Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bírálja a Vatikán az...

Miért bírálja a Vatikán az Avatar c. filmet?

Figyelt kérdés
Elvégre az csak egy film... Ráadásul példamutatóan tisztelik benne a természetet. Mi ebben a rossz? Az nem tetszik nekik, hogy sok ember úgy jött ki a mozikból, hogy "én ott akarok élni"?
2010. júl. 29. 12:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2010. júl. 29. 12:17
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
A jelenlegi pápa nem tartozik a legokosabb legműveltebb pápák közé.
2010. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

1. Mert a film szerint Isten nem csak az embereket teremtette, hanem egy másik bolygón más lényeket is, akik talán jobbak, mint mi.

2. Egy Isten helyett a n'avik egy Istennőt tisztelnek.

3. Úgy tartják, hogy az istenségük egy a természettel, a katolicizmus azonban mélyen szétválasztja Isten a Földtől és természettől.

4. A Pandora egy olyan idillikus és szellemileg magasabb rendű társadalmat mutat, ahol úgy élnek szeretetben és békességben a lakók, hogy még csak nem is ismerik a Bibliát...


Tehát sikerült egy olyan világot teremteni, ahol nincs kereszténység, mégis van jóság és szeretet... ami persze ellentmond a Vatikán elveinek.

Nekem legalábbis ezek az ötleteim vannak:)

2010. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Vatikán nem bírálja az Avatart,csak megfogalmazott róla egy ártatlan véleményt. A mondanivalójával csak annyi a bajuk ,hogy közhelyes, elcsépelt ,rengeteg mű már kivesézte,nem túl eredeti.


Nekem ez jött le a cikkből.

2010. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem hinném hogy az a bajuk h közhelyes, ahhoz semmi közük.. Évente több ezer filmet kéne bírálniuk ha csak ez lenne a bajuk! Egyetértek a 2. válaszolóval egyébként, sztem is ezek lehetnek a Vatikán problémái.
2010. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hinném hogy az a bajuk h közhelyes, ahhoz semmi közük.. Évente több ezer filmet kéne bírálniuk ha csak ez lenne a bajuk! Egyetértek a 2. válaszolóval egyébként, sztem is ezek lehetnek a Vatikán problémái."


Véleményt általában arról is mond az ember ,amihez valójában semmi köze.Ez vélemény és nem bírálat. Láttál valahol olyat ,hogy a film kártékony , égessük el ,rossz értékeket képvisel stb?Egyáltalán ugyanazt a cikket olvastuk?


Ha csak annyi bajuk lenne ,amennyit a 2. válaszoló felvázolt, akkor akármelyik scifit "bírálhatta" volna. Szerintem sokkal inkább annak köszönhető ez a kinyilatkozás ,mert:

1.James Cameron készítette

2.Túl van hájpolva

3.Valaki megkérdezte, hogy mit gondolnak erről a filmről

2010. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam cikket, csak a kérdező kérdéséből arra következtettem, hogy történt ilyen bírálat..

James Cameronnal mi a baj?

2010. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyház a Harry Pottert is bírálta és be akarta tiltani ,na ehhez szóljatok hozzá.


A Történet szerintem meg béna az Avatárban, mivel ugyan az mint a Pocahontas történet.


Egy hapsi új világot fedez fel, beépül közéjük.

Végül megszereti őket és egy lesz közülük. Ekkor jönnek a gonosz emberek és feldúlják a világot. A hapsi meg felveszi a hsrcot a sajátjai ellen.


Beleszeret a törzsfőnök lányába.

Sablonos koppintás csak Cameron kiáll a maga igaza melett miszerint egyedi a történet.


Nem is tudom, talán a Vatikán azért bírálja az Avatárt mert megszegték vele a tízparancsolatbeli törvényt.

"Ne Lopj !"

2010. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
14:31: sztem ez hülyeség:D a világ szinte összes filmjében van vmi koppintás, mivel már minden sztorit megírtak egyszer.
2010. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen csak kevés olyan film van amely az arcodba vágja,hogy: BUMMM ez egy koppintás!!!


Az első 20 percben már tudtam,hogy ez a Pocahontas remake-je,és akkor még nem is hangoztatták serényen.


Nekem nem jött be,tényleg túl sok benne a számítógépes trükk és talán ettől nem is tetszett igazán.

2010. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!