Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha vannak Hetednapi Adventistá...

Ha vannak Hetednapi Adventisták, akkor lehetnének Hatodnapi Húsvétisták és Nyolcadnapi Karácsonyisták is?

Figyelt kérdés

2020. jún. 19. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Szia,

Nyilvánvalóan nem. az adventista kifejezés ugyanis nem a karácsony eljövetele előtti adventre utal, hanem az Úr Jézus Krisztus dicsőséges visszajövetele várására. A Hetednapi Adventista név pedig a szombatra utal. A Biblia szerint a hét első napja a vasárnap, így a tízparancsolat-beli „hetedik nap” a szombat (héber Sabbath). A hetednapi adventista tanítás szerint nincs bibliai alapja a nyugalomnap szombatról vasárnapra történő áthelyezésének.


Üdv. Péter

2020. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Micsoda hülyeség, hogy a het 1. napja a vasárnap.... :/ Nem úgy volt, hogy 7. napon megpihent? Nem a -1. napon.
2020. jún. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Sziasztok,

Micsoda hülyeség, hogy hülyeségnek mondod, hogy a hét első napja a vasárnap:

[link]

[link]


Üdv. Péter

2020. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Az adventisták simán megmagyarázták volna az apostoloknak is azt, hogy nincs alapja a vasárnapnak, amit ők is tartottak.... Ja, meg is magyarázták, azért is született jó pár ige arról, hogy fejezzék be, mert nem vagyunk törvény alatt és szakadjanak le azokról, akik nem tartják a zsidóknak adott szombatot.
2020. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

#4


Antiochiai Szent Ignác i.sz 117 körül pásztori leveleket is írt, ahol az egyikben kifejezetten felhívja a figyelmet arra, hogy nem kell szombatot tartani. Nyilván ő, mint őskeresztény püspök, aki a legenda szerint János apostol tanítványa volt, csak jobban tudta, hogy mennek a dolgok.


Az okosabb adventistáknak is feltűnhetett, hogy a kereszténység nem térhetett el ilyen hamar az igazságtól, szóval adventista részről meg is lett magyarázva, hogy miért is nem úgy kell a Szent Ignác szavait érteni, ahogy az világos.


Na, mindegy ezt csak egy kis érdekességnek szántam, mert valamikor jártam közéjük én is.


Amúgy ha jól emlékszem, olvastam arról, hogy vannak, vagy voltak vasárnapünneplő adventisták is.

2020. jún. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
*hogy miért is nem úgy kell Szent Ignác szavait érteni
2020. jún. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!