Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A karizmatikus keresztyén...

A karizmatikus keresztyén mozgalmaknak tulajdonképpen mi volt a bajuk a rendes protestáns felekezetekkel?

Figyelt kérdés

Mi nem felelt meg nekik? Talán az hogy a vallási énekek nem pop zenei stílusban voltak elénekelve? Vagy nem voltak eléggé fundamentalista a többi protestáns felekezet?

Ezek a karizmatikus mozgalmak messzebb vannak a protestánsoktól mint maguk a protestánsok a katolicizmustól.

Nehezemre esik komolyan arccal keresztyénnek nevezni őket, olyanok ők az evangélikusokhoz vagy a reformátusokhoz képest mint a modern "művészet" a klasszikus művészethez képest.



2020. febr. 27. 16:24
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
saját akaratukból*
2020. febr. 29. 16:28
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

"A karizmatikus keresztény mozgalom ezzel szemben nem egy lapkiadó részvénytársaság, nincs alapítója sem..."


Valószínűleg a jehovások nem úgy tekintenek magukra, mint te rájuk. Tehát ez nem valami jó érv.

Miért ne lenne alapítója? Magának a mozgalomnak is megnevezhető több elindítója, ahogy a karizmatikus felekezeteket, szektákat is önjelölt emberek alapították. Mindegyik esetében meg tudjuk nevezni az alapítót, például a legnagyobb ilyen esetében itthon Németh Sándor. Akinek úgy mellesleg van kiadója és tv-je is, hogy részvénytársaság formában vagy sem, azt nem tudom.

2020. febr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 imakommandós ***** válasza:
12%

"mindezt a Szent Lélek hatásának vagy megnyilvánulásának akarják beállítani és ahelyett hogy beismernék hogy a saját alakultból csinálják, na az a bűn."


Nem igénylem, hogy ezt másképp lásd, mert biztos vagyok benne, hogy bebetonoztad magad ebbe a butaságba, de az idetévedők miatt leirom, hogy ez szimpla rosszhiszeműség. Semmilyen teológiai érvet nem hoztál fel, ellenben úgy állitassz be ~ 500 millió hivőt mint akik vagy becsapott idióták vagy csalók. Arra nem is gondoltál, hogy tényleg eleshetnek sokan Isten jelenlététől?

Ha a tények alapján józanul szeretnél itélni, akkor olvass Bibliából ilyen részeket:


Dán 10:9 És hallám az ő beszédének szavát; és mikor hallám az ő beszédének szavát, én ájultan orcámra esém, és pedig orcámmal a földre.


Ján 18:6 Mikor azért azt mondá nekik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.


2Krón 5:13... És mikor nagy fennszóval énekelnének kürtökkel, cimbalmokkal és [mindenféle] zengő szerszámokkal, dicsérvén az Urat, hogy ő igen jó és örökkévaló az ő irgalmassága: akkor a ház, az Úrnak háza megtelék köddel,

2Krón 5:14 Annyira, hogy meg sem állhattak a papok az ő szolgálatukban a köd miatt, mert az Úr dicsősége töltötte vala be az Istennek házát.


Kivánom, hogy egyszer lobogjon benned is olyan tűz, hogy ne tudj állva maradni. Nyugi a Mária szobrok meg a freskók között nem kell rettegned ilyesmitől.

2020. febr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

"Semmilyen teológiai érvet nem hoztál fel, ellenben úgy állitassz be ~ 500 millió hivőt mint akik vagy becsapott idióták vagy csalók. Arra nem is gondoltál, hogy tényleg eleshetnek sokan Isten jelenlététől?"


Abból kiindulva hogy a nyelveken való beszélést megjátsszák (mivel ahogy már korábban is mondtam, sosem valódi holt nyelven szólalnak meg csupán halandzsálnak), okkal feltételezhetjük hogy a többit is épp úgy megjátsszák.


Tudod, ha ezek az emberek valóban hinnének ebben, akkor nem játszanák meg hogy átélik.

2020. márc. 1. 09:39
 25/37 imakommandós ***** válasza:
7%

Materialista itélkezés.

A halandzsa nyelv lényege, hogy nem az értelem szól hanem a szellem. Azért akarsz valami holt nyelvet hallani mert a materializmusod miatt mindenképp értelemhez akarod társitani. Holott ennek a lényege, hogy a szellem az értelmet megkerülve tudjon kommunikálni azáltal, hogy hangot ad ki a beszélő. Mégcsak megkülönböztethető hangra sincs szükség a nyelveken szóláshoz, hanem a halandzsa is belefér:

1Kor 14:7 Hiszen ha az élettelen hangszerek, akár fuvola, akár citera, nem adnak megkülönböztethető hangokat, mimódon ismerjük meg, amit fuvoláznak vagy citeráznak?


Nem kell elválasztható hangokat se produkálni ahhoz, hogy a szellem titkos dolgokat imádkozzon Istenhez.

Isten a szellem sóhajtását is megérti ami mögött még hang sincs.(Zsoltár 5:2) Az, hogy némelyek tudnak holt nyelveken is beszélni ugyanúgy csak ajándék mint a halandzsa mert Isten mindkettőt megérti. Pál hálás volt, hogy mindenkinél jobban tudott nyelveken szólni. A szövegkörnyezetből kiderül, hogy nem mindenki szólt nyelveken és a szavak választékosságára gondolt amikor hálát adott (I. Kor 14:18-19). De ez utalás is egyben arra, hogy mindenki más kevesebb szót tudott, és nincs konkretizálva sehol se a minimum. Teológiai érv nélkül rosszhiszeműen itélkezel, és több száz millió embert vádolsz azzal, hogy csaló és ámitó. Ha nem tapasztalnám, hogy épiti a szellemem akkor csak azért, hogy "megjátszam magam mások előtt" nem csinálnám órákig titokban. De tudom ez neked rögeszméd lehet, úgyhogy nem miattad irtam. Valószinű jobban szereted az egód minthogy beismerd valaha is, hogy tévedtél.

2020. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

"A halandzsa nyelv lényege, hogy nem az értelem szól hanem a szellem. Azért akarsz valami holt nyelvet hallani mert a materializmusod miatt mindenképp értelemhez akarod társitani."


Nem vagyok materialista, lehet hogy éppen ti vagytok a materialisták, mivel nem hiszitek, hogy a Szent Lélek hatására megszólalnátok nyelveken, ezért elkezdetek halandzsálni és úgy tesztek mintha épp egy más nyelven beszélnétek.


"Teológiai érv nélkül rosszhiszeműen itélkezel, és több száz millió embert vádolsz azzal, hogy csaló és ámitó."


Benne van a Bibliában, hogy a hamis tanítók báránybőrbe bújt farkasként férkőznek a gyülekezetekbe, és sokan fogják majd követni őket, és a kívülállók pedig miattuk fogják rossz hírét terjeszteni az igaz Út követőinek. Hát illik ez a leírás tökéletesen a karizmatikus mozgalmakra? Sokan követik a hamis tanítókat, több szár millióan ahogy te magad is írtad, és részben miattatok (részben pedig a klérus miatt) az ateisták és más vallások hívei elítélik a keresztényeket.


"Valószinű jobban szereted az egód minthogy beismerd valaha is, hogy tévedtél."


Hogy én? Éppen hogy ti szeretitek jobban az egótokat mindennél, ez meg is látszik azon ahogy azt hiszi ti vagyok az igaz hívők, a kiválasztottak akiket megáld a Szent Lélek és akiken keresztül megszólal, miközben ez nem több mint egy megtestesült hazugság amiben hinni akartok mert ez kiszolgálja az egótokat amit annyira szerettek. Te nem igaz hívők vagytok hanem farizeusok akik azt gondolták ők a kiválasztottak, miközben tévúton járnak ahogy ti is tévúton jártok.

2020. márc. 1. 15:05
 27/37 imakommandós ***** válasza:
9%

Itt már letörik a retorika.

Én igyekeztem az érvemmel belül maradni a biblikusan értelmezhető kereteken de a válaszod lesüllyedt ovis szintre. Nem mi hanem ti stb. Azt hittem legalább megpróbálsz rámutatni valamire, hogy mi nincs összhangban a Bibliával amit mondtam. Úgy ahogy van lesöpörted az egészet azzal, hogy több száz millió materialista követ hamis tanitókat. Szerintem nem is akarsz erről beszélgetni. Vagy nem érdekel az egész, vagy félsz, hogy valami változás történhet. Xd

[link]

2020. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
6%

Karizmatikus gyülekezetek úgy jönnek létre, hogy bizonyos keresztény csoportokra Isten kitölti a Szent Lelkét. Előtte nem voltak karizmatikusok, utána karizmatikusok lesznek Isten szuverén kiválasztása alapján. Ezek a csoportok azután rendszerint minőségi és létszámbeli növekedésnek indulnak. A keresztény gyülekezetek egy bizonyos növekedés után általában kiadnak saját folyóiratokat is, vagy rádiót, TV-t is vásárolnak, hogy az evangéliumot hirdessék. Ez nem probléma.

A probléma az szokott lenni, hogy Isten miért választ ki néhány csoportot, és miért nem választja ki amazokat (pedig amazok is milyen derék keresztények ám!). Ezekre a kérdésekre néha van válasz, néha pedig nincs.

Általában azokat a keresztényeket hívja el Isten a vele való közösségre, és a Szent Lélekkel való valóságos közösségre, akik nagyon éhesek Istenre, és hajlandóak áldozatot is hozni ezért, akik a kultúrális kereszténység szintjével megelégszenek, amibe beleszülettek (évente a húsvéti és/vagy a karácsonyi mise/istentisztelet meglátogatása, ezen felül gyermek-keresztelés, házasságkötés, temetés, oszt' jónapot), azok maradnak abban, ami jó nekik.

2020. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
82%

#28

Mintha a jehovásokat olvasnám, amikor Isten kiválasztotta a az alázatos bibliakutatókat. Ők is alázatosan, tiszta szívvel kutatták a Szentírást, keresték Isten igazságát, nem elégedtek meg a "kultúrkereszténységgel", ezért ki lettek választva, stb... Ők is elkezdek növekedni, folyóiratot adtak ki, és a többi...

Mint két tojás :)

Aztán még az adventistákat is ide csaphatjuk, dettó egy történet vagytok. Úgy látom, hogy ez a felsőbbrendű kiválasztottságtudat nagyon erős mind bennetek.

2020. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
9%

A jehovistáknak valóban van kiválasztottság tudatuk, úgy érzik ők az egyedüli keresztények. A római katolikusok hasonlóan úgy vélekednek, hogy ők az igaziak, hisz' náluk változik át a kenyér Krisztus testévé, náluk a jogfolytonos apostoli utódlás, Péter székében ülnek a pápák, náluk a menny és pokol kulcsa, stb. Az ortodoxok szerint a kereszténység római ága elhajlott az igaz hittől, a helyes, ortodox hit az övék!



A karizmatikus keresztényeket (legyenek katolikusok, reformátusok, vagy baptisták, pünkösdiek eredetileg) a Szent Lelkével Isten választotta ki, ez nem tudat, hanem isteni végzés és tény. Hogy az egyik embernek miért ad hitet, Szent Lelket, üdvösséget, stb. Isten, a másik pedig népi vallásosságban él, vagy jehovista újságosbódé mellett az aluljáróban éli az életét, ez egy nagy titok. Ez Isten titka.

2020. márc. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!