Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A neo-pogány vallások mind...

A neo-pogány vallások mind politeisták?

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem igen
2020. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Vallásnak nem nevezném őket, de amúgy igen, mind politeisták. Monoteista pogányság nem létezik, így neo-pogányság sem.
2020. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Meton ***** válasza:
85%
A pogányság leginkább az jelenti, hogy nem keresztény. Vagyis lehet más vallású, vagy ateista. Mindenkit pogánynak tartanak, aki még nem keresztelkedett meg. Tehát ettől még lehet egyistenhívő.
2020. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kriszpo ***** válasza:
14%

Én úgy gondolom, hogy nincs neo meg poli meg mittudomén milyen ateista. Csak két típusa létezik: az erős ateista (aki tagadja az isteneket, akár tudományos alapon) és a gyenge ateista (mint pl én) akit nem érdekelnek a vallások meg az istenek. Ha majd akarok, akkor találok ki magamnak egyet és majd lehet követni VAKON, mint a többi vallás esetében...


[link]

2020. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Meton ***** válasza:
100%
Az nem poli ateista, mert olyan nincs, hanem max politeista. Azt jelenti, több istenben hisz, vagyis inkább sokban. A pogány pedig szó szerinti fordításban vidékit jelent, de a nem keresztényekre mondják, tehát nem csak az ateisták, hanem a zsidók, muzulmánok stb.
2020. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
A keresztény-zsidó kultúrában a zsidó vallás vezette be az egyistenhitet (azt megelőzően a zsidóknál is több isten létezett). Ettől függetlenül léteztek monoteista kultúrák a zsidó valláson kívül is. Pl a hordában is egyistenhit volt.
2020. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kriszpo ***** válasza:
72%
Tök mindegy mindenki abban hisz amiben akar. Valakit be lehet csapni és vezetni, valakit meg nem. Ennyi a lényege a vallásoknak.
2020. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Meton ***** válasza:
51%

Kiket értesz horda alatt? A nomád népek, vagy az indiánok inkább szellemekben hittek. Az egyiptomiaknál volt olyan, hogy egy istenben hittek, de csak rövid ideig. Amúgy a kereszténység is érdekes, mert az istenekből angyalok lettek, de ugyanúgy megvannak. Igaz, nevük általában nincs, de a szerepük megmaradt. Ugyanúgy az angyalok vigyáznak ránk például.

A tudomány is egyfajta vallás. A vallás nem arról szól, hogy becsapják az embereket, hanem hogy tanítsák.

2020. jún. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kriszpo ***** válasza:
100%

"A tudomány is egyfajta vallás. A vallás nem arról szól, hogy becsapják az embereket, hanem hogy tanítsák." Tévedés. Tessék olvasni a témában több írást és cikket, nem csak egy alapján vagy a saját hiedelmeinek alapján nyilatkozni.

Nem akarom megmagyarázni most, de ha nem megy segítek cikkekkel.

Röviden: Volt jó néhány olyan tudós, aki nem volt vallásos.

A vallásokkal pedig az emberek saját maguk csapják meg. Ez az én, és a többi - önök által hitetlennek nevezett - ember teóriája.

Pl. kereszténység, Biblia: tele van ellentmondásokkal és logikátlan dolgokkal. Ja, hogy vakon kéne hinni és mindent az "Istennek" tulajdonítani??? Mi ez, ha nem más mint "önbecsapás".

Nem baj! Megértem őket. Mindenki higgyen abban, amiben akar, de ha egyszer csalódik, akkor ne sírjon!!!

2020. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kriszpo ***** válasza:
A vallásokkal pedig az emberek saját magukat csapják BE (javítottam)
2020. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!