Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi késztet valakit arra hogy...

Mi késztet valakit arra hogy huzamosabb ideig fenntartsa a kapcsolatot a Jehova Tanui szervezettel?

Figyelt kérdés
Én anno amikor megismertem őket rövid időn belül rájöttem hogy valami nem stimmel a tanitásukkal,nagyon nincs összhangban a bibliával.Szorgalmasan utánanéztem a tanrendszerüknek és egyből megszakitottam velük minden kapcsolatot.Nem vagyok teologus sem okos csak egyszerű paraszt észel utána néztem mit tanitanak és a bibliával a legjobb indulattal sincs szinkronban. Nem értem hogyan lehetnek olyanok akik évek elteltével sem jönnek rá hogy valami nincs rendben velük.Sokan azt mondták nekem mert jó a társaság,nekik azt mondták ez az egyetlen igaz vallás,stb,de egytől nem hallottam azt hogy nagyon jó a tanitásuk,mégis akkor miért?
2020. aug. 8. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
25%
Én Zsizzit tiltottam,nagyon betegen agymosottak a tanúk.
2020. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
47%

"Kérlek ne haragudj, több időt akartam szánni rád, hogy milyen irányba induljak?

Képzeld a szombat délelőtti kongresszusunk történet bemutatóján egy fiatal lány ugyanezt kérdezte.

A válasz az volt, hogy örök életet ígér a Biblia számunkra!

A lány tudta, hogy mit tanítanak a vallások. Igen, a mennyben. De nem a mennyben! Itt a paradicsommá alakított földön! A kérdés a továbbiakhoz, mit mond a Biblia mit kell tennünk, hogy ennek a részesei legyünk?

Lehet, elsősorban téged ez nem érdekel.

Ezernyi témáról beszél ez a Teremtőtől származó könyv!

Akár próféciák könyvének is nevezhetjük. Miért bízhatunk abban, hogy a jövőre vonatkozó szándéka a Teremtőnek megvalósul?

Meg kell vizsgálnunk a beteljesedett próféciákat!

Ez pedig a szemünk láttára fog történni!

37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nem lesznek gonoszok nézed a helyüket és nem lesznek sehol. Ám a szelidek öröklik a földet és örömmel tölti el őket hogy határtalan békében élnek." "


Ez már nekem is félelmetes...

2020. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 A kérdező kommentje:

---Lehet, elsősorban téged ez nem érdekel---


Pont csak hogy ez érdekel,ezért nem vagyok ott.


---Meg kell vizsgálnunk a beteljesedett próféciákat!---


Nekem ott bukott el ez a vallás amikor a russeli proféciákkal találkoztam.



Én nem vagyok se teologus se hasonló és mégis nem találtam megfelelőnek a tanrendszert,én nem a társaság meg a mondja csinált dolgok miatt kerestem gyülekezetet hanem a biblikus tanitás kerestem,de itt sajnos nem találta,ezekhez az infókhoz sem az ismerős tanuktól jutottam,szerintem elölük is elvolt titkolva a sok visszásság,szerintem sok ember a megtévesztés áldozata ott.

2020. aug. 8. 20:56
 4/105 anonim ***** válasza:
AZt ugye tudod,hogy csak idéztem egy tanútól ?
2020. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 A kérdező kommentje:
igen tudom,azért arra reagáltam. :-)
2020. aug. 8. 21:02
 6/105 A kérdező kommentje:
1 hozzászolásból kiderült hogy nem vagy jehovista.
2020. aug. 8. 21:03
 7/105 Dongaben ***** válasza:
35%
Mert mazohista, és nincs egy normális kapcsolata. Ez mind "agymosott, sérült". Én nem tudnám elképzelni, hogy a gyermekemet megtagadjam, mert mástól kapott vért egy életmentő műtétben... :(
2020. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 A kérdező kommentje:
2020. aug. 8. 21:06
 9/105 anonim ***** válasza:

A beszűkültség és a felelősség áthárítás miatt, hogy "jaj csak ne keljen gondolkodnom, majd a vezetők helyettem is gondolkodnak".


A vének uralkodása a lelkek fölött viszont ennél már sokkal több, mert ez testesíti meg a babiloni nagy parázna asszonyt!

Ami egyébként vonatkozik minden speciális hitet képviselő hatalmasaira, „véneire”, akik uralkodni akarnak és ítélni akarnak a lelkek felett, vonatkozik a Jelenések könyvének nagy babiloni, parázna asszonya.

A vezetőik, az un. vének tanácsában gyakori a Szentlélek elleni bűn, mert nem szolgálnak, hanem uralkodnak, nem véletlenül tagadják még a Szentlelket is, mint harmadik isteni személyt!



"A Jehova Tanúiról röviden szólok. Félelmetesen beszűkült emberek, akik éppen e beszűkült látással felszabadított energiák sokaságát használják fel arra, hogy ne kelljen gondolkodniuk. Igen, ez egy olyan ördögi kör, melyből csak súlyos lelki sebek árán van kiút. Még jó, hogy a hozzájuk csatlakozottak közül tízből hat idejében visszalép, s így sok kellemetlenségtől menekülnek meg ők maguk is, és mindazok, akikkel életüket összekapcsolták.


Ne túlozzátok el azt a magatartásukat, hogy nem mennek el katonának! Katonának nyilván Én Jézus sem mentem volna el soha. De ettől még nem lesz senki azzá, amivé szeretném, hogy legyen. Ez részben túl látványos, részben túl kevés ahhoz, hogy Hozzám tartozzon bárki is. Ugyanakkor enélkül gyakorlatilag senki sem képviselhet engem hitelesen."

Jézus; A HANG - könyv 219


"Nektek tudnotok kell, hogy az a bálványimádás, mely nemcsak a Jehova tanúit jellemzi a Szentírással kapcsolatban, éppen azért nem fogadható el iránytűként, mert nem felel meg az Általam, sugallt valóságnak. Már beszéltem nektek a kinyilatkoztatás négy formájáról, mely szerint első a teremtés, második a sugalmazás, harmadik pedig a megtestesülés. (A negyedik még ezután jön, a színről színre látás.) A második tehát, vagyis a sugalmazás örökké tart, mert Lelkem ilyen. Tehát nem a Biblia a forrás, hanem Lelkem által sugalmazó jelenlétem bennetek és azokban, akik nektek hagyományként adják tovább a bennük sugallt gondolatokat. Így maga a Biblia, mint a szent hagyomány terméke, nagyon előkelő helyen van az Engem megismertető eszközök között, de nem a legelső. A Biblia segítheti, de nem helyettesítheti az Én munkámat bennetek.


A Jehova tanúinak nagy értéke, hogy komolyan veszik azt, amit igaznak tartanak, de csökkenti ezt az értéket az, hogy éppen beszűkültségük következtében vehetik komolyan a Biblia fundamentalista módon való kezelését. Sajnos azt is meg kell mondanom, hogy bizony hamisítják is a Bibliát. Vezetőik számára nem jelent gondot az, hogy ahol én jelen időt használtam pl. János 8:58-ban, ott ők múlt időt használnak egyes könyveikben, mikor idéznek. Pl. „A legnagyobb EMBER, aki valaha élt” című tankönyvükben. Fontos, hogy ne lógjak ki abból a skatulyából, melybe próbálnak beilleszteni. De van még pár hely, melyet azért kénytelenek hamisítani, mert másképpen ellentétbe kerülnének önmagukkal. Giuseppe de Rosa könyvében megtalálhatod ezek egy részét.


Mindez nem von le semmit azok buzgóságából, akik időt és fáradságot nem kímélve törekszenek képviselni az általuk felismert igazságot. Legtöbbjük nem vétkes tudatlanságban szenved, hanem olyan tudatlanságban, melyről nem tehet, de igenis tehetnek azok a különböző egyházak vezetői, akik bár vezetőknek, főpapoknak mondják és mondatják magukat, de életükkel cáfolják Lelkem gyümölcstermő munkáját.


Nagyon szeressétek a Jehova tanúit is, de merjétek kimondani, hogy nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek, aki bennetek értelmetek és akaratotok által működni akar. Engem semmiféle intézmény nem képes beszűkíteni önmagába. A Jehova-tanúi sem foglalhatnak le maguknak. Én személyekben gondolkodom, és nem intézményekben, és nem tanokban. Én SZERETETBEN gondolkodom. Minél többet vállal magára ebből valaki, annál közelebb van HOZZÁM! "

Jézus; A HANG - könyv 282

2020. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
Tudod, létezik olyan, hogy HIT. És ezt egyelőre még a te nemes engedélyed nélkül is lehet gyakorolni. Attól, hogy te nem értesz egyet a tanításukkal, gondolj bele, hányan nem értenek egyet a te hiteddel (muzulmánok, buddhisták, ateisták, stb). A hit a legszemélyesebb bizalom, amellyel Istenhez fordulhatsz. Mindenki azt hisz amit akar és mindenki mindenki hihet is, amit akar, ha úgy jól érzi magát
2020. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!