Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz, hogy a Független Fundame...

Igaz, hogy a Független Fundamentalista Baptista mozgalom szerint a meleg embereket meg kell ölni?

Figyelt kérdés

Drew McCoy (Genetically Modified Skeptic) egy youtuber aki fiatalon ehhez a felekezethez tartozott és ő beszélt erről youtube-on.

Ellenezi a melegházasságot az egy dolog, na de a meleg emberek halálát kívánni? Hogy merik magukat kereszténynek nevezni?



2020. aug. 14. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez simán elképzelhető egyébként, hogy ennyire szélsőségesek. Például ők nem tekintették a feketéket sem embernek sokáig, ők voltak a rabszolgatartás legnagyobb hívei. Talán Istennek kellett volna, hogy hívei legyenek az ilyenek helyett.


Viszont az amerikai és magyar baptisták között nem sok hasonlóság van, tehát nem érdemes egybemosni őket.

2020. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a Leviták könyve 20:13 ezt mondja, de még az ultra-ortodox haredi zsidók sem akarják megöletni a melegeket, fel nem fogom, hogy akarhat ilyet egy magát kereszténynek valló ember.
2020. aug. 14. 17:45
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

#2

A hetero paráznákat is elvileg sok esetben meg kéne kövezni ilyen alapon, viszont Jézus a bűnös asszonyt se hagyta, hogy megöljék. Tehát rámutatott, hogy ez helytelen dolog, egyedül Istené az ítélet joga.

A mózesi szigorú szabályok egyik oka talán a legyőzött, kegyetlen pogány kultuszokat ápoló kánaáni népek lehettek. Ahol a szexualitás egybeforrt az istentelen pogány hagyományokkal.

2020. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom igaz, ha már megkérdezted, én spec azt sem tudom ezek kicsodák, pedig baptista vagyok, de biztosra veszem, hogy rajtuk keresztül vagyok én is megítélve. Ugorjuk át a bizonygatást, jöjjön inkább már most a gyűlölet hadjárat, addig én dolgozom pár órát, majd délután visszanézek.
2020. aug. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
# 4 A Független Fundamentalista Baptista mozgalom egy az Amerikai Egyesült Államokban működő meglehetősen fundamentalista baptista felekezet.
2020. aug. 24. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a kérdésben említett egyház kívánja a melegek halálát, hanem sok másik is.

Számukra az ő álláspontjuk minősül az igaz kereszténységnek.


#4: már az első válaszoló már jól leírta, hogy nincs köztetek hasonlóság. A kérdező sem rólad kérdezett. Nem bántott titeket senki.

2020. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!