy jó hír, bárki képes fejlődni! Számodra is lehetséges megérteni, hogy a rózsaszín mesevilág helyett a valóság mennyivel többet ér, még akkor is, ha nem mindig mézzel folyó Kánaán.

2020. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni ma mire képes egy varázsló, és mennyire öncélú és kábé mihez hasonló.
2020. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Tudom bárki képes fejlődni. Hidd el én képes voltam rá, és képes voltam elhagyni a rózsaszín mesevilágot. Ismerem ezt a világot és annak mélyebb sötétebb bugyrait is, ahonnan kihozott az Isten. Jézus által, Isten által megismertem a magasabb dimenziókat is. Hidd el nekem, nem csak ez a 3D földi élet létezik! Ha számodra csak ez létezik és csak ez a valóság akkor te szegény vagy mégha azt gondolod is magadrol, hogy gazdag vagy. Elnézésedet kerem ha megbantottalak és bocsánatot kérek! Ahogy írtad bizony vannak, akik képesek fejlődni és vannak akik nem, még haláluk óráján sem!
2020. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem mondani, hogy közel egyidősek vagyunk, ha már megemlítetted az életkort. Talan egy-két évvel lehetsz idősebb nálam. De egyébkent a kor lényegtelen. Istent, Jézust bármikor el lehet érni és meg is lehet ismerni amíg van rá lehetőségünk akár fiatalon, akár idősebb korban.
2020. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Anahystor ***** válasza:

Kedves szaja!


Nem vagyok sértődékeny, szóval semmi gond.


Mindemellett megjegyzem, azzal kapcsolatban egyetlen érv sem hangzott el Tőled, amire konkrétan rákérdeztem:


" Természetesen sok csoda dolgot tett, melyek szükségesek voltak, hogy igazolja és bizonyítsa állítását. "


Ezt írtad, de mi az amit ebből bizonyítani tudsz? Lehet, hogy mindez természetes számodra, de egy magamfajta hitetlennek, tudod, csak a tények számítanak, az olyan fajta bizonyítékok, amik szilárdak és megkérdőjelezhetetlenek.


Alá tudod ilyennel támasztani az állításodat?

2020. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!