Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui Újvilág forditásá...

Jehova Tanui Újvilág forditását ki vagy kik forditották? Ez a kiadás miért teljesen más mint a többi kiadás,katolikus,református,stb,

Figyelt kérdés
Csak kiadó van feltüntetve,de név szerint mint más minden könyvnél,itt nincs aki forditotta rektorálta stb,
2020. máj. 14. 13:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/185 A kérdező kommentje:

most feltüntek modositások egy pl:

újvilág:

1Kor 10:9

Se Jehovát ne


tegyük próbára, mint ahogy egyesek azok közül


próbára tették, csak hogy elvesszenek a kígyók


által.



A Többiben:

1Kor 10:9

Se a Krisztust ne kísértsük, amint közülük kísértették némelyek, és elveszének a kígyók miatt.


Most Jehova vagy Krisztus,ennyire nem egyértelmű a fórditás,???

2020. máj. 14. 13:22
 2/185 A kérdező kommentje:
arra gondoltam lehet más forrásból van az ujvilág fórditás és a többi is.
2020. máj. 14. 13:27
 3/185 anonim ***** válasza:
75%

Mert ez egy olyan "fordítás", ahol magát a Bibliát írták át, hogy a tanaikhoz igazíthassák.

A fordítók nevét pedig nem véletlenül nem merik feltüntetni, még a végén kiderülne hogy az írók nem is rendelkeznek megfelelő nyelvismerettel, vagyis az írományuk még csak fordításnak sem mondható, csak egy átiratnak.

2020. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/185 A kérdező kommentje:
húúúh,azért ilyen más ez? mert nagyából a katolikus a református,stb egyezik forditásban ez az ujvilág tök más nekem. :-o
2020. máj. 14. 13:46
 5/185 anonim ***** válasza:
13%

A pusztában nem Jézust tették próbára, hanem az Atyját, akinek ez a neve.

Jézus Isten fia, és nem az Atya Isten.

2020. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/185 anonim ***** válasza:
21%

"arra gondoltam lehet más forrásból van az ujvilág fórditás és a többi is."


Kedves Kérdező. Az újvilág forditás többezer forditás, és tekercsek, alapos, hosszú éves kutatása után készült el. A forditók figyelembe vették nem csak a szövegkörnyezetet, hanem a Teljes Biblia értelmét, hogy összhangban legyenek egymással az irások, és ne ellentmondásokba keveredjen magával. Valamint Isten eredeti szándékával, ami a Földre vonatkozik.

A Pusztában, az Izraeliták, nem Jézust kisértették, vagy tették próbára, akkor még az Atyja nem is adott hatalmat neki minden felett. Az Atyjának pedig a Jahve, vagy magyar kifejezésben Jehova a tulajdon neve, nem összekeverendő, Isten személye a Fiú személyével.

2020. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/185 A kérdező kommentje:
6-os nekem zavarosnak tünik az egész. A forrását nem találom mint a többi bibliának kik forditották stb,de a sok sok forditás egy irányvonal,kb,ez nekem nagyon furcsa hogy tényleg nem az eredeti irásokból van forditva és csak valóban egy egyház tanaihoz van igazitva? De azt olvastam hogy más egyház nem használja sőt el sem fogadják ezt a forditást,ennek mi az oka? azt hittem egyszerűbb ez a kérdés.
2020. máj. 14. 16:02
 8/185 A kérdező kommentje:
1Kor 10:9 itt akkor most az eredeti irásokban mi szerepel én annak hinnék a Jehova vagy Krisztus név,a kettő nem ugyanaz.Meglehet ezt valahol nézni hogy az eredeti mit tartalmazz?
2020. máj. 14. 16:06
 9/185 A kérdező kommentje:
hát én most 7féle forditást megnéztem még az angolt is mindenütt Krisztus szerepel,szerintem hibásan forditották itt az ujvilág forditást.
2020. máj. 14. 16:11
 10/185 A kérdező kommentje:
hát utána néztem picit,ez olyasmi mint a mormonoknál egy könyv a mormonok könyve,tehát nem a hiteles szent irás.legalábbis erre jutottam hogy ez egy egyház külön bibliája nem az általános.
2020. máj. 14. 16:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!