Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi szerint hol...

Jehova tanúi szerint hol téved a hit gyülekezete?

Figyelt kérdés
2020. aug. 18. 21:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Jehova tanúi nem szakemberek, attól, hogy kiadtak egy könyvet, amiben átfogóan foglalkoznak (elfogult módon!) más vallásokkal, még nem ruházza fel az olvasót megfelelő ismeretekkel.


"Elég a Bibliával összevetni, amiben hiszel."


Hülyeséget mondtál. Eleve a Biblia értelmezés kérdése, ráadásul a tiéd (UVF) meg is van hamisítva, azokon a helyeken, ami ellentmondd a szervezeted tanításainak. Ha nem ismersz más vallásokat, akkor nem tudhatod, hogy amiben hiszel az igaz-e.


Persze ez csak a te szemszögből van így. Szerintem az összes vallás hamis.

2020. aug. 20. 07:22
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

"Elég a Bibliával összevetni, amiben hiszel."


Akkor viszont végképp nem értem mit keresel a szervezetben. Mások is összevetették a tanításaitokat a Bibliával és látták, hogy teljesen szembemegy vele. Akkor te mégsem vetetted össze? Vagy neked bőven jó, hogy van egy kicsavart magyarázat arra, hogy miért is nem azt tanítja a szervezet, mint ami benne van a Bibliában?

2020. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12


Ezek azok a kérdések, amikre nincs válaszuk. Szóval meg kell kérdezniük a vezetőiket, hogy most mit tudnak kell felelni.


Pedig 0-24-ben itt lógnak az oldalon, de biztosra mennek, amíg megtudják a választ.

2020. aug. 20. 09:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Én aki Jehova Tanúi által kiadót könyvre utaltam már nyolc éve nem vagyok Jehova Tanúja. Harminc évig voltam az. Egyszerűen írtam egy levelet a Magyarországi fiókhivatanak és bejelentettem, hogy továbbiakban nem kívánok a szervezethez tartózni. Ők értesítették gyülekezetet, ahova tartoztam. Ennyi és kész. Egyébként az UVF-ást nem tudok elfogadni. Ha valaki elég csak ha beleolvas és a lábjegyzetekbe, akkórlátja, hogy valami nincs rendben. Én a Károli bibliát használom.
2020. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#12 Összevetettem, és így logikus és kerek. Egyébként nagyon sokáig nem volt saját fordításunk, és a Károlit használtam. Sok bibliavers még mindig abból ugrik be.
2020. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igy van engem is az UVF - bol probaltak meggyőzni de hiába hivtam fel figyelmüket arra hogy mutattam konkrét példákat ahol felreforditanak de nem látták be meg ott se ahol ég és föld aztan beláttam hogy értelmetlen de volt egy konkrét story amikor a Károli fordítást egy könyvből mutattam nekik kiröhögött az illető higy tudom azt az igét elhinni utána lelőttem a poént hogy ez a Károliban van csak próbára tettelek mire elvörösödött hencegett habogott Egy a lenyeg nem lehet sehogy meggyőzni őket annyira démonikusak szerintem nem lehet jobb szót rájuk mondani mellesleg ők minden keresztény vallást elutasítanak nemcsak hitgyülit mondván hogy a papok Isten legnagyobb ellensegei de amugy meg nem is tudják hogy tele vannak a történelmi egyház tanitasaival mintegy gyuromány pl eszkatologia szinte mint a katolikus vhol pl karizmak megszűntek ott református gyógyulás ma mar nincs ha vki pl kezratetellel meggyogyul az ördögtől van csak világosság angyalava változtatta magat mindenre van válaszuk de kiragadva igéket szövegkörnyezetből ha meg mar ugy se megy akkor total ferditenek hogy sajat telogiajukkal összhang legyen
2021. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A Biblia mindössze egyetlen dologban téved, vagy legalábbis csupán tippel. JEHOVA, YHVH, JAHVE Istenségében. Semmi nem támasztja alá ezt a tényt. Csupán a lény akit így neveznek, Istennek nyílvánította magát, s az irányítása alá tartozó nép ezt el is hitte egy sugallatnak, ami ki tudja kitől,

milyen hazug lénytől származott. A mai emberek pedig ezeknek a hiszékeny embereknek hisznek.

2021. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!