Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Noé bárkáján mivel etették a...

Noé bárkáján mivel etették a ragadozókat?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok, nem hiszem el a történetet, de arra kíváncsi vagyok,hogy ez mivel magyarázzák.

2020. máj. 12. 18:13
 1/9 anonim válasza:
88%
Jó kérdés. Én is ateista vagyok és van még pár ilyen érdekes dolog a Bibliában. Mint például ha Káin Ádám és Éva fia volt akkor, hogy talált feleséget?
2020. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Noe barkajan nem ettek a ragadozok, mert ugy hanykolodott a barka a duhongo viz tajtekjain, hogy mindenki tengeribeteg lett.


Voltal mar tengeri beteg? Nalatod, mert nem utaztal Noe barkajan :)

2020. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A növényevő állatok növényeket ettek. A húsevő állatok a növényeket evő állatokat ették. Az emberek meg ezt mindet.:) Csak vicceltem. A Biblia csak tanmesék gyűjteménye, nem szó szerint kell értelmezni. A vallásos emberek valószínűleg meg tudnák magyarázni, de ez minket nem érdekel, mert úgyis hülyeség. " Isten megoldotta. A hit adott nekik erőt. Stb"
2020. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Noéig nem evett húst sem az ember, sem az állat. Addig csak növényeket ettünk, majd Isten egyértelművé tette, hogy az állatot is fogyaszthatunk.
2020. máj. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a negyediknek!
2020. máj. 13. 07:50
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Erre több válasz is lehet. Lehet, hogy a történet teljesen szimbolikus, s csak a keresztség előképeként szerepel a Szentírásban.

Mivel sok kultúrában visszatérő elem az özönvíz, ezért lehet neki valóságalapja, még ha nem is egy, az egész bolygót több km magasban borító vízözön formájában. Ez esetben nagyobb helyi áradásról lehet szó és csak saját állataikat vitték, vagy amik kellettek a túléléshez.

2020. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SIDLER22 ***** válasza:
100%
A bibliában sok mindent csak szimbolikusan kell érteni (legalábbis a vallásosok azt mondják). Például az Ádám és Éva sztoriban nem két embert hanem egy embercsoportot kell elképzelni stb...
2020. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hallottál már az űrutazáskor is gyakori hibernálási technikáról? Na, így tette Noé, mint nagytudású ember. Pl. a sivatagban élő, Egyiptomból emigráló zsidóknak volt atomerőművük, úgy hívták, hogy frigyláda. És mannát ettek, hasonlóan mint az asztronauták teszik.
2020. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni, hogy a nyolcas ezt komolyan írta vagy sem.
2020. máj. 15. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!