Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiteles az Őrtorony vallás?...

Hiteles az Őrtorony vallás? igazságot tanitanak vagy csak a saját okoskodásukat terjesztik?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 08:38
A kérdező szavazást indított:
igaz és tiszta a tanitásuk
hamis tanitásuk van
25 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Ennek a kérdésnek nincs értelme. Minden hívő azt gondolja, hogy az az igazság, amit ő hisz, és minden más téves.
2020. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
ez nem igaz, csak a jehovisták gondolják tévesen hogy csak ők az egy igaz vallás
2020. máj. 20. 08:49
 3/32 Kérdezőcske2 ***** válasza:
87%

Szia. Hát ha engem kérdezel, nem a hitet terjeszti, hanem ahogy írtad, az okosságaikat. Még régebben rávettem magam, hogy elolvassak belőle egy kis részt, hát ott mindent írnak, csak azt nem, ami a Bibliában van. Kihagynak belőlük részeket, át írják, ahogy akarják. Sőt ugye ők tagadják a Szentháromságot (nemtudom, a kérdező milyen vallású) de a Bibliában tisztán meg van írva sok helyen a Szentháromság. Pl:


,, Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig! " (Máté Evangéliuma 28, 16-20)


Lehet, most a tanúk le fognak pontozni, de sebaj, én kiállok az igazam mellett.


Legyen szép napotok! :)

2020. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
15%
Jehova Tanúi nem Őrtorony vallás. Vajon miért kell hamisan feltüntetni a hitünket. A szavazás ezért hiteltelen. Úgy látom nem mondtál le az ellenséges hozzáállásodról. Úgy gondolom, hogy itt a vallás, vagy vallás kritika oldalon a szeretet jegyében kellene válaszolni egy feltett kérdésre. Meglátásom szerint feltett szándékod egy közösséget megalázni. Nyughatatlan szíved nem lel békére, pedig az Isten szellemének egy gyümölcse. Nagy a harag benned, az pedig rossz tanácsadó. Imádkozom, hogy Isten szellemének békéje uralja az életedet, hogy boldogság töltse el azt.
2020. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Lehet, most a tanúk le fognak pontozni, de sebaj, én kiállok az igazam mellett.


nem csak a te igazad hanem ez az igazság

2020. máj. 20. 09:07
 6/32 A kérdező kommentje:

-----Jehova Tanúi nem Őrtorony vallás------

sajnos az,az őrtorony az alap dokumentum nálatok.

nem hiteltelen a szavazás aki szavazz tudja kikről szavazz.őrtorony vagy jehovisták tök mindegy egy kutya.

------szándékod egy közösséget megalázni-------

ezzel a szavazzással miért van alázva az őrtorony rt?

--------Isten szellemének---------

jav: Isten Szelleme nagy betűvel.

Keresd az igazságot,ne terjeszd a hazugsátok,mert az neked bűnőd ha mást félrevezetsz!

2020. máj. 20. 09:13
 7/32 A kérdező kommentje:
szerinted hogyan kéne kiirni a kérdést? jevoha tanui vallási szervezet igaz tanitásokat terjeszt vagy hamisakat? ugyanez lenne a szavazás végeredménye nem más. tudom fáj az igazság inkább keresd az igazságot és megtalálod.
2020. máj. 20. 09:18
 8/32 anonim ***** válasza:
11%

3=

A Biblia nem tanítja a háromságot, ezt pedig nem csak a Tanúk gondolják így. Ennek ellenére mégsem indítanak “hadjáratot” ilyen formán ellenük. Az általad idézet vers pedig nem a háromságot tanítja. Jézust, Isten Támasztotta fel, tehát ahogy maga a megváltónk is kijelentette, Az Atya nagyobb nála. Jézusban van Isteni természet, ahogy az emberekben is. Ettől pedig sem Ő sem Mi, nem lettünk Istennél egyenlőek, vagy Istenek.

2020. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
az Abaddon a mélység angyala a pusztitó soha nem volt és nem lesz a háromság egyik személye sem ebben egyetértünk végre csak egyedül Jézus.
2020. máj. 20. 09:24
 10/32 A kérdező kommentje:
nem vártam mást a szavazás eredményét tekintve.
2020. máj. 20. 09:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!