Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor Jézus megjelenik az...

Amikor Jézus megjelenik az angyali sereggel az ég felhőin miért fognak az emberek elrejtőzni előle?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem rejtőznék el.

Ilyet csak egyszer láthat az ember!

2020. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Most őszintén nem jönne rád a frász? Megnyílik az ég és ott van egy rakat angyal? Amíg összerakod, hogy mi történik és miért addig az első ösztön a menekülés, akkor is ha értelmetlen. Aztán ha végre rájössz, hogy mi törtenik, akkor mennyire vagy biztos abban, hogy neked volt igazad és nem egy másik vallási irányzatnak? Jézus sem sok mindenre garancia, mert az iszlámnak is fontos prófétája... én tuti félnék
2020. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Félni azt lehet.

De menekülni minek?

Jézus elől? Most is itt van veled, nem? Mégse menekülsz előle.

Az angyalok is inkább fenségesek lennének, mint rémisztőek.

Na persze a gonoszoknak, meg az álhívőknek az más kérdés. Akik akkor szembesülnének vele, hogy mégis igaz, amiről csak beszéltek, de magasról fütyültek rá... na, ha ilyen lennék, akkor én is menekülni próbálnék.

Főleg, mert akkor elég hülye is lennék ahhoz, hogy azt higgyem, el lehet menekülni előlük.

2020. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ember sok mindent tesz, amikor hirtelen történnek események. Nyilván az első reakció. A Bibliában azt olvassuk, hogy még azokban is lesz egy egészséges félelem, akiket Isten nem szándékozik elpusztitani.

(1Péter 4:18) 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, mi történik majd az istentelennel és a bűnössel?”

2020. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Valószínű, hogy nem fog ilyen történni, bár én is hittem egy időben, ebben a mesében.


Az én kérdésem inkább az lenne, hogy mi történne akkor, ha megjelenne a hatalmas, fényes unikornis, és kijelentené, hogy nincs Isten? Vajon akkor nem a vallasosok bújnának el szégyenükben, hogy elhitették a világot egy zsidó mesével?

2020. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Erősen kétlem, hogy az Úr szent napjának eseményeit megélem, de alighanem szinte minden embert félelem fog majd el, amikor meglátják az alászálló Krisztust, aki azért jön a Szentírás szavaival élve, hogy lángokban ítélje meg a világot. Hiszen még a legnagyobb hívők is követnek el bűnöket. Bár olvastam már pár túlságosan elbizakodott hívőt ezen az oldalon, akik teljesen biztosak üdvösségükbe, s állításuk szerint bűneik sincsenek. Krisztus majd feltárja az ő bűneiket is, amikről még talán maguknak is hazudtak, nem csak másoknak.
2020. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Hát tudod, a fene megette az egészet, ha Jézus lejövetele azzal jár majd, hogy vérfürdőt rendez itt.

Én úgy gondolom, hogy ettől csak a hívők félnek - pont azért, mert tudják, hogy most is hogy élnek, hogy ők maguk mit csinálnának, ha pallost kapnának a kezükbe, és emiatt bizony van is okuk félni!

A normális emberek viszont ennyire nem rettennének meg, hanem (a kezdeti ijedelem után) kíváncsian várnák, hogyan megy majd az ítélkezés.

Ami biztos, hogy kulturált és emberséges lesz.

Aki pedig esetleg mégsem kap útlevelet a mennyországba, azt se hiszem, hogy ott helyben fogják lemészárolni, hanem például szép csöndben elenyészik, aztán kész.

2020. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
40%

Szia

Azt, hogy mi fog akkor történni, arról több helyen ír a Biblia. Ha megnézzük az idézet szövegkörnyezetét, talán érthetővé válik miért, és kinek lesz oka a félelemre akkor. Valószínűleg ebből az idézetből vetted a kérdésed alapját:2Tesszalonika 1:6–8

"Mert Isten valójában igazságosan jár el, amikor nyomorúsággal fizet azoknak, akik nyomorúságot okoznak nektek. Nektek viszont, akik nyomorúságot éltek át – és nekünk is –, enyhülést hoz, amikor az Úr Jézus megjelenik az égből a hatalmas angyalaival lángoló tűzben, és bosszút áll azokon, akik nem ismerik Istent, és azokon, akik nem engedelmeskednek a Jézusról, a mi Urunkról szóló jó hírnek."

Péter pl. az"az Úr Jézus megjelenik"résszel kapcsolatban azt írta le: "1Péter 1:7

"Ezeknek a próbáknak az a céljuk, hogy az így kipróbált hitetek alapján – amely sokkal értékesebb a tűz által ugyan megpróbált, ám veszendő aranynál – dicséretben, dicsőségben és tiszteletben részesüljetek, amikor Jézus Krisztus eljövetele nyilvánvalóvá válik." 1Péter

A "a hatalmas angyalaival" kapcsolatban még a Márk 8:38-ban olvashatunk: "Mert aki szégyell engem és a szavaimat ebben a házasságtörő és bűnös nemzedékben, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor megérkezik Atyjának dicsőségében a szent angyalokkal.”

2020. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!