Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták és a vallástalanok...

MolnárDávid2004 kérdése:

Az ateisták és a vallástalanok barátságosak a vallásosokkal szemben?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 5. 17:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
11%

NEM!


Van ateista aki direkt provokálja a hívőt. Ezt nem nevezném barátságosnak.


De a hívők között is vannak "hibák" köztük én is, ha valaki hülyeséget ír, mond, van, hogy cinikusan válaszolok kérdezek vissza, de ez nem helyes, de néha jobb kiengedni a levegőt, ha már ő is provokál csak...

2020. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2020. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
97%
Én pl ateista vagyok, és rendkívül barátságos. Mindaddig amíg erőszakosan meg nem akar valaki téríteni.
2020. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%

az ateista magyarul vallástalan, így a kérdésed teljesen értelmetlen.

A nagy retek sz r vallások, mint a kereszténység pl. nem érdemelnek tiszteltet.

2020. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%

Nekem ateista létemre több nagyon közeli és jó barátom hithű keresztény.

Amíg nem szeretnék rám erőltetni a hitüket és nem ártanak vele senkinek, felőlem hihet az ember bármiben.

2020. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
93%

Nincs olyan, hogy "az ateista".

Minden ember más: az egyik barátságosabb, a másik kevésbé.

A "vallástalan" helyett, ha azt mondanád, hogy "hívő", akkor többen megértenék.

2020. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem akar megtéríteni, akkor barátságos vagyok, talán még akkor is, amikor először próbálkozik be a térítessel. Másodszorra - ha nem érti meg - viszont már lehet, hogy nem leszek kedves


Az alapelem ugyanis a következő: ha van Isten, akkor BIZTOS, hogy nem egy ilyen idiótát fog a nyakamra küldeni.


Viszont ha az az ókorban éltem volna, Szent Ágostonnal vagy Origenésszel szívesen beültem volna meginni valamit, közben beszélgethettünk volna. Ők értelmiségi kersztények voltak.

2020. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
91%
*alapelvem
2020. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 KZitus ***** válasza:
80%

Szia

Embere válogatja!

Van olyan ateista, aki ha megmondja miben hisz, és nem próbálják az ellenkezőkéről meggyőzni, pl. nagyon jó munkatárs lehet, kedves, segítőkész.

De van olyan ateista is, hogy bár nem hisz Istenben, állandóan provokál a kérdéseivel, ő akarja "kitéríteni" a hívő embert. Találkoztam már ilyennel és olyannal is.

Az erőszakos ember nem szimpatikus sem a hívőben, sem az ateistában. A másik embert a szabad akaratában gátolja.

2020. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
0%

"Az ateisták és a vallástalanok barátságosak a vallásosokkal szemben?"

A GYAK-on jelen lévő, magukat ateistának valló sátánisták (más néven evolúció hívők) ha tehetnék, megölnének minket. Szerintem reprezentatívok

2020. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!