Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus zsidó volt, akkor az...

Ha Jézus zsidó volt, akkor az apja vagyis Isten is zsidó? Mivel Isten teremtette az embert, tulajdonképpen mindenki zsidó?

Figyelt kérdés

2020. júl. 23. 16:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
A zsidóknál az számít zsidónak, akinek az anyja zsidó, nem apai ágon öröklődik a vallás.
2020. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De én úgy tudom hogy Isten felesége is zsidó volt.
2020. júl. 23. 17:09
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
Mivel Isten nem létezik, így nehezen tartozhat bármelyik nemzetiséghez.
2020. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Isten nem egy ember. Neki nem volt felesége.

Jézust Isten fiának tituláljuk, de ezt nem úgy kell értelmezni, hogy ő nemzette, hanem hogy ő küldte le a Földre a "lelkét", ha úgy tetszik.


Jézusnak pont úgy volt apja-anyja, mint bárki másnak. Jézus egy ténylegesen, történelmileg is (valószínűleg legalábbis) létező ember volt. A vallásos mese/történet (attól függően, hiszel-e benne, vagy sem) az utólag kapcsolódott hozzá.


De egy vallásosnak pláne tudnia kellene, hogy a Biblia szavait soha nem a mai értelmükben, szó szerint kell értelmezni.

2020. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
16%

A zsidó is Ádámból és Évából van.

Lehet, hogy a koronavírusok miatt alakultak ki a fajok?

Nem régen olvastam, hogy véletlenül keresztetek két halat, aminek nem születhetett volna utódja. Lehet lófejű emberek is születnek, csak nem tudjuk...van aki labirintusba zárnak, pl. ha bika az apja.

2020. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"De én úgy tudom hogy Isten felesége is zsidó volt."


Mar csak a papra vagyok kivancsi, aki osszeadta oket.

2020. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
Végülis igen, ez az isten eredetileg a zsidó nemzetvallás saját istene. Tetszettek volna, mondjuk Zeuszt ellopni, és abból csinálni nemzetközi istent, bár akkor meg a görögökkel lenne némi plagizációs a probléma. Persze azt is meg lehetne magyarázni, hogy a görögök kicsit beképzeltek, hogy magukénak tulajdonítják, és rosszul értelmezik önmaguk kultúráját.
2020. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
Istennek nem volt, és most sincs felesége!
2020. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
27%

"Istennek nem volt, és most sincs felesége!"

Akkor a szűz anyácska kicsoda???

2020. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Jákobtól számítják.
2020. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!