Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten erkölcsi útmutatást...

Demion kérdése:

Ha Isten erkölcsi útmutatást akart nekünk adni, akkor miért adott egy olyan könyvet, ami támogatja a rabszolgaságot?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 12:55
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
22%
Mózes kemény szívűségük miatt adta parancsba.
2020. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

1

Az Újszövetségben is benne van, nem csak az Ószöv-ben.

2020. júl. 25. 13:04
 3/53 anonim ***** válasza:
22%
Úgy látszik Móres parancsol Istennek is.
2020. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 Mansour ***** válasza:
82%
Nem támogatja, csak tudomásul veszi, mint társadalmi realitást.
2020. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

4

Én viszont erkölcsről kérdeztem. Miért nem mondott Isten a rabszolgáknak valamit, ami morálisan vállalható? Szerintem csak egy ilyen mondat van, ez pedig úgy hangzik:

- Menekülj! Amint alkalmad nyílik rá, szökj meg és vigyél magaddal annyi embert, amennyit csak tudsz!

Ez az egyetlen üzenet egy rabszolgának, ami erkölcsileg tartható. Ezzel szemben Isten csak ennyit üzen:

Ef 6.5

"Szolgák, engedelmeskedjetek földi uratoknak, félő tisztelettel és egyszerű szívvel, akárcsak Krisztusnak."

2020. júl. 25. 14:40
 6/53 Mansour ***** válasza:
Ennek a megválaszolására nem vagyok illetékes, mivel én a Bibliát emberi alkotásnak tartom. Viszont, ha szerinted ez az egyetlen lehetséges erkölcsi álláspont a rabszolgasággal szemben, akkor te ezt üzened a mai világ rabszolgáinak is? Milliárdnyi nagyságrendű embernek? Hova meneküljenek, és mitől lesz nekik jobb, ha elmenekülnek?
2020. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Mi mást lehetne mondani egy rabszolgának? Esetleg azt, hogy lázadj. A lényeg, hogy csinálj valamit, hogy ne legyél többé rabszolga, mert másnak nincs joga uralkodni feletted. De semmiképpen sem azt, hogy 'törődj bele a sorsodba, így jártál, szolgáld az uradat'.
2020. júl. 25. 15:26
 8/53 Mansour ***** válasza:
82%

A világban mindig is volt, és valószínűleg mindig is lesz olyan, hogy emberek felett mások uralkodnak. A mai világban tényleg milliárdos nagyságrendben vannak olyanok, akik az ókori rabszolgákhoz képest ugyanolyan, vagy még rosszabb körülmények között élnek.

És akkor még csak a fizikai függésről beszéltünk. A lelki, szellemi rabszolgaság talán még rosszabb. A mai, média által uralt világban tömegek vannak a szellemi rabszolgaság állapotában. És amíg a fizikálisan rabszolgasorban lévők számára, ha nincs más remény, akkor legalább egyfajta lelki vigaszt és a szellemi autonómia megtartását jelentheti a "törődj bele a sorsodba" elfogadása, a szellemi rabszolgát pont azzal tartják uralom alatt, hogy "ne fogadd el a helyzeted, törekedj többre" és azt is szépen elmondják neki, hogy ezt a többet csak úgy érheted el, ha azt csinálod, azt a terméket vásárolod, azt a stílust veszed át, azt a gondolatvilágot teszed magadévá, amit mi mutatunk neked.

2020. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Furán fordítva gondolkodsz. A "törődj bele" jelenti a szellemi autonómiát, a "ne fogadd el" pedig rabszolgaság???

Pont a fordítottja az igaz:

- rabszolgaság = törődj bele a helyzetedbe

- autonómia = NE törődj bele a helyzetedbe

2020. júl. 25. 16:16
 10/53 Mansour ***** válasza:
82%
Szerintem rágd át még egyszer, amit írtam!
2020. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!